Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 22:40, 07 lip 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Na koniec sośnica i jej świeże przyrosty i mocny akcent kolorystyczny, pomarańczowa lilijka



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Bogdzia 23:20, 07 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Śliczne zdjecia pokazałaś. Na sośnicę też miałam kiedyś ochote ale nie kupiłam bo mi zbyt egzotycznie wyglądała i bałam sięze nie przetrzyma zimy. Twoja jest sliczna.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 00:49, 08 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Justynko czy mogłabyś pokazać z bliska swoją Hessei? bo ja też mam ale śliwę wiśniową Hessei nie wiśnie czy ta lilia ma środek brązowy czy czerwonawy? jak brązowy to Netty' Pride
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 00:53, 08 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Masz dużo takich samych kwiatów jak ja moje wiązówki dawno przekwitły a trójsklepki jeszcze nie zaczęły
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 06:44, 08 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ślicznie kwieciście u Ciebie jest. Wielkie dzięki za kielisznika, nie znałam tego pnącza a warto się z nim zaprzyjażnić.

Czy grzybienie są trudne w uprawie? Mariusz polecał je na zieloną wodę w moim oczku, bo nie chcę ze względu na psa i ptaki stosować chemi...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agatanowa 23:28, 10 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Prawdziwe bogactwo kolekcjonerskie! Chyba nawet cedr atlaski glauca? Ile ma lat?
Świetnie, że opisujesz.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Mariusz 20:36, 04 sie 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Witaj
Abyś nie musiała szukać http://www.ogrodowisko.pl/watek/2498-nelumbo-lotos?page=9#
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Justyna 21:18, 23 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Bogdziu,
sośnica japońska, faktycznie wygląda egzotycznie. Naturalnie występuje tylko w Japonii. Jest wymagająca, stanowisko zaciszne, gleba żyzna i przepuszczalna, najlepiej posadzić ją na górce. Przez pierwsze zimy osłaniać, ale tak by nie zapocić. Otulina ma nie dotykać do drzewa. Ja wbijam wokół swojej bambusy, obwiązuje agro, a czapeczkę dokładam poniżej -20'. To moje drugie podejście, odpukać 3 rok rośnie pięknie. Sośnice bardzo mi się podobają, dlatego zdecydowałam się mimo sporych wymagań i pewnego ryzyka. W zachodniej Polsce widziałam sporo kilkumetrowych drzew, największy okaz jest bodajże Wojsławickim arboretum. Moja ma ok. 170 cm.
Pozdrawiam

Aniu,
zaraz Hessei pokaże, zrobiłam jej zdjęcia dla Ciebie. Mamy to samo (nie tylko zresztą to), pisałam w skrócie. A kosztowałaś jej owoce? Dla mnie pycha.

Marzenko,
dla mnie grzybienie bezproblemowe. A skoro nasz ekspert od roślin wodnych poleca, to śmiało. Jest tyle odmian, że na pewno wybierzesz coś odpowiedniego. Jeśli chodzi o rośliny wodne, przybrzeżne, to jestem też zadowolona z przęstki pospolitej, taka jakby wystająca choineczka. Zdecydowanie lepiej, gdy czystość wody jest regulowana przez rośliny. Raz posadzisz, a potem natura działa.

Agato,
cedr libański. Rośnie ok 6 lat. Mam też pednule.

Mariusz,
dzięki. Byłam ciekawa, bo kupiłam sobie balsam o zapachu lotosu. Taki nędzny substytut
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:21, 23 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Nadrabiam zaległości z sierpniowymi zdjęciami

Hessei dla Ani

jedna gałązka jest cała różowa

podobnie na flamigo

nowy nabytek dziurawiec tricolor
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:26, 23 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
hortensjowo


Vanille Fraise



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies