Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogródek, a dużo przyjemności

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek, a dużo przyjemności

elzbieta_b 20:38, 28 wrz 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Od kilku lat moją pasją jest zajmowanie się ogródkiem, który powstał po wybudowaniu domu. Pierwszą roślinę- jodłę koreańską- posadziliśmy 9 grudnia 1995 roku. Chociaż przesadziliśmy ją w inne miejsce jak była już duża, jest piękna i co roku ma okazałe szyszki. Później kolejne rośliny posypały się "jak z rękawa". Kupowałam i sadziłam wszystko, co mi się podobało.
Zapraszam do zwiedzenia mojego ogródka.


Wiosna



Lato




Jesień




A oto kilka moich ulubionych roślin. Z niektórymi niestety zima obeszła się bardzo źle.




W walce z nornicami pomaga mi kot Filemon. Kotka Kicia tylko przygląda się.




Miło mi było Was gościć. Będę wdzięczna za rady i uwagi.
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
popcorn 19:46, 11 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudnie! Co to za hortensja, ta duża, biała? pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
elzbieta_b 21:55, 11 paź 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Witaj Jesteś pierwszą osobą, która oceniła mój ogródek i to bardzo miło. Dzięki Zawitałam również do Twojego ogródka. Fajnie, że masz "dokumentację" od początku. Ja takiej nie posiadam. Twój ogródek przez cały czas rośnie i pięknieje Bardzo mi się podoba Piszesz, że być może kupisz róże w necie. Uważaj ! Ja w tym roku na wiosnę kupiłam w ten sposób 12 róż (konkretnych). Jedna była złamana a z pozostałych tylko dwie takie jak zamówiłam Sprzedawca reklamuje się jako super itd a tak na prawdę to jakiś kłamczuch. Chyba nie mogę podać firmy ale powiem, że ma na imię Darek. Chciałam zareklamować, to okazało się, że tel. podany do kontaktu nie istnieje, a ten z faktury to też zły. Znalazłam go jednak. I wiesz co mi zaproponował ? Żebym wykopała wszystkie i odesłała to on mi przyśle na wiosnę nowe !!! Tak, że straciłam ponad 200zł, szkoda mi tych, które posadziłam i nie mam takich jakie miały być Trzeba uważać.Ta duża hortensja to Limelight. Mam jeszcze na pniu Pee gee, Invincibelle Spirit, Pinky winky i Hayes Starburst. Uwielbiam hortensje i magnolie Ale się rozpisałam. Pozdrawim
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
Justyna 20:02, 26 paź 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Eluś,
jestem z rewizyta
odnalazłam w Twoim ogrodzie sporo moich ulubionych roslin, np klon palmowy, bardzo fajna tez jest forma pienna hortensji bukietowej. Limelight dohowalas sie juz pieknego okazu, gratuluję! Mój jeszcze młody i ma kilka kwiatostanów, a Twój dziesiąt. Maszteż sporo roslin cebulowych, ja jakos nie mam do nich cierpliwosci.
Powiedz Elu, jako wielbicielka hortensji, pewnie bedziesz wiedziec, jak ususzyc i kiedy sciac kwiaty z drzewiastej i wiechowatej, by nie zbrazowialy, a ladnie sie ususzyly. Ja w tym roku chcialam i mi nie wyszlo. Polowa kwiatow wybrawila sie na brazowo. Tzn Drzewiasta Anabellka prawie wyszla, zzieleniala, a ja chcialm aby zostala biala. Bede wdzieczna za rade.
Pozdrawiam
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Gardenarium 16:56, 30 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Eli, witaj. Przeniosłam Twój ogród do "Naszych ogrodów" bo niefortunnie zamieściłaś go w wizytówkach, a wizytówek się nie komentuje, stąd może mało odwiedzin.

Teraz będzie lepiej. Jeśli możesz wklejaj w jednym poście nie więcej niż 4 zdjęcia, będzie się lepiej czytało i oglądało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:42, 31 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie koty jak Twoje były kiedyś moimi ulubionymi, czarny kot z krawatem i skarpetkami świetnie wpisują się w Twój ogród.

Pokazuj co tam u Ciebie z zimą słychać? popadało?

Czy ten pstrokaty ekran koło tarasu to z ligustru ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Welka 15:56, 31 paź 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Ależ piękną hortensję masz! Cudo!
Masz zdjęcie z bliska Hayes Starburst? W tym roku sobie kupiłam, nie kwitła jeszcze, ale po wizycie u Szmitów w Pęchcinie jakoś takie mieszane uczucia mam, niby ładna, ale...
Jak dużą masz działkę?
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
elzbieta_b 08:45, 05 lis 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Kochani, przepraszam, że tak mało odzywam się ale ostatnio potrzebuję przynajmniej 6 godzin na dobę więcej. Poprawię się na pewno Danusiu za różami , przed tarasem to trzmielina. Uwielbiam ten krzew. Justynko, hortensje tnę wcześnie. Nie czekam aż zbrązowieją. Moja znajoma koloruje hortensje farbą w aerozolu ! Najgorsze są według mnie srebrne i złote. Nadają się najlepiej do wiązanek na groby Ewelinko zdjęcia z bliska, takiego miarodajnego nie mam. Moja Hayes Starburst też nowiutka. Kwitła ale kwiaty były małe. Jeśli chodzi o moją działkę to jest nieduża - 550m2 razem z domem, który sporo zajmuje. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
Gardenarium 10:31, 05 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elu, wszystko w porządku, link w podpisie masz, możesz pisać u siebie posty i wklejać zdjęcia, lub u innych (wtedy tam nie wklejasz zdjęć swojego ogrodu), wtedy więcej osób Cię odwiedzi.

Pochodź sobie po wątkach innych i popisz komentarze, więc inni Forumowicze także zajrzą do Ciebie. Wklejaj zdjęcia, pokazuj swój ogród i dziel się doświadczeniem oraz pokazuj rośliny

Wszystkiego się nauczysz, jak każdy z nas Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 10:44, 05 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Elu!
Masz sporo ładnych roślin!

A jak Ci się sprawuje wiąz holenderski Wredei - bo to chyba on? Długo go juz masz? Brązowieją mu listki ?

pozdrawiam

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies