Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Laskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Laskiem

monia 13:22, 28 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
agniecha973 napisał(a)
Witam krajankę Widzę, że tworzysz rabatę przy tarasie. Jakie odmiany róż tam masz? Chyba jakieś wysokie. Róże warto z czymś łączyć, bo one nie zawsze mają ładne krzaki u dołu, więc byliny dodatkowo osłonią łyse patyki róż.



Nie mam kompletnie pojęcia co to za róża w lecie wygląda tak. Kwitnie do mrozu z małą przerwą ( to na czerwono taras)



____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Tess 14:25, 28 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Moni, warto posadzić w różach byliny, sadź te co wymieniłaś i co tam Monic sadzi.
Tniesz te swoje róże? Bo jakieś wysokie są.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 14:27, 28 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
monia napisał(a)
żebym nie zapomniała na wiosnę takie dwa mi się podobają na przemian by rosły
Ville de Lyon
the president

Prezydenta mam, ładny, obficie kwitnie i nie zapada na uwiąd powojników.
Drugiego nie znam.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monia 16:38, 28 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Tess napisał(a)
Moni, warto posadzić w różach byliny, sadź te co wymieniłaś i co tam Monic sadzi.
Tniesz te swoje róże? Bo jakieś wysokie są.


Nie ciełam je nigdy raz tylko jak mi przymarzły niektóre gałęzie. Myślisz że będą gęściejsze jak je zetnę ? Kiedy się tnie takie róże ? President już mam na oku nie wiem jak tam powojniki sobie poradzą bo jest to trochę otwarta przestrzeń i pali słońce, z bylin zostają naparstnice, orliki, myslę przed bukszpanem szałwie omszałą posadzić ale na razie dopóki nie mam wysianej i za nim podrośnie to posadzę rząd firletek omszonych mam ich dużo ładnie się wysiały nawet w trawniku i ostróżki i chyba na tym koniec żeby nie przesadzić chcę pomiędzy wysypać grys. Ale w pierwszych miesiącach będę ściółkować trawą może i nawet do końca roku zobaczę jak byliny będą się rozrastać. Jak myślisz dobrze będzie. Aha i tam są jeszcze te białe przypominające rumianki wysokie, i dzwoneczki je też zostawię ale przesadzę kupkami głębiej w rabatę żeby nie były przy brzegu.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Tess 17:02, 28 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Monia, na różach się nie znam zupełnie. Ale nawet przy mojej ignorancji w tym temacie - chyba każdej róży potrzebne jest cięcie. Na pewno mają wówczas ładniejszy pokrój, lepiej kwitną.
Wsadź na tę rabatę to co uważasz. W sezonie obserwuj, jak to się komponuje (najlepiej widać na zdjęciach). Na podstawie obserwacji ocenisz, czy cos dodać, coś ująć.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ewik 20:17, 28 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wow, w pięknym miejscu mieszkasz, i ten klimat mhh, trzymam kciuki za Twoje plany , róże mus ciąć na wiosnę , do tego mnóstwo lawendy , i wara ruszać bukszpanowy żywopłocik
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Rench 22:04, 28 sty 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Hej,wpadłam z instrukcją cięcia róż,może się przyda

http://rozaria.pl/blog/roze-ciecie/

Plany z bylinami masz fajne,ja tez w tym sezonie mam w planie posiać więcej bylin,a nawet jednorocznych.

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 22:10, 28 sty 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Przejrzałam sobie cały wątek i jestem pod wrażeniem tego co już zrobiłaś. Jest super,a będzie pięknie pod dyrekcją Tess
Masz mnóstwo róż na działce, żadnej nie cięłaś nigdy ?
Odnośnie tej wysokiej czerwonej róży pod ścianą,akurat tej nie ścinaj nisko,szkoda,ona jest pnąca,więc tylko odmładzające kosmetyczne cięcie i do tego fajny kontrastowy akcent daje między tymi bladawcami rózowymi
Te jasno różowe i tak będziesz przesadzała to je radykalnie ciachnij, na małe krzaczki.

Wisterię tez trzeba ciąć,ona to lubi.
Tutaj fajnie jest opisane :

https://zojalitwin.wordpress.com/2011/07/17/glicynia-chinska/

Ostróżkę wysiej tak jak pisze na opakowaniu w maju, we wrześniu rozsadzisz na właściwe miejsca.

Na ostróżki z różami tutaj sobie luknij.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/639-to-bedzie-zaczarowany-ogrod?page=111

____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Ala106 08:11, 29 sty 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Wpadłam z rana, zeby się przywitać czwartkowo, a tu takie super porady. Róż z ostróżkami się naoglądałam i jak nic, ostróżki trzeba wysiać . No i z poradnika cięcia róż też skorzystam. Jak to dobrze z rana powłóczyć się po Ogrodowisku .
Moniko, Twój ogród będzie bajkowy. Już jest super, a po nowych nasadzeniach, bajeczka.
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
monia 08:32, 29 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Rench napisał(a)
Przejrzałam sobie cały wątek i jestem pod wrażeniem tego co już zrobiłaś. Jest super,a będzie pięknie pod dyrekcją Tess
Masz mnóstwo róż na działce, żadnej nie cięłaś nigdy ?
Odnośnie tej wysokiej czerwonej róży pod ścianą,akurat tej nie ścinaj nisko,szkoda,ona jest pnąca,więc tylko odmładzające kosmetyczne cięcie i do tego fajny kontrastowy akcent daje między tymi bladawcami rózowymi
Te jasno różowe i tak będziesz przesadzała to je radykalnie ciachnij, na małe krzaczki.

Wisterię tez trzeba ciąć,ona to lubi.
Tutaj fajnie jest opisane :

https://zojalitwin.wordpress.com/2011/07/17/glicynia-chinska/

Ostróżkę wysiej tak jak pisze na opakowaniu w maju, we wrześniu rozsadzisz na właściwe miejsca.

Na ostróżki z różami tutaj sobie luknij.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/639-to-bedzie-zaczarowany-ogrod?page=111




Róże rabatowe tnę, pnących jeszcze nie cięłam pokażę na wiosnę jedną delikwętkę fioletowo- żółtą co mi po przekwitnięciu zawsze mnóstwo odnóg puszcza. Nie wiem co z tą ścianą z tyłu planowałam powojnik fioletowy i bluszcz na ścianę, ale o pielęgnacji powojników nie mam pojęcia. Może zostawię tą czerwoną róże i jeszcze dodam dwie czerwone pnące i jakąś różową ciemną tylko nie wiem czy dobrze by się to komponowało. Czerwona przez lato kwitła, ale słabo pędy zrobiły jej się blado zielone i straciła prawie wszystkie liście, mama pryskała czymś bo lepiej się zna, ale zobaczymy
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies