Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Hogata 10:00, 25 sie 2014


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
A z larisaą jaką róże masz posadzoną?

śliczna jest
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Milka 10:54, 25 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Na maki już się cieszę cudowne zdjęcia dałaś Justynko, każde zachwyca nie wiem czemu, mój przegorzan nie wybarwił się na niebiesko?
może przy okazji na niego popatrzysz
do zobaczenia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 13:21, 26 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czy ten fenkuł się u Ciebie rozsiewa i umiesz wiosną go zobaczyć? Tzn. ja mam ale co roku nowe kupuję i zastanawiam się, dlaczego nie umiem ich wiosną dojrzeć?

Larissa z Pastellą - świetne zestawienie, można podbić jakimś mocniejszym kolorem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Agania 21:00, 29 sie 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękne kolory lata prezentujesz.....Eucomis i ta egzotyka u Ciebie to jest co ja lubię w Twoim ogrodzie najbardziej...clematisy w kwiatach są cudowne i jak tu ich nie lubić

Różanka piękna o takiej marzę......ja się mogę pochwalić jedynie moją różową różaną New Down, w tym roku wyglądała wyjątkowo na pergoli przed tarasem.

Cudowny prezent z Kaszub i twój ogród też

Agania się zachwyca....o wrzosach odpisałam Ci u mnie, ale ja pierwszy rok po posadzeniu, okrywałam je zieloną cieniówką

Miłego
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Justyna 20:49, 03 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Aganiu, dziękuję za tyle miłych słów Skoro lubisz egzotykę, proponuję, żebyś zainteresowała się Paulownią. Chyba nie widziałam jej u Ciebie. Bezproblemowo rośnie u mnie już 5 sezon. Traktuję ją jak bylinę, jej roczny przyrost to ok. 4 metry, a liście ma wielkie jak ucho słonia Jest imponująca. Niestety, nie mam teraz jej aktualnej fotki, aby poprzeć słowa obrazem, wkrótce to nadrobię
Dziękuję za poradę wrzosową, tak zrobię.
Teraz najlepszy czas na zrealizowanie różanego marzenia. W październiku wysyłają róże z gołym korzeniem. Wybierz kilka i już za rok będziesz się cieszyć cudnym kwieciem i zapachem. Twoją New Down znam, znam – jest przepiękna. Serdecznie

Aniu, zamawiając róże ubiegłego roku radziłam się przecież u Ciebie, dlatego podobne Zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz korzystałam z Twojego bezcennego doświadczenia. Będę się jeszcze inspirowała powojnikowo. Larissa 1wszy roczek, ma ok. 1 m. Pozdrawiam

Agatko, widzę, że Tworzysz listę Znam to wyzwanie Obok Larissy rośnie Pomponella i The Fairy.
Podsumowując różanie tę rabatę, rosną na niej: Eden Rose, Herkules, Pomponella, Pastella, Mary Rose, Larisa, Leonardo da Vinci, Chopin i trzy kolory The Fairy.

Irenko, bo to są zdjęcia robione z miłością
„Już za parę dni, za dni parę…”

Ewo, fenkuł rośnie u mnie drugi sezon, więc dużego doświadczenia w jego uprawie nie mam. Nie wysiał się, ale też za bardzo nie miał ku temu sposobności, bo późnym latem został ścięty. Wiosną odbił jak bylina.
Larissa i Pastella z dołu są podbite ciemnym różem The Fairy, po prawej mają Pomponellkę, a z tyłu po lewej Mary Rose. Roszad różanych już tam nie planuję, będę rabatę dalej malowała bylinami w fiolecie i amarancie. Serdecznie


Teraz robię nową rabatę bylinową koło garażu. Zmieści się tam też kilka róż
Zamówiłam: Artemis, Gartentraume, Falstaff, Aspirin Rose, Ascot, First Lady, Knirps, Cherzogin Christiana.
Pierwsze trzy będa po prawej stronie ławeczki, kolejne trzy po lewej, a Knirps w nóżkach. Ostatnią jeszcze nie wiem, gdzie posadzę Szalenie podoba mi się Pashmina, niestety, u nas nie do kupienia, Cherzogin Christiana będzie jej substytutem. Mam nadzieję, że dobrym.

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:05, 03 wrz 2014


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Coś zdjęcia wgrywają się w żółwim tempie.
Nex time.
Zostawiam pysznogłówki.


I jeszcze kilka zdjęć z tel.
Goździcznik skalnicowaty Rosette.
Ciekawa roślinka, coś jak mini gipsówka, fajnie koresponduje z karmnikiem.

Cyklamen dyskowaty. Wdzięczna drobinka.

Królowa. Queen of Sweden.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Hogata 08:04, 04 wrz 2014


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Justyna napisał(a)


Agatko, widzę, że Tworzysz listę Znam to wyzwanie Obok Larissy rośnie Pomponella i The Fairy.
Podsumowując różanie tę rabatę, rosną na niej: Eden Rose, Herkules, Pomponella, Pastella, Mary Rose, Larisa, Leonardo da Vinci, Chopin i trzy kolory The Fairy.


No dokładnie tworze listę
Myślę o posadzeniu Leonardo da Vinci i Larisy. Będą pasować?
Do tego trawy i byliny lilie białe i różowe, żeby ładnie pachniało.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Milka 12:04, 04 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U ciebie nawet miniaturki są wyjątkowe
Czekam na Was, już mamy pogodę
Justynko, reszta na tel.,buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Hogata 12:10, 04 wrz 2014


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
A możesz pokazać więcej odsłon swojej różanej rabaty
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Agania 07:06, 10 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Justyna myślę o Paulowni już od dawna. mój ogród cały czas się rozwija, co roku, uzupełniam już przygotowane rabaty i je pielęgnuję, wiesz ile to zajmuje czasu..Dla Paulowni muszę przygotować całkiem nowe miejsce. Czy mozna kupić sadzonke Paulowni, bo widziałm w sprzedazy tylko nasiona?

Pysznią się jeszcze twoje monardy. Goździczniczka jeszcze nie poznałam...teraz dopiero u Ciebie, fajnie się uzupełniają w duecie z karmnikiem,cyklameny urocze i królowa też dostojna........mam ochote dokupić sobie roże Burgundy Ice.

Miłych wrażeń spotkania
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies