Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Madzenka 09:27, 06 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Justynko ja cierpię na niedosyt Twoich zdjęć!!!! Czy możesz pokazać kielisznika w dalszej perspektywie?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Milka 13:15, 06 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale piękne zdjęcia dałaś, zachwycam się wszystkimi roślinami, ale szczególnie zachwycił mnie ten kilelisznik, piękne ma kwiaty
winnik chyba mam, to pnącze, tak? dostałam od kogoś, 2 razy przesadzałam, wreszcie jest idealne miejsce i ruszył, a przy okazji akebia, w końcu
te trójsklepkęFormosona też mam, ale jakoś nie mam do niej przekonania, może też miejsce mus jej zmienić?
pozdrawiam i cieszę się, ze może to wszystko sobie obejrzę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agata_chrosc... 21:34, 06 lip 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351

Witaj JUstyna
Masz niesamowite rośliny, pięknie je pokazujesz, ja nawet połowy z nich w życiu nie widziałam
Ale tego tu to chyba znam i to jak zły szeląg. Moim zdaniem to jest po prostu rdest, tylko nastąpiła jakaś mutacja, która wybarwiła go na pstro. Walczę z tym draniem o d dłuższego czasu i nic, słownie nic, nie daje mu rady. Odrasta nawet z mikroskopijnych kawałków i spod dwumetrowej warstwy ciężkiej gliny. Potraktowanie roundapem, co zrobiłam po raz pierwszy w życiu, nie zrobiło na nim żadnego wrażenia. To chyba jakis kolonizator z obcej planety! Ale moze taki pstry będzie mniej agresywny i da szansę innym roślinom wokół. pozdarwiam ciepło i gratuluję pięknego ogrodu

i roślina do identyfikacji
stanowisko cieniste, wysokość ok 1m, rozłogi


____________________
ogród w Holandi
Justyna 14:05, 07 lip 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Aniu, dziękuję
Pomyślę nad ścianą wschodnią. Za daleko, aby na jeden dzień samej wyskoczyć.
Marsylie bardzo przypadła mi od gustu. Uwielbiam paprocie, koniczynka dobrze mi się kojarzy no i jeszcze te czterolistne konotacje.
Bardzo byłoby mi miło, gdybym miała ją od Ciebie, to rodzi szczególny rodzaj przywiązania, kiedy roślina jest od kogoś. A jak z zimowaniem, nie masz problemu? Moja kałuża malutka.

Mariusz, dziękuję. Chętnie skorzystam z propozycji kurierowania tak cennej rośliny. Nie wiedziałam, że jest chroniona. Pozdrawiam

Marzenko, dla Ciebie zaraz wstawię kielisznika. Jestem z niego bardzo zadowolona. Same pochwały. Ma obecnie około metra wysokości, tzn u mnie dokładnie długości, bo puściłam go poziomo po barierce altanki. Według opisów, osiągnie 2-3 metry. Kwiaty pomponowe, utrzymują się długo. Kwitnienie ma trwać dotrwać do września. Ta informacja wydaje się być bardzo proawdopodobna, bo jest cały obsypany pąkami i w miarę wzrostu, pojawiają się nowe. Liście też ma ciekawe, strzałkowate.

Irenko dziękuję. Współodczuwam z Tobą zachwyt kielisznikiem. Tak, winnik jest pnączem. Będziesz zadowolona, bo to piękna i różnorodna roślina. Cyknę dziś mu nowe zdjęcia i pokażę.
Trójsklepce zapewnisz dobrostan przesadzając ją w cieniste miejsce.
Nie może. Na pewno. Wkrótce

Agatko, dziękuję
Bingo - to rdest. Mam jego pstrą odmianę. Roślina została też tak zidentyfikowana w wątku o bylinach, obejrzałam zdjęcia i się potwierdziło. W miejscu gdzie go posadziłam, ma miejsce na ekspansję (zasłania od sąsiadów lukę pod brzozą), ale liczę również, ze odmiana variegata nie będzie aż tak z innej planety
Pozdrawiam

kielisznik

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:10, 07 lip 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Zapowiadany winnik zmienny, który w towarzystwie psianki variegata wspina się po catalpie. Jest uroczy i bardzo dekoracyjny. Pstre biało-różowo-zielone liście, głęboko powycinane na fuksjowych łodyżkach. W trzeciej tercji lata pojawią się również ozdobne korolowe koraliki. Teraz już widać zawiązki. Swoją pierwszą zimę u mnie przetrwał bezproblemowo, ma teraz ok. 1.5 m wysokości.


Doczekałam się kwitnienia catalpy aurea u mnie dopiero teraz, aż dziwne, u AniASC już dano kwitnie

i firletka
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:15, 07 lip 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
A w kałuży kwitną pierwsze grzybienie, teraz już dwa, bo jednego mój kochany szczeniaczek pożarł. Imię Gaja (ziemia) nic nie pomaga.


słoneczne wiesiołki

kwitnie tułacz, a po prawej klon esk sunset, którego przyrostami nieustannie się zachwycam
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:21, 07 lip 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
paskowane juki
po lewej odmiany nie znam, jest żółto obrzeżona, a po prawej odwrotnie, żółty kolor w środku, to color guard

Paulownia zasuwa, jest już mojego wzrostu. Na wiosnę ją nisko ściełam, wypuściła naście odrostów, zostawiłam dwa


tunbergie (w tym roku nie kupione, nie, nie. Wyhodowane z nasionek) dosięgają już połowy altanki

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:28, 07 lip 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Wiśnia hessei, którą kształtuję. Mam też jej wersję na pniu. To fascynujące jak ten sam materiał można różnie poprowadzić. Chciałabym, aby dolne partie były szersze niż górna, troszkę jeszcze poczekam. A w bylinówce rodhersja tarczolistna i adiantum. Choć tak różne, mają wspólny mianownik, podobają mi się razem. Ostatnio szczególnie ciągnie mnie do roślin cienia.

"hostowisko"


Dereń pagodowy variegata. Decyzja, który przewodnik wybrać przede mną
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:32, 07 lip 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
trójsklepka kończy kwitnienie

wiązówki błotne w odmianach

kwitnie funkia i powoli anabelle


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:37, 07 lip 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
invincibelle

werbeny z heliotropem


Lilii nie mam za wiele. Trzy na krzyż. W przyszłym sezonie chyba odważę się na martagony. Chociaż to nie przyszły, bo sadzi się z tego co pamiętam we wrześniu. Muszę sie jeszcze podszkolić w ich temacie. Planuję też trąbkową, naprawdopodobniej lankon.
Ta NN
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies