Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

A_gawa 16:50, 03 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468


Czy mogłabyś mi powiedzieć czy choiny rosną u Ciebie w słońcu na stronie południowej? Chcę się odgrodzić od sąsiadów i zastanawiam się jak.
Jak szeroka musi być rabata z choiną? ...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Syla 18:07, 06 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam się po krótkiej przerwie ... Słońce świeci mocno hmmm za mocno a pracy nie ubywa ... Ciągle coś , ale wiecie jak jest


A_gawa napisał(a)


Czy mogłabyś mi powiedzieć czy choiny rosną u Ciebie w słońcu na stronie południowej? Chcę się odgrodzić od sąsiadów i zastanawiam się jak.
Jak szeroka musi być rabata z choiną? ...


To miejsce jest mocno nasłonecznione ... Wydaje mi się, że choina zdecydowanie lepiej się czuje w półcieniu . Za choinami mam trochę miejsca na przejście ok 50cm , na choinę przeznaczyłam 1m szerokości ..

Mathildis - dziękuję za odwiedziny...

Mira - jak będę działać to ustrzelę fotkę ...

Ag_zie - witam u siebie ... Miłego oglądania

Mateuszmichn
- Witaj Te drzewka to cis szczepiony na pniu zaglądnę do Ciebie

Asa7 - witaj ja już zapomniałam o budowie W zimie użytkowany - podłoga podgrzewana , w lecie już raczej mniej szczególnie przy takich upałach ... kolejne inwestycje mam za sobą ... Przed komunią syna zamontowałam klimatyzację ale przy takich ukropach nawet nie włączam ... Czeka mnie kolejna inwestycja - będę montować markizy na sufity sterowane automatycznie - ale to jeszcze nie teraz ...Reszta na priv

Odnośnie rh to po przekwitnięciu i usunięciu kwiecia pojawiły się duże plamy brązowe (nagle) . Zastosowałam środek na grzyba (mój prof. stwierdził , że to fytoftoroza , mnie wydaje się , że nie ale się nie znam - preparat zastosowałam i zatrzymałam dalszy proces brązowienia i obserwuję nadal )

Nicol , Lojalna - dziękuję bardzo




____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:09, 06 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gabriela_krajewska napisał(a)




Jak nazywa się odmiana żurawki ze zdjęcia poniżej, chodzi o tą między żywotnikami "aurea nana" ? I jeśli można - jakie to drzewo w prawym narożniku?

Ogród genialny - moje marzenie


Te żurawki to caramel ...a drzewko to klon shirasawy aureum
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:21, 06 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
eee_tam - dzięki ... róże ... może kiedyś brakuje mi miejsca

Konieczki - kolorowanie to eksperyment (miałam chwilkę to się pobawiłam choć nie znam się ani na fotografii ani na programie )

Mam u siebie berberysy Maria (na żywopłoty) oraz bagatelle - oba mi się podobają

Leon
- pewnie już za późno na odpowiedź ale jak by co to co 1 metr

Zielona Ania - troszkę zdjęć zrobiłam wczoraj

Martaibartek - do ideału mu daleko ale bardzo dziękuję ... staram się jak mogę aby utrzymać rośliny w dobrej kondycji

Annamazur - Nova Zembla posadzona jest co metr ale to jest duża roślina możesz co 1,5m ... A CW po trójkącie co 1,30 ale jeśli masz dużo miejsca to możesz zwiększyć odległość ... Te rośliny szybko rosną

Katarzynka- Sama pielę, przycinam, sadzę, przesadzam, nawożę itd. .... dlatego przy wolnejszym już zdecydowanie tempie nie ma mnie tak często na forum Jeszcze nie odpoczywałam jak by się ktoś pytał

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:24, 06 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Noemi, Cleo, Ksia W76 - dzięki bardzo

Sebek - jeszcze docinam bukszpany ... choć przez te upały przypala mi rośliny albo mają grzyba ... bo po ulewach nastały upały ... W reale już nie tak pięknie



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:25, 06 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
atena35 napisał(a)



Kocham widoki w Twoim ogrodzie Wszystkie, bez wyjątku.
Już wszystko doczytałam

Co to za trawa, ta duża z tyłu ? ML czy inna?


Tosiu to gracillimusy
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:26, 06 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Magdalena 25, Malkul - dzięki bardzo
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:28, 06 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Peppermint napisał(a)
Sylwia, przepięknie u Ciebie, nie będę oryginalna: szałwie, cały ogród mistrzostwo świata! Moje szałwie wyginęły po zimie, ta ostatnia była naprawdę mroźna z dużą ilością śniegu. Czy swoim szałwiom stworzyłaś jakieś specjalne warunki do wzrostu?
Masz naprawdę cudny zakątek na ziemi! Pozdrawiam serdecznie życząc zdrówka i wielu wolnych chwil by po prostu usiąść i patrzeć


Moje szałwie mają dużo wilgoci ... Zostały po prostu posadzone bez specjalnego entuzjazmu bo już mi się nie chciało mieszać Również były długo pod śniegiem bo tam mi z dachu spada , obawiałam się , że w tym sezonie nie będziemy ich podziwiać
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Luki 18:33, 06 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jak są odpowiedzi to i zapewne będą zdjęcia, czekam zatem w pierwszym rzędzie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Syla 18:34, 06 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zostawiam z pozdrowieniami moją kwitnącą jeszcze szałwię ...




____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies