Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

barbara_kraj... 21:53, 22 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ewo, wszystkiego o roślinach wiedzieć niepodobna, tym bardziej jak się tym wcześniej nie interesowało, ani zajmowało. Ale praktyka wiele nauczyć potrafi

Napisałam na pv
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 22:01, 22 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bożenko, gaurę mam od września ub. roku. Też jej nie znałam i na wystawie rolniczej po raz pierwszy ją ujrzałam. Żałuję, że nie kupiłam różowej, bo razem fajny akcent by stanowiły. Ale nic straconego. Dokupię.
O gaurze trzeba jedną ważną rzecz wiedzieć, nie znosi przesadzania, bo ma bardzo długi korzeń palowy.

U nas dziś od rana pada, pada, pada! Nawet dobrze, bo już bardzo sucho było!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 22:08, 22 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
monteverde napisał(a)

To witaj Basiu w klubie a może na okres zimy w cieplejsze kraje się wybierzesz? czosnki się sadzi koniec października - listopad ja ze swoimi jeszcze czekam, dzisiaj posadziłam trochę tulipanówdalie u mnie jeszcze kwitną w piątek je zetnie mróz pozdrówka Basiu



W sobotę i ja dalie wykopywać będę, wczoraj wykopałam Eukomis. Bulwy śniedka Saundersa w doniczkach zostawię i do piwnicy za jakiś czas przeniosę. Wcześniej wykopałam Crocosmię i kilka mieczyków.
Z tymi czosnkami to się pospieszylam, a przecież wiedziałam, że je późno się sadzi.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 23:05, 22 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Nie zanosi się na lepszą jutrzejszą pogodę. Skuszę się na ciasto marchewkowe
Póki co fotki z dnia wczorajszego:
Brunera 'Jack Frost'ładnie się rozrasta



No i cynie. Pewnie ostatnie ich fotki, bo przymrozków nie przetrzymają





____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mala_Mi 19:10, 23 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
barbara_krajewska napisał(a)

Niektóre gałęzie dadzą się chyba podnieść do pionu i przywiązać do palików. Zajmie mniej miejsca
Musisz przyznać, że podczas kwitnienia jest urodziwy, a ponieważ wcześnie kwitnie tym bardziej cieszy oczy

Są urodziwe ale nie mój Mój kwitnienie tylko w środku krzaka i na dole. Rośnie w szerz... taka poducha z niego Nie wyobrażam sobie podnoszenia mu gałęzi

Teraz przybiera tylko na szerokości
Sorki, że wrzucam foto i zaśmiecam.. w realu jest bardziej poduchowaty.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
barbara_kraj... 19:39, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Aniu, dorodny krzew pigwowca. Rosnie na uboczu, niczemu nie przeszkadza. Ja bym się go nie pozbyła za żadną cenę.
A może trochę przyciąć najsłabsze gałązki?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 19:49, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Pogoda paskudna, ziąb. Nic tylko w kuchni siedzieć i pitrasić.
Zrobiłam dziś naleśniki ze szpinakiem w beszamelu. Już nie pamiętam skąd mam przepis, pewnie z netu Zmodyfikowałam go nieco, bo do farszu szpinakowego dodałam czosnku. Przepis sprawdzony dawno. Trochę czasochłonny, ale porcja starcza na dwa dni, odgrzane równie dobrze smakują.







____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
bogumila 19:49, 23 paź 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Zaglądam i pozdrawiam.Szkoda cynii...takie piękne,one bardzo wrażliwe na przymrozki.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
barbara_kraj... 19:50, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
A ciasto marchewkowe stygnie
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 19:52, 23 paź 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
bogumila_bienko napisał(a)
Zaglądam i pozdrawiam.Szkoda cynii...takie piękne,one bardzo wrażliwe na przymrozki.

Bogusiu, wstrzymywały mi dalsze prace, a jak zmarzną z czystym sumieniem je wyrzucę
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies