Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały skrawek ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały skrawek ziemi

Agania 23:02, 10 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Madziarzeszow napisał(a)
Agatko bardzo Ci dziękuję za tak miłe słowa

Psiak już jak by trochę lepiej .
Dzisiaj miał ogromny apetyt , to dobry znak

A ja tak zastanawiam się teraz nad wrzosowiskiem , czy zostawić tak jak jest , czy posadzić w środku wyższego coś , a na dole rzędami i kolorami poukładane wrzosy ?

poczekaj ja będę wklejać moje wrzosowiska, to może Cię coś natchnie, ale wklejaj to co masz teraz, albo daj mi troszkę czasu, środek jest ważny, u mnie zawsze środek jest kulminacją, jak jest skrawek, to proponuję Ci jałowca kolumnowego, np. Arnold, przemyśl, posprawdzaj, poszukaj, narazie buziaczki,
Zdrowieje, trzymajcie się, buziak w mordkę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
JoannA 07:34, 11 wrz 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Madziarzeszow napisał(a)

Mam nadzieję , że nie będziecie się bardzo śmiać
Pozdrawiam cieplutko

Madziu, toż to prawdziwy raj dla oczu!
A psiulek uroczy!
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Madziarzeszow 07:35, 11 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Dzięki Agatko dobra duszyczko
Wklejaj swoje to może podpatrzę coś , a u mnie to taka łezka wrzosowa i nie pasuje mi ona mi do niczego...
Wieczorkiem wstawię zdjęcie Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Madziarzeszow 07:38, 11 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Dzięki Asiu do raju to mu jeszcze bardzo daleko uwierzcie mi na słowo. Coś się zaczyna dziać w niektórych miejscach fajnego , ale długa droga przede mną
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
malgorzata_s... 10:05, 11 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Piesio cudniasty. Wrzosy oko cieszą. Co ci tu nie pasuje? Może tak ci się tylko wydaje. Ja tak zawsze mam jak pooglądam inne ogrody, nic mi u mnie nie pasuje. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Agania 21:34, 11 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Madziu wracając do tematu wrzosowiska, żeby Ci było łatwiej u mnie rosną z wrzosami: zielony niedźwiedź, goździk kropkowany, modrzewnica, kostrzewy zielone, trzęślica modra, tło tworzą berberysy i dwa ogniki, ale ogników Ci nie polecam, ja tak u siebie eksperymentuję, to wrzosowisko jest naturalne, a ogrodowiskowe bardziej kulkowe czyli towarzystwo tworzą, sosny kosodrzewiny, sosna dronokwiatowa, bukszpany i cisy, iglakowe kulki i kolumny, ja takie właśnie teraz obsadzam, ale jeszcze zdjęć nie mam. Wrzosy wsadzaj kolorami min po 3 szt. Wrzosy mają różne wys. i pokroje, wysokie sadzimy z tyłu, a niskie z przodu, zobacz katalog wrzosów, na końcu masz przykłady nasadzeń http://wolski.com.pl/, miłej lekturki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madziarzeszow 07:40, 12 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Właśnie o to chodzi Małgosiu jak się zobaczy innych to w swoim zawsze coś nie tak.
Dzięki Agatko będę czekać na Twoje nasadzenia , pewnie się zainspiruję czymś .
Na pewno skorzystam z pomysłu trawki niedźwiedziej , bardzo mi się to podobało.
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Madziarzeszow 07:51, 12 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Mam jeszcze prośbę , może ktoś rozpozna te odmiany szałwi , siałam je z nasionek i miały być szałwia omszona i szałwia pospolita.
Chciałabym mieć pewność , bo jeszcze nie kwitły , a nie wiem co zrobić z nimi w zimie .
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
malgorzata_s... 09:29, 12 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
To jest omszona. Ja wycinam na zimę, na wiosnę odbija od korzenia.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Bogdzia 10:55, 12 wrz 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też myślę że to omszona szałwia. Pieska masz ślicznego , niech szybko zdrowieje . W ogrodzie tez już roslinki podrośnięte , pervskie i wrzosy śliczne. Pozdrawiam Madziu serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies