Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

Gabriela 13:33, 17 sty 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pięknie ci stipa wzeszła. Siałam 2 lata temu i do dzisiaj rośnie, mam nadzieję że i w tym roku przezimuje.
Moim zdaniem nie jest dla niej za wcześnie na wysiewy, ona nie przyrasta w ekspresowym tempie, a tak to jest nadzieja że posadzisz do gruntu większe kępki.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
bogumila 13:38, 17 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Gabriela napisał(a)
Pięknie ci stipa wzeszła. Siałam 2 lata temu i do dzisiaj rośnie, mam nadzieję że i w tym roku przezimuje.
Moim zdaniem nie jest dla niej za wcześnie na wysiewy, ona nie przyrasta w ekspresowym tempie, a tak to jest nadzieja że posadzisz do gruntu większe kępki.
...zostawiłam ubiegłoroczne kępki stipy ale nie jestem pewna jak przezimuje...to moja druga przygoda..może mam na Z. siewki?
Postanowiłam nie ryzykować i wysiałam nasionka.Termin siewu jest dla mnie sprawdzony...ubiegłoroczny był podobny.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
malgocha1960 16:55, 17 sty 2015


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Bogusiu,zdjęcia bardziej jak jesienne,a nie zimowe.Widzę,że zaczęłaś już siewy,a mnie się nic nie chce ,nie wiem jak ogarnę się w tym sezonie.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
bogumila 17:10, 17 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
malgocha1960 napisał(a)
Bogusiu,zdjęcia bardziej jak jesienne,a nie zimowe.Widzę,że zaczęłaś już siewy,a mnie się nic nie chce ,nie wiem jak ogarnę się w tym sezonie.
U naz zima jeszcze nie zagościła,rośliny trochę podmrożone.Stipę sieję najwcześniej,potem werbenę i przygotowuję nasionka na późniejsze wysiewy.Jeszcze nie robiłam zakupów ale chyba muszę się wreszcie zebrać i odwiedzić sklepy ogrodnicze.
W przeciwieństwie do Ciebie mam wielką ochotę na nowe roślinki,Zacieniona nie jest w polu mojego widzenia...muszę dojeżdżać i chyba dlatego ciągnie mnie do siewu.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
iwonadm 18:51, 17 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Bogusiu jak siałaś nasiona nie mam w tym doświadczenia
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
bogumila 19:00, 17 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
iwonadm napisał(a)
Bogusiu jak siałaś nasiona nie mam w tym doświadczenia
Nasionka stipy? Ziemię zmieszałam z perlitem i piaskiem.Lekko zrosiłam i rozłożyłam nasiona.Przez siteczko poprószyłam piaskiem i przykryłam przeźroczystą pleksi.pierwsze piórka stipy pojawiły się po pięciu dniach...ta na fotkach ma siedem dni.
Jeśli jeszcze coś to pytaj.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
monteverde 19:44, 17 sty 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bogumila_bienko napisał(a)
Oczywiście,ze popikuję....jedna trawka to potem duża kępa.w ubiegłym roku siałam stipę w podobnym terminie.Było dobrze.Wysiałam werbenę,ale jeszcze nic nie widać...to wielka kapryśnica,wschodzi wtedy kiedy chce...

Ja czekałam na wschody werbeny w rajskim prawie 2 miesiące oczywiście w domu na parapecie, wkurzyłam się i wywaliłam wszystko koło tui, bo szkoda mi było ziemi, a ta franca dopiero tam powschodziła z jednej trawki stipy masz potem dużą kępę? to super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 19:50, 17 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
monteverde napisał(a)

Ja czekałam na wschody werbeny w rajskim prawie 2 miesiące oczywiście w domu na parapecie, wkurzyłam się i wywaliłam wszystko koło tui, bo szkoda mi było ziemi, a ta franca dopiero tam powschodziła z jednej trawki stipy masz potem dużą kępę? to super
Werbena w ubiegłym roku wschodziła dosyć szybko...nie pamiętam dokładnie...potrzebuje słońca a teraz go brak.
Sadziłam po jednym ździebełku i wyrosły piękne kępy...też nie wierzyłam...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Joku 19:56, 17 sty 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Właśnie się zastanawiałam czy już ruszyłaś z siewami. Napisz mi proszę co to za stipa.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
monteverde 20:04, 17 sty 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No właśnie jaka? ja dzisiaj nie doszłam do nasiennego to nie wiem czy już coś mają?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies