Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Metasekwoja chińska (Metasequoia glyptostroboides)

Pokaż wątki Pokaż posty

Metasekwoja chińska (Metasequoia glyptostroboides)

marzena 12:14, 27 paź 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909

Mam to drzewo od ok 8 lat, rośnie sobie u mnie przed ścianą innych drzew iglastych, jest okazałe, ma ładny pokrój, ciekawie wybarwia sie jesienią ale na zimę traci swoje delikatne wiotkie liście...
Chciałam mieć to interesujące drzewo również dlatego, że jest długowieczne, jest także żywą skamieniałością z ery mezozoicznej, myślano, ze wymarła...ale w 1941 roku odkryto ją rosnącą w Chinach...
świetnie aklimatyzuje się w naszych warunkach...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metasekwoja_chi%C5%84ska

metasekwoja jest u mnie wyeksponowana przed innymi szpilkowymi, taki ma naturalny pokrój, nigdy nie była przycinana...


i jej usytuowanie na tle krajobrazu widoczne z innego ujęcia...


zaczynaja się przebarwiać liście...


liście...


przebarwiona - zdjęcie sprzed roku


.i w zimie... z 2010

____________________
marzena O....!
ele2001 13:02, 27 paź 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Uprawiałem jakiś czas temu drzewo szybko rośnie ładna kora koronkowe delikatne liście gdy osiągneła 3,5m z wielkim żalem ale musiałem wyciąć była zbyt duża co ciekawe łudząco podobna do :
Cypryśnika błotnego (Taxodium distichum)
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
marzena 13:40, 27 paź 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ale po jakim czasie osiągnęła tę wysokość ?

...jednak mnie nie przeraża perspektywa jej nawet sporej wysokości...posadzona jest w takim miejscu, ze może sobie rosnąć, nie przeszkadza innym roślinom, nie zasłania widoku ani domu...
metasekwoja rośnie w gliniastej glebie( taka tu jest) i nigdy specjalnie się nią nie zajmowałam( żadne nawozy itp) a poza tym nie sądzę, aby w naszych warunkach mogła osiągnąć max wysokość...
no, nie przekonam się o tym być moze...bo mam nadzieję , że będzie bardzo długo sobie rosła w tym miejscu...
____________________
marzena O....!
Gardenarium 17:34, 27 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Metasequoia glyptostroboides 'Gold Rush' ma niesamowity kolor








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:35, 27 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiosną





Jesienią




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
przemekg 18:24, 27 paź 2012


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
To bardzo ciekawy trochę egzotyczny gatunek w naszych ogrodach, a dla tych którzy nie mogą sobie pozwolic na ogromne drzewo są odmiany karłowe równie interesujące

Metasequoia glyptostroboides 'Hamlet's Broom'
Metasekwoja chińska 'Hamlet's Broom'

Metasequoia glyptostroboides 'Matthaei Broom'
Metasekwoja chińska 'Matthaei Broom'
____________________
U Przemka w ogrodzie
Gardenarium 18:27, 27 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Metasekwoja w ogrodzie Miłkowo





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:41, 05 lis 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Metasekwoja 'Hamlet's Broom' ma taki fajny kulisty pokrój do małych ogródków chyba najfajniejsza
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 17:11, 12 lis 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
tak wyglądają obecnie jej liście...

____________________
marzena O....!
marzena 17:13, 12 lis 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
a tak cała sylwetka z przebarwionymi liśćmi...
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies