Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

boguslawa_ma... 19:54, 23 paź 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
barbara_krajewska napisał(a)
Pogoda paskudna, ziąb. Nic tylko w kuchni siedzieć i pitrasić.
Zrobiłam dziś naleśniki ze szpinakiem w beszamelu. Już nie pamiętam skąd mam przepis, pewnie z netu Zmodyfikowałam go nieco, bo do farszu szpinakowego dodałam czosnku. Przepis sprawdzony dawno. Trochę czasochłonny, ale porcja starcza na dwa dni, odgrzane równie dobrze smakują.






Trzeba jeszcze lubieć szpinak
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
barbara_kraj... 20:00, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
boguslawa_madejska napisał(a)

Trzeba jeszcze lubieć szpinak

Zależy jak przyrządzony. Mój by Ci smakował
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
marzena 20:07, 23 paź 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Basiu, tę brunerę też mam i bardzo ją lubię, teraz na jesieni podzieliłam 2 szt i mam juz cztery
a takie naleśniki chętnie bym zjadła, uwielbiam szpinak, właśnie z dodatkiem czosnku chyba zrobię sama kiedyś takie danie...
____________________
marzena O....!
hanka_andrus 20:34, 23 paź 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jaki pyszny obiadek! Ania monte zachęciła mnie wczoraj babką ziemniaczaną, to dziś walnęłam do piekarnika.
Ty zachęcasz naleśnikami.
Nie wiem czy sie zdecyduję w najbliższym czasie.. Na razie co innego w planie.

Swoje cynie już wywaliłam nie czekając na przymrozki. Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gabriela 21:02, 23 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ale tu smacznie, chociaż o smutniastym wykopywaniu też się pisze.
Przypomniałyście mi o babce ziemniaczanej, pora pasuje do niej bardzo.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Ivvvona 21:03, 23 paź 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Naleśniki ze szpinakiem i ciasto marchewkowe - przysmaki mojej córki a i reszta rodziny nie odmówi U nas zamiast beszamelu jest sos czosnkowy.
Dziś schowałam oleandra, zobaczymy czy begonie przetrwają bo jedynie one jeszcze kwitną. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
barbara_kraj... 21:27, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
marzena napisał(a)
Basiu, tę brunerę też mam i bardzo ją lubię, teraz na jesieni podzieliłam 2 szt i mam juz cztery
a takie naleśniki chętnie bym zjadła, uwielbiam szpinak, właśnie z dodatkiem czosnku chyba zrobię sama kiedyś takie danie...

Moja brunera młodziutka, w tym roku ją kupiłam, ale jak się rozrośnie, to też podzielę. No i dokupię inne, bo mi się spodobały
Marzenko, weekend się zbliża, na zrobienie naleśników ze szpinakiem czasu w sam raz
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:42, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
hanka_andrus napisał(a)
Jaki pyszny obiadek! Ania monte zachęciła mnie wczoraj babką ziemniaczaną, to dziś walnęłam do piekarnika.
Ty zachęcasz naleśnikami.
Nie wiem czy sie zdecyduję w najbliższym czasie.. Na razie co innego w planie.

Swoje cynie już wywaliłam nie czekając na przymrozki. Pozdrawiam.

Nigdy nie jadlam babki ziemniaczanej. Moja babcia robiła 'kucmoch', to z kuchni czeskiej potrawa, ale przez babcię zmodyfikowana chyba O ile dobrze pamiętam ciasto było mniej więcej takie, jak na placki ziemniaczane. Na warstwę tego ciasta kładła miękkie owoce: jagody, wiśnie, można jabłka. Zalewała to drugą warstwą ciasta i piekła w piekarniku. Dobre było
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:45, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gabriela napisał(a)
Ale tu smacznie, chociaż o smutniastym wykopywaniu też się pisze.
Przypomniałyście mi o babce ziemniaczanej, pora pasuje do niej bardzo.

Smacznego, Gabrysiu!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:48, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ivvvona napisał(a)
Naleśniki ze szpinakiem i ciasto marchewkowe - przysmaki mojej córki a i reszta rodziny nie odmówi U nas zamiast beszamelu jest sos czosnkowy.
Dziś schowałam oleandra, zobaczymy czy begonie przetrwają bo jedynie one jeszcze kwitną. Pozdrawiam

Pewnie nie przetrwają, one wrażliwe są, bo dużo wody w sobie mają. Gdybyś je miała w donicach, to na tę noc można by je schować. Po niedzieli ocieplenie zapowiadają

Sos czosnkowy też pasuje
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies