Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - Hosty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - Hosty

wojtas2101 12:41, 07 cze 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Mira napisał(a)
Witam A w ktróych to stronach jest ta super szkółka?
Pozdrawiam

Witaj
W okolicach Skierniewic.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
wojtas2101 12:59, 07 cze 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Mag
Do Skierniewic mam 175km jak studiowałem bywałem 2 razy w miesiącu, jadąc na zieleń to życie zbaczam z girekówki ok 20 km, ale przynajmniej kupie sobie hosty i trawy których w mojej okolicy bym nie dostał.

____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Mag 13:39, 07 cze 2014


Dołączył: 28 lis 2013
Posty: 66
oj, Czestochowa. To rzeczywiscie daleko masz zeby tu bywac regularnie. Ja rowniez wybieram sie na Zielen to Zycie - oczywiscie jako obserwator i "podgladacz". Dawaj znac ktorego dnia bedziesz, to moze sie poznamy.
Jakie hosty i trawy interesuja Cie najbardziej? Jak bede nastepnym razem (chyba jeszcze w tym miesiacu) to zapytam czy maja.
Jakie sa Twoje ulubione trawy? Moze masz juz u siebie rabate z trawami w roli glownej?
Dzisiaj wsadzilam kocimietke kolo roz. Reszta (trawy, rozchodniki, hortensja..) musi poczekac, bo rabaty sa dopiero "w budowie".
Ide obejrzec Twoj ogrod raz jeszcze. Pamietam, ze szalenie mi sie podobal.
____________________
Ogrodowe rozterki
wojtas2101 21:27, 07 cze 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Mag
Jak będę wybierał się na wystawę dam znać, na poprzednich stronach prezentuje moją nową rabatę żurawkowo - trawiasta.
Po zakupy hostowe chodzę z listą posiadam ok 100 odmian i nie chcę ich dublować. Teraz z powodu coraz mniej miejsca preferuje hosty wielokolorowe.
Trawy, turzyce włosie, turzyce brązowe, trawy których nie trzeba mocno okrywać na zimę i nie wypadają.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Nikita 22:03, 19 cze 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Witaj Wojtku...znowu kupiłam 4 nowe hosty...to już chyba uzależnienie. Całkiem przypadkiem, tak trochę niechcący wstąpiłam do Sochaczewa (www. funkia.pl). Facet ma 300 odmian host (pewno byś coś sobie u niego wybrał) Ja wzbogaciłam się o Limon Lime, June Fever, Saint Elmo’s Fire i Yellow Polka Dot Bikini, ale już kolejne mam upatrzone i pewnikiem następnym razem jak będę przejazdem to znowu się u niego zatrzymam.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
wojtas2101 09:28, 22 cze 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Nikita
Nie byłem w tej szkółce, ani nie zamawiałem przez sklep internetowy. Nie posiadam żadnej odmiany z tych które kupiłaś. Jak będe w okolicy na pewno tam wstąpie.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Malgosik 14:49, 23 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witaj

Założyłam nareszcie swój wątek. Poszukiwałam dziś niebieskiej funkii, ale niestety łowy się nie udały. Nadal mam tylko 1 odmianę.
Może znasz jakiś dobry sklep który sprzedaje wysyłkowo?
Zapraszam do mnie. Link w podpisie.
____________________
Ogród na glinie
Zuzula 14:31, 03 lip 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Witaj Wojtku.

W sumie poruszam się na forum jeszcze trochę po omacku, ale od dawna podglądałam Twoje hosty i widzę, że jesteś specjalistą w dziedzinie więc walę jak w dym.

Dostałam ostatnio kawałek hosty, podzieliłam ja na tyle sadzonek ile się dało, każda ma po 2-3 liście i posadziłam je prosto do gruntu. Rośnie w lekkim cieniu wierzb mandżurskich, ale ma takie blade liście, że nie wiem, czy dobrze zrobiłam. Może lepiej byłoby, żeby w donicach się rozrosły i dopiero je posadzić, gdzie trzeba?

W sumie to nie mam dla nich jeszcze docelowego miejsca, bo dopiero raczkuję po trawie, ale chciałabym, żeby juz rosły i żebym dalej mogła je dzielić, bo lubię mieć dużo tego, co lubię
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
wojtas2101 14:01, 05 lip 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Zuzula
Host nic nie będzie, dbaj tylko aby nie miały za sucho mają na pewno mało korzeni, półcień jest idealnym stanowiskiem eliminuje ryzyko przypadnie liści.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
wojtas2101 14:19, 05 lip 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Moja rabata żurawkowo - trawiasta wzbogaciła się o 52 czosnki ozdobne.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies