Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 20:14, 24 lut 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Trawnik w tym roku to obraz nędzy i rozpaczy. Irytuje mnie, jak tylko na niego patrzę. W wielu miejscach, będę musiała zakładać go na nowo, bo…

A czyja to sprawka? Nie, nie, to nie stado dzikich mustangów, tudzież perszeronów, to – Gajcysia.



Śpiący rudy aniołek vs destrukcyjne ADHD.

Nauczka na całe życie – nie wybierać najżywszego psa z miotu.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
lojalna_ 20:16, 24 lut 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jaka uczennica hahha sliczna pozdrawiam milutko
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Justyna 20:21, 24 lut 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Jak zima, to i skrzydlaci przyjaciele Sikory (bogatki, modre, ubogie), wróble, mazurki, dzwońce, kosy, sierpówki, sójki i pupilki – raniuszki.
Od listopada zjadły 30 kg czarnego słonecznika i 15 kg mieszanki. W styczniu dokupiłam kolejne 30 kg słonecznika, bo już wszystko zmłóciły, tym razem łuskanego (była atrakcyjna promocja). Do tego słoniny dla sikor, raniuszków i jabłka dla kosów. Apetyt mają fest

Tuba dla sikor, codzienne znika cała, czyli litr. Biorą ziarenko i fruu na drzewo skonsumować.

W miseczkach mielona słonina dla raniuszków. Słodkie Dudulki przylatują naście razy dziennie. Takie małe Pyczusie


Zima była łagodna, nie widziałam grubodziobów, ani szczygłów, ani dzięciołów, szkoda. Aaa jest też rudzik, cieszę się zawsze, kiedy go widzę, bo to zwiastun wiosny. Ten podskakiewicz ma w sobie szczególny urok.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:24, 24 lut 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
I jeszcze zagwostka ornitologiczna. Szukałam w książkach, porównywałam w internecie, ale nie potrafię rozpoznać, uboga to, czy czarnogłówka? Może Bogdzia lub Mariusz pomogą.





Pozdrawiam serdecznie

Odbiór wiosną zaawansowaną
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Mariusz 07:14, 25 lut 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Ale pięknotki , raniuszki tylko raz miałem w ogródku, co dajesz im w tych miseczkach, ale się garną.
Oj ciężkie zadanie po zdjęciach, w XIX w klasyfikowano je jako jeden gatunek, potem ktoś tam dostrzegł różnice bardzo ciężko ocenić, choć zdarzają się osobniki o wyraźnych cechach. Bardziej podobna do czarnogłówki, ale to tylko dedukcja - czapka sięga aż do płaszcza i lekko zachodzi na niego, śliniak ani duży ani mały, sięgający prawie do piersi. Nie widać wyraźniejszego rysunku na skrzydłach, a to ważna cecha czarnogłówki, choć nie zawsze dobrze widoczna. I w takim układzie głosik zawsze wygrywa.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Bogdzia 19:25, 25 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Też myśle że to czarnogłówki.Raniuszków zazdroszcze choc to brzydkie uczucie ale ptaszki piękne i warte takiego uczucia.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:27, 25 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
No jeszcze ranniki i przebiśniegi zobaczyłam i pajączka o którym w pierwszej chwili pomyślałam ze to rannik wyłazi spod lisci(oczy do wymiany).
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 21:56, 26 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jak taka slodka sunia, moze byc takim łobuzem sliczna hest, a trawke posiejesz. Porzadki ruszyly, czyli sezon odpalony. Mam wielka chec na majowe spotkanie
A ptaszki masz bajeczne, nie widziałam takich, u mnie same pospolite, no poza dzieciolami. Pozdrawiam Justys
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Malgosik 22:19, 03 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ja też zaglądam za zwiastunami wiosny.
Pozdrawiam.
____________________
Ogród na glinie
Justyna 19:08, 11 mar 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Dziewczyny - pozdrawiam wiosennie

Mariusz - raniuszkom serwuję mieloną słoninę. W takiej formie jedzą chętniej, pewnie jest im łatwiej, mają przecież takie małe dzióbki


Wczoraj był cudny dzień! Słońce i prawie 20'
Dziś aura jest zgoła odmienna, na szczęście piękne chwile można utrwalać... A potem odtwarzać.

Zapraszam na spacer w poszukiwaniu małych kolorowych radości

Ranniki, jako pierwsze przekwitają (przy takich wysokich temp., niestety, szybko)

Obudził się lepieżnik japoński, bardzo ciekawa roślina, kwitnie przed rozwojem liści.

Na krokusach pełno owadów

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies