Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Bogdzia 21:41, 20 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pozdrówka serdeczne zostawiam , mak olbrzym zachwycajacy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Justyna 20:00, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Aniu dziękuję za Lankona Bardzo mi się podoba. Posadziłam trąbkowe, ale skosiły je majowe przymrozki Rutewka jest jedną z moich ulubionych bylin. Delavaya jest cudna! Z wyjazdu do Trójmiasta przywiozłam odmianę Hewitt’s Double. Też zachwycająca, jednolicie fioletowa i pełna. Takie puchate jeżyki. Poluję jeszcze na białą.

Mariusz, jest tak jak piszesz. Glony pojawiają się wiosną, kiedy jeszcze grzybienie nie są rozrośnięte. Pozdrawiam

Bogdziu, dziękuję za identyfikację Entomolog z Ciebie. Nie wiem czemu do pazia miałam inne odniesienie. Po sprawdzeniu, okazało się, że paziem nazywałam rusałkę pawik. Pozdrawiam

Irenko, z makówek mam jeszcze dla Ciebie pełne malinowe (dostałam od sąsiadki). Alba Luxurians jeszcze nie kwitł kiedy byliście. Tak, werbena z jednorocznych. Serdecznie

Aganiu, Tripetalla, Venus, Dawidia, same cuda Chusteczkowe podziwiam w botanicznych, u siebie nie mam miejsca natakie duże drzewa. Pierwszy raz widziałam na żywo jego kwitnienie tej wiosny. Stałam pod drzewem oczarowana i nie wierzyłam w to co widzę. Na początku oniemiałam z zachwytu, a potem biegałam od gałązki do gałązki oglądając chusteczki w zróżnicowanym świetle. To było najbardziej spektakularne kwitnienie jakie widziałam.
Nie mam jeszcze w ogrodzie liliowców, ale zainspirowana Wojsławicami i Waszymi ogrodami, wygospodarowałam kawałek rabaty pod liliowcową wstążkę. Będzie różowo-kremowo-cytrynowa. Tylko nie wiem, czy kupować jeszcze na jesień, czy lepiej wiosną. Chciałabym posadzić też pachnące, póki co wypisałam sobie z artykułu w Zieleni o Hemerocallis odmiany: Lilting Belle, Let Lose, Big time happy.
Serdecznie

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:03, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Na plecach czuć już oddech jesieni.
Powspominam kolory letnich, ciepłych dni.

Ogniście



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:07, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:09, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
egzotycznie
(eucomis bicolor)

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:12, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Subtelności i delikatności.
W rolach głównych występują: Clematis Alba Luxurians oraz Rutewka Delavaya



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:16, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:19, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:22, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Romantyczności
(Różanka, zakładana jesienią ubiegłego roku. Jestem zaskoczona jak szybko się rozrosła)



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:27, 23 sie 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies