Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

marzena 20:44, 25 sie 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
bardzo uroczy spacerek zrobiłam sobie po Twoim ogrodzie
piękne masz rośliny i pięknie je prezentujesz
____________________
marzena O....!
Joaska 10:02, 26 sie 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Powzdychałam do hortensji.....pozdrawiam serdecznie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
barbara_kraj... 19:00, 26 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Justyna napisał(a)

a tu większa siostra rutewka Delavayi, wysokość ok. 150 cm.



Śliczna, taka delikatna. Lubię rutewki za ich lekkość
Kiedy ona kwitnie? I czy z nasion można ją rozmnożyć?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Justyna 21:48, 26 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Bogdziu,
u mnie do stabilizacji ogrodowej (zresztą nie tylko) jeszcze daleka droga. Pozwalam sobie czasem na ryzyko i eksperymenty, jeśli coś przykuje szczególnie moją uwagę tak jak sośnica.
Co do paulowni, rośnie u mnie bezproblemowo 3 rok. Nie zakwitnie, ponieważ traktuję ją jak bylinę - co roku ścinam prawie przy ziemi. To co widać na zdjęciu jest jej rocznym przyrostem (ze względu na te właściwości np. w Ameryce jest hodowana jako roślina energetyczna). Myślę, że w tym roku dobije do 4 metrów. Dodam, że zostawiłam jej tylko jedną gałąź z kilkunastu, ze względu na ograniczone miejsce. Takie podjeście, skutkuje silnym przyrostem i ogromnymi liśćmi, pozbawia jednak możliwości kwitnienia. Kwitną kilkuletnie drzewa. U mnie nie ma już miejsca na tak potężne drzewa jakimi w późńiejszym wieku są paulownie, a i z kwitnieniem bywa różnie. Kwitnie wczesną wiosną i grożą jej przymrozki. Mnie jej kwiaty zastępuje catalpa. Która zresztą rośnie zaraz obok. Kwiaty sa bardzo podobne.
W przyszłym roku jednak sprawię, że drzewo cesarskie bedzie otoczone kwieciem Zamierzam podsadzić ją powojnikiem Jeszcze nie wybrałam odmiany, przez zimę coś wymyślę. Chcę taki o szybkim wzroscie, aby rósł razem z nią.
Nie samą egzotykę, koperek toż ci nasz
Pozdrawiam

Marzenko,
dziękuję za pochwały, miło mi

Joasiu,
teraz ich czas, królują. Mnie szczególnie teraz cieszy przebarwiajaca się vanilka. Pozdrawiam.

Basiu,
rutewka to jedna z ulubionych moich bylin. Tak, jest bardzo delikatna. Kojarzy mi sie z rośliną z krainy elfów. Delikatna, zwiewna, subtelny fiolet łodyk i fluo kwiaty kołyszące się na wietrze. Liście też ma ciekawe, ułożone piętrowo, jakby kropelki wody zatrzymane w poziomej płaszczyźńie.
Odmiana delavayi kwitnie lipiec, sierpień. Teraz powoli kończy swoje kwitnienie. Jest zatem poźniejsza od popularniejszej orlikolistnej. Co do nasion - nie wiem. Sama się nie wysiewa. Zbierać nie próbowałam. Nie jestem jeszcze nasionkowa. W tym sezonie pierwsze doświadczenie zakończone sukcesem, to rozmnożona tunberia i czarnuszka
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:53, 26 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Basiu, zwróć uwagę na jej delikatną wysokość



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:57, 26 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Echinacea



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:00, 26 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Po klasycznej purpurowej, ulubiona Virgin



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:04, 26 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Pozostając przy bieli, pełna ketmia


i floksik
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:08, 26 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
nowy klonik - acer emerald lace
koroneczka


pochwała dla kielisznika, nadal pięknie kwitnie

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:12, 26 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
czarnuszka skończyła kwitnienie, czas na nasionka

dziurawiec za to w pełni

i kilka bylin cienia, kopytnik

onoklea wrażliwa i pióropusznik strusi
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies