Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gdzieś na końcu świata...

Pokaż wątki Pokaż posty

Gdzieś na końcu świata...

GosiaJoanna 11:24, 08 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Witam
Mam na imię Małgosia, od paru dni oglądam Państwa piękne ogrody, etapy ich powstawania oraz ile trudu oraz uczuć w nie wkładacie . Od 2 lat mieszkam w nowym domku, w którym prace wykończeniowe już zostały zakończone ale został teren do zagospodarowania. W ubiegłym roku trochę zaczełam upiekszać ogród za domem, a w tym roku chciałabym zabrać się za front. W tym roku zamierzamy zrobić ogrodzenie frontowe i zadbać o wizytówkę naszego domku. Mam cichą nadzieję że mi troszkę pomożecie . Poniżej zamieszczam fotografie z prac wykonanych ubiegłej wiosny.Pozdrawiam i liczę na ciepłe przyjęcie.






____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Gosiniak 11:32, 08 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Witam serdecznie, ogród zapowiada się pięknie, fajne szerokie rabatki, linię trochę bym złagodziła i zrobiła kanciki albo kostkę zamiast obrzeży, masz wiele miejsca, oj już ci zazdroszczę, pozdrawiam i czekam na dalsze zdjęcia
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
GosiaJoanna 11:37, 08 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Dziękuję, też zastanawiam się nad zamaskowaniem tego obrzeża ...Pozdrawiam
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Zeta 11:53, 08 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Witam w Twoim wątku ......fajnie że nas coraz więcej i więcej ogrodów ......bardzo fajnie mieszkasz .....widzę że część roślinek już rośnie ....czekam na więcej zdjęć.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
elzbieta_b 11:54, 08 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Witaj Małgosiu Widzę, że masz piękny trawnik. To moja bolączka Moim postanowieniem na 2013 rok jest właśnie zadbanie o trawnik. Jeśli zajrzysz do mnie to zobaczysz obrzeża z kostki. Sprawiają, że jest porządek ale niestety przy koszeniu bardzo przeszkadzają. Muszę dodatkowo stosować podkaszarkę. Myślę nawet aby te kostki położyć tak aby kółko kosiarki po nich jechało i nie trzeba będzie podkaszać. Przyznam, że trochę mi głupio bo mąż sporo się napracował ale z drugiej strony to on podkasza więc nie musiałby tego robić. Na wiosnę kilka kostek położę i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
GosiaJoanna 12:20, 08 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
To fakt trawę mamy najładniejszą na całym osiedlu ale tylko dlatego że jako jedyni nie nawieźlismy innej ziemi. Teść nam zaorał a ja z mężem grabkami wyrównaliśmy teren oraz wybraliśmy wszystkie darnie z trawą i zasialiśmy nową. Jak pojawiały się mlecze i inne chwasty pozbywałam się ich po prostu przez wyciecie wraz z korzeniem. Nasz trwanik jest tak soczysto zielony za sprawą koniczyny, chcieliśmy sie jej pozbyc z trawnika ale jest taka piękna jak kwitnie szkoda mi jej. Kochane dziękuję za miłe słowa i oczywiscie odwiedzę za chwilę Wasze piekne ogrody .
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Gosiniak 12:34, 08 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Imienniczko trawniczek faktycznie pierwsza klasa, ale przed koniczyną to bym Cię ostrzegła, ona rozrasta się u mnie w zastraszającym tempie, gdybym nie używała środków to cały trawnik by mi zdominowała, na zdjęciu jej u Ciebie nie widzę, ale jak jest tak jak piszesz uważaj na nią. Pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Magda70 12:43, 08 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Gosia tu cię nikt zimno nie przyjmie ) Tylko ciepło Na to możesz liczyć!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
GosiaJoanna 12:46, 08 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Małgosiu mój mąż też mnie przed nią ostrzega, więć trzeba będzie jej się chyba pozbyć
Chciałabym Wam pokazać co mnie czeka w tym roku, mam duże pole do popisu ale aż sie boję. Ogrodzenie zaczniemy robić jak tylko mrozy puszczą, na frot musimy nawieść ziemię ponieważ jest dość nisko, tego jałowca co rośnie w rogu posadziliśmy w ubiegłym roku. Mąż karczował teren pod sadzenie lasu i tak jakoś było mu go szkoda, posadził go u nas na działce, zachował kierunek jego wzrostu i o dziwo przyjął się . Troszkę nam chorował ale jest naszym oczkiem w głowie dbamy o to aby nam wybaczył to że musieliśmy go zabrać z jego miejsca narodzenia Jak widać na fotografiach mam jeszcze dużo pracy, kostka brukowa, ogrodzenie i roslinki. Nie chcemy się "zabetonować" więc bedzie tylko opaska w koło domu i scieżka do domu oraz wjazd do garażu. Nie wiem co mam posadzić wzdłuż siatki...może jakieś propozycje.



____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Gardenarium 13:46, 08 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj Gosiu, ja też odradzam koniczynę w trawniku, choć wcale jej nie widać, ale z czasem całkiem zabije trawnik, i będzie sama koniczyna.
Zwalcza się ją Bofixem.

Co do prowadzenia brzegów trawnika jest u nas dużo podpowiedzi, jak to się robi i wątków i artykułów.
Wyciągnij tą taśmę bo kosiarka i tak ją poszarpie i będzie kiepsko.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=brzegi+trawnika&search_in=topics&commit=Szukaj



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies