Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Roztoczańskie klimaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Roztoczańskie klimaty

MirellaB 10:38, 08 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź i zdjęcia porównawcze - fakt rozplenica bardzo się rozrosła.
Czyli na tej rabacie są trzy rodzaje roślin rozplenica hammeln, rozchodnik dwa kolory i tawuła, a wiosną tulipany dochodzą.

Mam rozchodnika szt 1 to jeszcze przed ogrodowiskiem kupowane pojedyncze sztuki Nigdy go nie zostawiałam na zime, bo taki brzydki mi się wydawał. W tym roku zostawię i zobaczę jak będzie wyglądał
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewa004 10:40, 08 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Teraz sobie trzeba to piękno wyobrazić ,ale jestem pewna że tak będzie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
12:43, 08 lip 2015
to calkiem dobry pomysł z ta rabata przy chodniku ...ale robiłabym ja na dwie strony ..raz przy chodniku miskant raz na końcu raz w środu i to samo werbena zeby od strony trawnika było tez ladnie.
Konieczki 12:58, 08 lip 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Nie krzycz nie bij ale ja to wkleję (moja niedościgniona inspiracja) mam ją zapisaną na moim kompie i miałam jako tapetę.

____________________
Zielonym do góry... :)
Zeta 13:01, 08 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
beta napisał(a)
no, no...nowa rabatka zapowiada się obiecująco

tylko pamiętaj...bądź bezwzględna dla perowskii wiosną...tnij ja bez wyrzutów sumienia...nie będzie się pokładać...co akurat w przypadku tej rabaty byłoby bardzo pożądane


pozdrawiam


Super dzięki za podpowiedź z perowskią.....kupiłam ją teraz i strasznie się wykłada aż ją połamałam przy sadzeniu.....na wiosnę ciacham!!!!!!
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 13:05, 08 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
MirellaB napisał(a)
Dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź i zdjęcia porównawcze - fakt rozplenica bardzo się rozrosła.
Czyli na tej rabacie są trzy rodzaje roślin rozplenica hammeln, rozchodnik dwa kolory i tawuła, a wiosną tulipany dochodzą.

Mam rozchodnika szt 1 to jeszcze przed ogrodowiskiem kupowane pojedyncze sztuki Nigdy go nie zostawiałam na zime, bo taki brzydki mi się wydawał. W tym roku zostawię i zobaczę jak będzie wyglądał


Nie nie ja Ci pokazałam dwie rabaty rozplenicowe
Jedna to tulipany rozchodniki w dwóch kolorach i rozplenica hammeln
Druga to tawuły po trzy po każdej stronie przypory od domu.....i rozchodniki jeden gatunek....ale jeśli chcesz gęściej sadzić to polecam matronę rozchodnika ciemnego który jest wyższy i myśle ze lepiej będzie wychodzić spod rozplenica i może ta franca go nie zagłuszy....

Zdjęcia z poprzednich lat mam na innym kompie...nie pamiętam czy robiłam zdjęcia tej rabaty późną jesienią .....fajnie wyglądają te rozchodniki nawet przyschnięcia już w rozplenicy ....ale ja ją i tak wiążę .....zdjęcia na jesień będą napewno....
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 13:06, 08 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
ewa004 napisał(a)
Teraz sobie trzeba to piękno wyobrazić ,ale jestem pewna że tak będzie

poczekać ze dwa lata
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 13:08, 08 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
eee_taam napisał(a)
to calkiem dobry pomysł z ta rabata przy chodniku ...ale robiłabym ja na dwie strony ..raz przy chodniku miskant raz na końcu raz w środu i to samo werbena zeby od strony trawnika było tez ladnie.

Też się nad tym zastanawiałam ale ja tym trawnikiem nigdzie ńie chodzę w zasadzie ....bo on prowadzi do ńikąd
A zależy mi bardziej na widoku z okna tak żeby Maksio miał ładną rabatkę pod oknem....
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 13:09, 08 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Konieczki napisał(a)
Nie krzycz nie bij ale ja to wkleję (moja niedościgniona inspiracja) mam ją zapisaną na moim kompie i miałam jako tapetę.


No i tu właśnie widać dwa rodzaje rozchodnika...
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Matka 13:10, 08 lip 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Nie widziałam jeszcze rozchodnika białego-superowy jest!muszę się za nim rozejrzeć
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies