Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Laskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Laskiem

monia 16:59, 24 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tess napisał(a)
Obejrzałaś trochę ogrodu z tego linku, co Ci podesłałam?
Podobał Ci się?

Mnie bardzo.



Obejrzałam "od dechy do dechy" mój klimat dzięki za wichrowe i pytanko czy bodziszek wspaniały można szczepić ? Teściowa ma ładny krzak ale mało ją obchodzi co gdzie rośnie (to jej wykopie ) a na jesień nasionka zbiorę i z tą ostróżką to mam na torebce jest napisane siew w maju to chyba chociaż do kwietnia poczekam bo Agnieszka już wysiała a mi się wydaje że popadają jak tak wczesnie już raz taką sytuację miałam na razie to wysiewam lobelle ona da radę na pewno
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Tess 18:11, 24 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
No, cieszę sie, że trafiłam w gust.
Kiedy sobie dokładnie obejrzała Twój ogród, widziałam, że na Wichrowym Wzgórzu znajdziesz wiele inspiracji.
Chciałabym taką romanryczną rabatę zrobić nad Rozlewsikiem.

Nie wiem, co rozumiesz przez "szczepić". Jesli masz na myśli podział rośliny, to jak najbardziej - bodziszek można dzielić.
Tu masz info:
http://www.mojpieknyogrod.pl/praktyczny-ogrodnik-ulubione-rosliny/artykul/dzielenie-bylin-jak-i-kiedy-dzielic-byliny/photo/bodziszek-wspanialy-kwitnie-od-czerwca-do-sierpnia


Raz siałam ostróżkę. Nie stratyfikowałam nasion. Z siewem bym poczekała jeszcze.

Na tę rabatę różaną można dać lilie. A z tyłu za różami to masz dużo miejsca?
Bo możeby peonie tam dać?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monia 20:03, 24 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
peonie mnie się chyba boją albo mają złe stanowisko co trochę przesadzam, mało u mnie kwitną
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 20:36, 24 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tess napisał(a)
No, cieszę sie, że trafiłam w gust.
Kiedy sobie dokładnie obejrzała Twój ogród, widziałam, że na Wichrowym Wzgórzu znajdziesz wiele inspiracji.
Chciałabym taką romanryczną rabatę zrobić nad Rozlewsikiem.

Nie wiem, co rozumiesz przez "szczepić". Jesli masz na myśli podział rośliny, to jak najbardziej - bodziszek można dzielić.
Tu masz info:
http://www.mojpieknyogrod.pl/praktyczny-ogrodnik-ulubione-rosliny/artykul/dzielenie-bylin-jak-i-kiedy-dzielic-byliny/photo/bodziszek-wspanialy-kwitnie-od-czerwca-do-sierpnia


Raz siałam ostróżkę. Nie stratyfikowałam nasion. Z siewem bym poczekała jeszcze.

Na tę rabatę różaną można dać lilie. A z tyłu za różami to masz dużo miejsca?
Bo możeby peonie tam dać?


W poniedziałek prześle zdjęcia rabaty w spoczynku i jak widać róże i w jakich odstępach. Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam serdecznie
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Tess 22:36, 24 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Nie ma za co
Podziękowania należą się Monice z Wichrowego za cudne inspiracje.

Udanych zmian w ogrodzie życzę.

A może peonie sadzisz zbyt głęboko? No i one potrzebują dużo papu
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monia 00:00, 25 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tess napisał(a)
Nie ma za co
Podziękowania należą się Monice z Wichrowego za cudne inspiracje.

Udanych zmian w ogrodzie życzę.

A może peonie sadzisz zbyt głęboko? No i one potrzebują dużo papu



a jakie papu bo ja mam gline i się na wiosnę w takiej czerwonej babrałam to mam tuż za rogiem okazała się pożyteczna bo mi brzózkę i jabłoń uratowała, które mój tatuś na drabinie złamał, a jakie dłonie miałam od tego chciałabym wprowadzić w menu SPA. Mam 3 rodzaje glinek u nas i każda bomba dla skóry i nikt tego nie wykorzysta niestety chore przepisy, ale może kiedyś moje słowiany, kaolin, glinianki a to
SŁOWIANY



____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Tess 00:07, 25 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
O mamo, w takich pięknych okolicznościach przyrody mieszkasz???

Papu to kompost. Rozkładam jesienią albo wiosną, kiedy mam przerobiony już.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monia 00:10, 25 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
tam są białe ładne kwiatki i łubin wszędzie
moje ulubione baśniowe zapomniane przez ludzi i to jest fajne robione zdjęcia wczesnym rankiem, to jest dopiero ogród
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 00:11, 25 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tess ja mam gline wszędzie
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 00:14, 25 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies