Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabatka z kratką w tle...

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabatka z kratką w tle...

Dota 09:57, 11 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Witam od pewnego czasu śledzę forum. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszej "twórczości ogrodowej", ogromnej życzliwości jaką sobie nawzajem okazujecie oraz bezinteresownej pomocy w projektowaniu, pielęgnacji i utrzymaniu ogrodów. Ogrodowisko to kopalnia wiedzy, z której częściej korzystam niż z Wikipedii.
Mieszkam w woj. podkarpackim. Moja przygoda z ogrodem zaczęła się w ubiegłym roku. Założyłam dwie rabaty na 15 a działce, które później przez cały sezon poprawiałam by chociaż trochę przypominały te ogrodowiskowe.
Na wiosnę planuję dalsze nasadzenia ale kompletnie brak mi pomysłu. Chciałabym wszystko ale wiem, że tak nie można i że plan to podstawa. Więc zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w zaprojektowaniu rabatki z kratką w tle. Mam na nią widok z okna kuchennego więc chciałabym by cieszyła oko przez okrągły rok. Jak pisałam nie mam na nią pomysłu ani co do kształtu, ani co do nasadzeń. Poznałam tu wiele roślin, które pokochałam i na jesieni w szkółkach patrzyłam tylko na te z forum. Hortensje bukietowe, lawenda, trawy i żurawki - te najbardziej mi się podobają i one mogły by się na tej rabacie znaleźć. Ale Wy wiecie najlepiej co ładnie wygląda.
Szerokość rabaty to ok. 6,5 m ( szerokość kratki 1,5)
Jeśli znajdzie się ktoś chętny do pomocy to poniżej wklejam zdjęcie oraz plan działki.





Zapraszam chętnych do pomocy.... Pozdrawiam Dorota.



____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
Dota 10:51, 11 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Bardzo podoba mi się pierwszy projekt Danusi w http://www.ogrodowisko.pl/watek/2827-prostokatna-rabata
Mogłabym go całego zaadoptować tylko nie wiem jak go połączyć z kratką. Co do niego dodać?
No i te dwa zdjęcia ogrodowiskowe od których zaczęłam myśleć o założeniu tej rabatki:

Szefowej



Z Kubusiowa:



Jak je połączyć w całość?
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
Gardenarium 10:52, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Skopiuj te zdjęcia - inspiracje i wklej tutaj, bo nie ma ich ( źle zalinkowałaś) , a pomożemy na pewno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dota 11:03, 11 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Dziękuję za tak szybki odzew. Uczę się obsługi forum teraz się udało.
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
kaisog1 12:36, 11 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
ło matko... moja rabata z Danusiową rabatą nie ma szans Podpowiem tylko, że jeżeli ktoś ma zamiar skorzystać z mojej rabaty to niech sadzi trzmielinę (nie posłuchałam i żałuje )
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Dota 13:09, 11 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Ma szanse piękna jest i "ogólnie dostępna" bo cisy na pniu są poza moim zasięgiem. Poza tym Twoje pomysły bardzo mi się podobają szczególnie ten w tym wątku www.ogrodowisko.pl/watek/2130-tylko-trawnik-i-co-dalej?page=2 więc liczę po cichu na pomoc . A ten projekt będzie bazą zagospodarowania tyłów domu
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
kaisog1 13:35, 11 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dota głownie to Danusiowe pomysły A tam u Izy to poszalałam Ale to tylko taka wizja bez wymiarów
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
beta 16:16, 11 lut 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a planujesz może rabatę pod siatką?
bo pierwsze co mi przyszło do głowy to to żeby zrobić rabatę pod siatką i zakończyć ją właśnie pod tym garażem

a tak w ogólę to witam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Dota 17:25, 11 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Tak planuję (w następnej kolejności) ale raczej oddzielne. Za kratownicą jest skład drewna do kominka i tak będzie łatwiej transportować je do domu
Witam również serdecznie
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
beta 08:21, 12 lut 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a może te rabaty jakoś razem połączyć, a przejście do skłdziku zrobić przez rabatę, zostawiając miejsce na ścieżkę np. z kamyczków, lub drewna

mi się jakoś bardziej w Twoim ogrodzie widzą faliste linie

ale to takie moje ja sama walczę z określeniem kształatu ogrodu, więc...

ale ludziów chętnych do pomocy i znających się na rzeczy na tym forum nie brakuje

pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies