Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Roztoczańskie klimaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Roztoczańskie klimaty

Milka 06:55, 09 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zeta napisał(a)

Też tak czuję ale czyśćca trochę mam więc poobskubywałam tam i ówdzie ....a tej santoliny .....kto to wie gdzie to szukać????? ....no nic jak zanjdę to chyba posadzę zamiast czyśćca.....


W necie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 07:02, 09 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zeta ta rabata wg mnie w ogóle nie wymaga żywopłotu, masz piekne idelane tło. Więc miskanty dla ozdoby nie musza byc w jednym szeregu.
Tez szukam czegoś podobnego do czyścca bezskutecznie. O santolinie mysle na przedpłocie jako skarpecie pod grabami, strzeżonej w kostkę. Ale ona ma za drobne listki i nie zastąpi czyścca. Ostanio widziałam takie jednoroczne srebrne roslinki, ktore przypominają ciernie, swietnie to wygląda i rosnie wyzej.

A starzec rosnie wyzszy, tylko nie cieprię gdy kwitnie.... Pomysł o nim
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nawigatorka 07:12, 09 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Zeta napisał(a)

Hmmmm....nie widziałam

To zwracam palmę pierwszeństwa
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Konieczki 11:27, 09 lip 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Ja przeczytałam od dechy do dechy oba wątki a nawet trzy z wątkiem Nawigatorki hahaha (no i jeszce kilka innych - wzrok prawie straciłam bo po nocach czytałam na telefonie bo mi laptopa nie chciało się włączać) ale warto było HAHAHA
____________________
Zielonym do góry... :)
Mala_Mi 18:08, 09 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Perowskią ciać wiosna koniecznie, bo polegnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Zeta 21:02, 09 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
AlKa napisał(a)
Może zamiast czyścca bylica luizjanska, podobno ma bardzo małe wymagania dorasta do 1m wysokosci


Sprawdzę w necie ...bo pierwsze słyszę.....
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Aneta1309 21:07, 09 lip 2015


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Zetka przecieraj szlaki a my potem będziemy bezczelnie kopiować bo chyba wszystkie kofamy tą inspirację
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Zeta 21:12, 09 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
eee_taam napisał(a)
słuchaj ja mam taki przetacznik siwy ...rozrasta sie dość dobrze ...nie jest wysoki może 20cm, kolorem lisci i kwiatów by ci pasował jak nic...i jest bezobsługowy

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2702-ogrod-niebieski?page=13
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1372-bajkowy-ogrod-weroniki?page=70


Wolałabym jednak coś niekwitnącego...tak żeby tylko srebrne liście były ..... i niższego
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 21:13, 09 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Milka napisał(a)


W necie


Irenka kupiłam narazie jakąś szałwię z szarym liściem....się okaże za rok jak nie będzie pasować przesadzę gdzieś na moje hektary i kupię coś innego ....do skutku
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 21:19, 09 lip 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Madzenka napisał(a)
Zeta ta rabata wg mnie w ogóle nei wymaga żyopłotu, masz piekne idelane tło. Więc miskanty dla ozdoby nie musza byc w jednym szeregu.
Tez szukam czegoś podobnego do czyścca bezskutecznie. O santolinie mysle na przedpłocie jako skarpecie pod grabami, strzeżonej w kostkę. Ale ona ma za drobne listki i nie zastąpi czyścca. Ostanio widziałam takie jednoroczne srebrne roslinki, ktore przypominają ciernie, swietnie to wygląda i rosnie wyzej.

A starzec rosnie wyzszy, tylko nie cieprię gdy kwitnie.... Pomysł o nim


Widziałam ten starzec ale jest jednoroczny...a u mnie tych jednorocznych staram się unikać...a na tej rabacie już stipa i werbena raczej nie przeżyją... i jeszcze starca będę dokupywać ....to za bogato już....dzisiaj pojechałam na targ i kupiłam szałwię.....
O taką zobaczymy jak się będzie zachowywać......jak nie będzie pasować to wywalę na inna rabatę
A tutaj ta szałwia...http://www.oczarjk.pl/produkt_drukuj.php?id=2165
Co o tym myślisz???????
Jutro zrobię zdjęcia poglądowe chociaż narazie jeszcze wszystko male myślę że za rok może dwa dopiero ta rabata będzie wyglądać......także poczekamy zobaczymy
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies