Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Magda70 11:29, 10 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wieloszka napisał(a)

Czym malujesz dechy? Sorki, jeśli już pisałaś przy innej okazji (np. wypasionego warzywnika ).


Pisałam...ale no problem napisać jeszcze raz...jestem wierna i szarość którą używam na deskach to Remmers lazur srebrnoszary
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 11:30, 10 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
jazzy napisał(a)
Faaaajny kompostownik muszę w tym roku też zacząć tą fascynującą przygodę z czarnym złotem
Mam takie techniczne (może głupie) pytanie - czy jak odkrecasz tą przednią ścianę, to nie wysypuje się to wszystko na zewnątrz?
No i ciekawam bardzo jak się zakończy dylemat modrzewie kontra graby
Miłego dzionka


Jazzy...odkręcam tę przednią sciankę raz na kilka miesiecy - ziemia jest ubita i nic się nie wysypuje. Nie ma szans
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 11:32, 10 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
jazzy napisał(a)

Sprytniejsze byłoby zrobienie drzwiczek na zawiasach Tak sądzę


Raczej nie...bo jak przerzucam ziemie z jednej komory do drugiej to drzwiczki by przeszkadzały... No chyba, ze bedziesz mieć dwie komory tylko i otwierac się będą od środka to tak. Przy trzech będzie nieporęcznie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 11:35, 10 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Joaska napisał(a)

Justys u mnie też właśnie się żon pytał jaki ja ten kompostownik chcę więc tez muszę mu coś szybko naszkicować co by się nie rozmyślił z robotą skoro pyta to znaczy że zrobi
Ale czy taki wysoki kompostownik jest wygodny?? co z przerzucaniem kompostu żeby napowietrzyć??


Joasia...odkręcam całą przednią sciankę 4 śrubami i mam luz. Przerzuca się bez problemu. Tzn mojemu eMowi się przerzuca bez problemu...ja tego nie tykam. On w miarę wysoki jest (182cm) więc nie sprawia mu to problemu.


Dziewczyny, po pracy pomierzę bo nie pamietam wymiarów i cyknę fotkę bez scianki...tak dla jasności


Teraz koniec przerwy sniadaniowej...do pracy wracam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 11:35, 10 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Kasia73 napisał(a)
Magda jakiej wysokości Ekobordy używasz pomiędzy żwir a trawę?


Te niższe...coś ok 4-5 cm z tego co pamiętam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 11:37, 10 mar 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
U nas dziś pięknie...aż żal siedzieć w pracy...ale cóż trzeba na ogród zarabiać

Ok...spadam...mam silną wolę i do was nie zaglądam...sorki.

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
katiaxx 11:58, 10 mar 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Ty oczywiście musisz mieć wszystko zrobione porządnie kompostownik super, i jaki esteticzny - masz jakiś mało widoczny kącik ? poka co masz w środku

u mnie to każde miejsce widoczne , każde taaaakie piękne - oczywiście w wyobraxni, że nie mam gdzie tego kompostownika uasadzić , zanim krzak urośnie i zakryje to trochę minie.

z mojego kompostu latem się dymiło
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 11:59, 10 mar 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
i ja żal odczuwm , dziś po pracy naginam w walonkach po końskie łajno , nie mogę sie doczekać
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 12:54, 10 mar 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
No dobra - to teraz kolejna sprawa dopytam
kwestia trawnika i wiosennych robót przy nim - czy macie aerator i ten drugi ze szpikulcami - jeśli tak to elektryczny ?- 2 w jednym - był taki w lidlu keidys ale kosztował majątek, ja bym chciała coś ręcznego, co najlepiej wybrać, czy lepsze szpilki czy noże czy musi byc i to i to ?
sorki e na Twoim wątku bo mój w zamarciu ale tez zapytam
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
babka 23:34, 10 mar 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Wiosenne pozdrowienia przynoszę Muszę zerknąć co u Ciebie ładnego znów Nie w sposób nadrobić zaległości jakie mi się porobiły bo zapuściłam forum i tematy ogrodowe ale musowo choć kilka stron w tył przewertuję
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies