Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - Hosty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - Hosty

wojtas2101 17:11, 29 maj 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762

____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Malgosik 08:01, 01 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
I zurawki masz juz tez okazale.
____________________
Ogród na glinie
Nikita 00:06, 02 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
wojtas2101 napisał(a)
Witaj Nikita
Ja też zakupiłem dwie nowe odmiany host ( Mama Mia, drugiej nie pamiętam ), wybieram się na wystawę kwiatów i zastanawiam czy nie zakupić sobie hosty Kiwi Full Monty, średniej wysokości odmiana podoba mi się zestawienie kolorów na liściu.
Możesz napisać w którym sklepie nabyłaś hosty.

Wojtku moje nowe hosty kupiłam w sklepie "bylinowy raj" na pewno znasz ten sklep. A moja reklamacja na niby "myszkę" została załatwiona pozytywnie...nawet bardzo pozytywnie. W piątek przejeżdżałam tam tędy i weszłam, żeby obgadać sprawę, a właścicielka, bardzo mnie przepraszając dała mi gratis "myszkę"...już ta właściwą i dorzuciła w ramach rekompensaty Prayning Hands (bo bardzo mi się spodobała). Byłam mile zaskoczona...sklep zachował się OK.

Wojtek, pokazuj swoje nowe hosty...a o Kiwi Full Monty też kiedyś myślałam, ale nie mogłam jej nigdzie dostać, potem kupiłam‘Striptease’ i jakoś mi przeszło, bo są bardzo do siebie podobne.
Pozdrawiam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
wojtas2101 10:16, 02 cze 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Nikita
To super że reklamacja załatwiona pozytywnie, hostę Kiwi Full Monty kupiłem też od nich tylko że na wystawie w Cz-we.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Manalena 11:18, 03 cze 2014


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Nie wiem co dzieje się z moimi hostami- tylko 2 sztuki maja takie przezroczyste plamy na liściach przy czym obok tej samej odmiany sa ok. Co to jest?
____________________
Ogród dla zapracowanych
wojtas2101 13:48, 04 cze 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj
Może nadmiar wody jej zaszkodził lub poparzenia przez nadmierne nasłonecznienie. Jeżeli coś więcej wymyśle na pewno Ci napiszę.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Mag 17:45, 05 cze 2014


Dołączył: 28 lis 2013
Posty: 66
Witaj Wojtku,

poleciles mi kiedys szkolke Kolorowy Swiat Bylin. Dopiero dzisiaj tam trafilam, ale jestem zachwycona. Dziekuje za rekomendacje. Wlasciciele bardzo mili i niezwykle pomocni. Twoj promotor pamieta Cie doskonale. jego zona tez Cie zna, bo od razu wiedziala o kim mowa. Sadzilam, ze to starsi ludzie, a tu niespodzianka! Kupilam duzo bylin - szalwie, kocimietke, trawy (min. urocza hakonechloa Strip It Rich, hortensje Annabelle i 3 krzaczki Nigra (chce je posadzic do jednego dolka, co Ty na to?). Nie sadzialam, ze oferta szkolki bedzie taka bogata, do tego w atrakcyjnych cenach.
Pani wlascicielka zapraszala jesiena po kopane z gruntu cisy Hicksii i choiny kanadyjskie, ktore mam w planach. Ciesze sie, ze tacy fajni szkolkarze sa w mojej okolicy. Dziekuje i serdecznie pozdrawiam, Wojtku.
Gdybys sie wybieral w te strony, to daj prosze znac troszke wczesniej.
____________________
Ogrodowe rozterki
wojtas2101 23:08, 06 cze 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Mag
Też mam chęć pojechać do tej szkółki po hosty i trawy, może w sierpniu jak się wybiorę na zieleń to życie lub na początku września jak będę przejazdem to tam wjadę. Posadz w grupie blisko siebie ale nie do jednego dołka. Mag czy nadal u nich jest duży wybór host, byłem w tej szkółce rok temu.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Mag 09:23, 07 cze 2014


Dołączył: 28 lis 2013
Posty: 66
Wojtku,

mysle, ze jest dosc duzy wybor host, choc ja zwracalam uwage na inne byliny, trawy. Rzucilo mi sie natomiast w oczy, ze hosty i zurawki, ktore byly w namiotach wygladaja b. zdrowo. Natomiast jesli chodzi o konkretne odmiany, to lepiej zadzwonic i sie upewnic.
Mieli fajne trawy - ja kupilam jednak te, ktore mialam w planach: Gracillimus, Grosse Fontane, Zebrinus. Pani (nie pamietam imienia) polecila mi jeszcze proso rozgowate " Heavy Metal" (fajny kolor), dodatkowo wzielam tez kilka malych hakonechloa Stripe It Rich na obwodke. Widzialam tez miskant Apache, m. giganteus, cos wygladajacego na bambus (b. fajne) ale nazwa mi umknela, trzcinnik Overdam, imperata Red Baron.... Bylo ich troche, ale lepiej dzwonic wczesniej.
Myslalam, ze czesciej tu bywasz. Wystawa jest w Warszawie, to troche Ci nie po drodze, no ale wlasciciele na pewno chetnie sie z Toba zobacza, bo odnioslam wrazenie,ze interesuja sie jak Ci sie wiedzie i jak sobie radzisz.
Ja na pewno bede tam czestym gosciem, bo zostalam obsluzona tak jak lubie - troskliwie, fachowo i bardzo milo.
Zdjecia moze jutro pstrykne.
____________________
Ogrodowe rozterki
MiraR 12:14, 07 cze 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Witam A w ktróych to stronach jest ta super szkółka?
Pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies