Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Malgosik 10:05, 17 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Justyna napisał(a)
widok z altanki na koło żwirowe



wygooglowałam Cie
piękne to kółko Ci wyszło

bambusy super i te bańki mydlane
____________________
Ogród na glinie
Tess 11:42, 18 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Justyna napisał(a)
Romantyczności
(Różanka, zakładana jesienią ubiegłego roku. Jestem zaskoczona jak szybko się rozrosła)





Justynko, nigdy tu nie byłam, a tu taka cudna różanka!
Miodzio

Edytuję: byłam już u Ciebie, ale tej różanki nie pamiętam.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Malgosik 12:20, 18 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
piękna różanka
____________________
Ogród na glinie
Justyna 20:56, 19 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Agata, znam te dylematy Będzie pasowało. Wybrałaś piękne róże.
Jak pachnące, to może jeszcze lawenda i floksy?
Zaraz pokażę więcej odsłon, zrobiłam parę zdjęć. Z tym, że aktualnie różanka nie przeżywa chwil świetności. To rabata założona jesienią, ma więc dopiero roczek. Róże potrzebują czasu, żeby pokazać swoje piękno. Teraz ‘drugie tłoczenie’ jest słabiutkie, do tego zgapiłam się z przycięciem lawendy i teraz bardziej szpeci niż zdobi. Rośnie tam też Patagonka, ale mam jej za mało. Zesztą sama zaraz zobaczysz.

Irenko, dzięki Niedługo do Ciebie idę dogadać Wojsławice

Aganiu, Paulownia zdecydowanie zdecyduje na specjalne miejsce. Cudnie wygląda wyeksponowana jako soliter, kiedy można ją podziwiać z dalszej perspektywy. Ty masz tę perspektywę, u mnie bidulka się ciśnie.
Pewnie, przyjdzie i czas na Paulownię. Można kupić sadzonki, jak się zdecydujesz, daj znać, prześlę Ci namiar na sklep internetowy. Serdecznie

Małgosiu, witam sąsiadkę.
Kule tęczowe/bańki mydlane się rozmnożyły, są teraz trzy


Tess, dziękuję za pochwałę różanki. Nie pamiętasz, bo to świeżyna, ma roczek. Czerwiec-lipiec wygląda najpiękniej, wiosną cieszą tulipany i piwonie, teraz musze dopracować jej jesienne wcielenie.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:06, 19 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Pokażę parę roboczych zdjęć.



Kiepskie, bo z tel. Robię nową rabatę koło garażu. Znowu wydarłam parę metrów z trawnika Ale to już ostatnie takie swawole.
Ścianę garażu obsadziłam bluszczami i przywarkami japońskimi. Chcę, aby stała się zielonym tłem. Na środku, koło oddzielone geoborderem, do którego trafi żwirek (taki jak w warzywniku, tylko o mniejszej gradacji). W kole stanie ławka półokrągła (przez okres zimowy nie będzie zakupów roślinnych, więc może uda mi się oszczędzić na porządną teakową, idealnie pasowałby tu model Banana 120 cm). Za kołem posadziłam hortensje Incrediball, będą plecami dla ławki. Wkoło posadziłam różne byliny, m.in. jeżówki, floksy, ostróżki, naparstnice, jarzmianki, rutewki i ostnice. Dojdą jeszcze róże (tam gdzie są wbite zielone kijki), hortensja Vanilla Fraise i duże drzewo. No właśnie, duże drzewo… Będzie rosło na rogu, tam gdzie wbiłam wysoką tyczkę bambusową. Teraz kwestia wyboru.
Poniżej chciejstwa:
Brzoza (wielopienna Doorenbos lub Royal Frost)
Klon (Atropurpureum lub pensylwański)
Magnolia (Lennei Alba lub Satisfaction)
Robinia Twisty Baby
I tak to jest… Podoba mi się 7drzew, a mam miejsce na jedno

Oczarował mnie floks w odmianie Purple Flame. Jest niziutki (ok. 30 cm), kompaktowy. Zniewalająco i intensywnie pachnie. Czaruje amarantem. Zdjęcia kiepskie z tel., ale chciałam go pochwalić i podzielić się zadowoleniem.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:15, 19 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Tymczasem w warzywniku...


W większości już po zbiorach.

Dynka ozdobna obrodziła.

Poplon posiany.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:24, 19 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Hibiskusy szaleją




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:28, 19 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Odętka wirginijska variegata


Sadziec Chocolate i żurawka
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:35, 19 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Z krainy cienia

kwitnie języczka pomarańczowa i ulubione funkie Fire Island


Subtelny cyklamen kwitnie wytrwale
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:40, 19 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Dereń pagodowy zaczyna się przebarwiać



Winnik zmienny, niedługo będzie miał koraliki, ale i bez nich jest piękny
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies