Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miał być mały domek na wsi, a jest Jesionówka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miał być mały domek na wsi, a jest Jesionówka ;)

Jesionowka 09:48, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
Wychowałam się w dziesięciopiętrowym bloku i moim największym marzeniem było zamieszkać na wsi. W końcu się udało. Marzyłam o małym domku i własnym ogródku. Ostatecznie mieszkam w dużym poniemieckim godpodarstwie, wybudowanym ponad 130 lat temu. Kiedyś był to czworobok, złożony z domu mieszkalnego i trzech budynków gospodarczych. Poprzedni właściciele wyburzyli jeden z nich, mamy więc dwie stodoły
Przez ostatnich kilka lat zajmowaliśmy się prawie wyłącznie remontem domu i stodół, na ogród nie było czasu, ale wszystko przed nami...
Dom i zabudowania otoczone są półhektarową działką. Od południa graniczymy ze skarpą porośniętą lasem, który zacienia nieco część działki, latem ten cień jest nieoceniony
W tylnej części działki mamy niewielkie źródełko od którego płynie strumyk, marzy mi się staw kąpielowy, obawiam się tylko, czy nasze źródło nie daje zbyt mało wody...
Przy domu mam niewielki ogródek warzywny, który zakończony jest rabatą kwiatową - taki misz masz ale ciągle coś kwitnie i cieszy oko...
pozostaje ok. 30 arów do zagospodarowania, chciałabym pomieścić tam niewielki sad (kilka drzew już posadziłam), maliniak, zależy mi na krzewach owocowych, no i mnóstwie pięknych zakątków, które dopiero trzeba stworzyć....
Ponieważ mieszkam na wsi chciałbym aby mój ogród miał taki charakter, aby wpasował się w otoczenie i był piękny.
Postaram się pokazać co już jest w moim ogrodzie,
chciałabym tej zimy wykonać wstępny projekt, tak aby wiosną zabrać się od razu za tworzenie
Dziękuję Wszystkim za miłe przyjęcie na forum, dobrze, że jesteście
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
ZbigniewG 09:53, 18 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Witam prawie krajankę Kotlina Kłodzka to moja Młodość
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Jesionowka 09:57, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
Witam
widzę, że masz już piękny ogród - gratuluję
oj dużo mam do zrobienia ...
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
zbigniew_gazda 10:01, 18 sty 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
Cześć Grażynko. Czytałem czytałem i oglądałem Twoje piękne włości . Byliśmy z dziećmi w Kotlinie Kłodzkiej (Międzygórze ) kupę lat temu w ramach FWP . Pokazuj co już masz i co planujesz. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Milka 10:04, 18 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Grażynko witaj
jak super, że jesteś tu z nami! o ogród się nie martw, znajdziesz tu pomoc i wiele inspiracji, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ZbigniewG 10:06, 18 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Grażyna to na początek było dwóch Zbyszków ale zaraz napadną Cię dziewczyny i się będzie działo...
tak na moje oko patrząc po niebie miedzy stodołami to Jesionówka gdzieś w okolicach ŚNIEŻNIKA
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Jesionowka 10:14, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
Tak, w Goworowie pod Trójmorskim Wierchem
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
Jesionowka 10:16, 18 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 63
Międzygórze jest tylko 12 km od nas...
uwielbiam tam jeździć - jedno z piękniejszych miejsc na ziemi
____________________
Grażyna - Miał być domek na wsi, a jest Jesionówka
finka 10:18, 18 sty 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Witaj już oficjalnie w swoim wątku... wykonaliście masę świetnej pracy z tymi stodołami...zabudowania niemieckie są piękne, sama mam takie również na planie czworoboka z mniejszym jednak podwórzem pomiędzy nimi niż u Ciebie. W budynkach gospodarczych mieści się hurtownia moich teściów.

Będę podglądać Twoją przygodę z ogrodem...

Pozdrawiam
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
grazyna 10:20, 18 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
A jak Fajnie, że już Jesteś Grażynko

Wiesz, a jak nie wiesz to Ci powiem (y) , ależ masz szczęście,że będziesz tworzyć swój ogród przy pomocy Danusi i Jej Ogrodowiska

Gdybym to ja takie początki miała; to ho ho..... co ja miałabym u siebie .... ho ho

Ściskam i czekam na ciąg dalszy
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies