Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

aga_k 21:31, 02 cze 2013


Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 1269
piękne zmiany, warzywniak wymiata, modrzewka cudna
____________________
Aga_k- http://www.ogrodowisko.pl/watek/2432-moje-takie-tam-w-ogrodku
JulkAd 21:33, 02 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
No to cierpliwie poczekam
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Magda70 21:35, 02 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Marzena2007 napisał(a)
Magda zgłębiłam dzisiaj temat lawendy... I napewno kupowałam mają tę rzekomo - szerokolistną jako lawenda angustifolia. ZAtem mam wąskolistną.... Nie mam pojęcia jak się ta nasza nazywa, ewidentnie inaczej wygląda zimą i wczesną wiosną....


kurcze...w wolnej chwili trzeba będzię intensywniej szukać nazwy....bo mnie ciekawość zeżre..Na razie rozmnażam tę co mam lawendę
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:35, 02 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Dubelek...to carex everillo pokażę...podzielona jedna sadzonka na 4 części...


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 21:40, 02 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
beta napisał(a)
hejka...super postępy w ogrodzie!!!!!!!...naprawdę....fajnie, że masz plany i że wiesz czego chcesz...ja czekam na zdjęcia skrzyń....a ostrogowca siałaś?...bo ja o swoim sobie niedawno przypomniałam...posiałam i juz wschodzi...na przyszły sezon na rabaty jak znalazł...jeżeli przezimuje

a która to szkółka co ma trawy sprowadzać?...ta przed Realem?

buziaki



Ostrogowca siałam - już wyrósł
A szkółka to tak, ta przed realem...czarną trawę ma i kilka innych też...można coś wybrac.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Madzenka 22:05, 02 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Magda70 napisał(a)
Melduję się, że jestem...
ostatnie dni miałam baaardzo pracowite, schodziłam z ogrodu po zmroku bo ciągle coś do zrobienia było...deszcz padał tylko raz i to w nocy...więc w dzień było pracowicie na maksa.

Rabata modrzewiowa na wykończeniu...brakuje 2 rozplenic, jednej kulki tui danici, brakujący modrzew dokupiony...wygląda dziwacznie bo taki malutki ale na innego nie było szans niestety.. A i jeszcze jakby było mało to modrzewie zaatakował ochojnik świerkowo-modrzewiowy...
Rozplenic zamówiłam 50szt dostałam 48...masakra...

przed domem tez rabata uległa całkowitej metamorfozie...wprawdzie obsadzona ale to tak "na razie" zajmę się nią jak odpocznę

Warzywniak rośnie, czereśnie dojrzewają - już za momencik będę jeść...

a teraz lece do Was...oj , ale mam nadrabiania


O jezu po co ci tyle rozplenic? One się strasznie pelnią....

Edit : cofam pytanie o rozplenice

A modrzewi nie żałuj (tylko nie bij ).....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:06, 02 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Magda70 napisał(a)
Na początek warzywniaczek...



i ostatni kwitnący czosnek...biały - tylko dlaczego jeden?!





Jeziu.... Do Magnoli to zdjęcie lub Mój piekny ogród!!!! Kofam twój warzywniak!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Magda70 22:11, 02 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Marzena2007 napisał(a)


O jezu po co ci tyle rozplenic? One się strasznie pelnią....
A modrzewi nie żałuj (tylko nie bij ).....


No masz! Jak to po co...były w projekcie...a miałam się go ściśle trzymać i już!
A modrzewie to bym zamieniła na miłorzęby albo coś innego na nóżce więc bić nie będę...ale o tym innym razem bo mnie M z domu wygoni...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Madzenka 22:11, 02 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Madzia rabata Magnoliowa miodzio!!! Ja tylko nie wiem jak ty igły modrzewi ze żwirku będziesz wyciągać? Ja bym wyciepala te mldrzewie... (Wybacz... I posadziła w inne miejsce z korą....)

Ja bym jakieś wiśnie ozdobne posadziła (kiku - shidare mają zwisły pokrój) lub miskanty ... Bo przecieź kule na nózkach cisowe nieosiągalne....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
beta 22:12, 02 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Madżenka ma rację, warzywniak popisowy...do gazety go!!!!

buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies