Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Azyl Amatora

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Azyl Amatora

Robertop 20:50, 14 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
bogumila_bienko napisał(a)
Długi spacerek ...zaliczyłam wszystkie stronki.Masz dużo ciekawych ....i zadbanych roślinek.Trójsklepka śliczna,mam podobną od Ani Monte.Pozdrawiam.


Dziękuję. Jestem na etapie studiowania Twojego wątku Mexico City.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
monteverde 00:12, 15 paź 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Robertop napisał(a)
Moje Trytomy 6 sztuk w grupach po 3:



Czytałem jak je zabezpieczać na zimę. Czy ma ktoś zdjęcia takich zabezpieczonych i kiedy to zrobić?

Robert nie mogłam znależć zdjęcia u siebie za dużo ich mam ale podaję linka to pierwsze zdjęcie po zimie trytomy u mnie też tak wyglądalo, to co przyschnięte przycinałam, poczytaj sobie ludziska maja takie doświadczenia z nimi co ja pozdrawiam http://wrzos.phorum.pl/viewtopic.php?p=42061
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Milka 15:39, 15 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Moje trytomy stale zawodzą, ale może za rok coś pokażą, dam im szansę
mam kordyliny przywiezione z Anglii, na razie siedzą w gruncie, bo pogoda ok, ale tak myślę, że jak na minusie juz bliżej będzie, wpakuję do donic i do domku, może tam przetrwają, jakoś boję się w ziemi zostawić i opatulić, mając w pamięci stracone nabytki w ubiegłym roku w kwietniu;
podziwiam trójsklepkę, moja mi się nie podoba, bo ma jakiś taki nijaki żółtawy, raczej blady odcień
pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Robertop 15:41, 15 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
monteverde napisał(a)

Robert nie mogłam znależć zdjęcia u siebie za dużo ich mam ale podaję linka to pierwsze zdjęcie po zimie trytomy u mnie też tak wyglądalo, to co przyschnięte przycinałam, poczytaj sobie ludziska maja takie doświadczenia z nimi co ja pozdrawiam http://wrzos.phorum.pl/viewtopic.php?p=42061


Aniu, dziękuję za info. Poczytałem i dochodzę do wniosku, że nie chodzi o zbyt niskie temperatury tylko o wilgoć. Będę je zabezpieczał przed nadmiarem opadów.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Robertop 15:47, 15 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
irena_milek napisał(a)
Moje trytomy stale zawodzą, ale może za rok coś pokażą, dam im szansę
mam kordyliny przywiezione z Anglii, na razie siedzą w gruncie, bo pogoda ok, ale tak myślę, że jak na minusie juz bliżej będzie, wpakuję do donic i do domku, może tam przetrwają, jakoś boję się w ziemi zostawić i opatulić, mając w pamięci stracone nabytki w ubiegłym roku w kwietniu;
podziwiam trójsklepkę, moja mi się nie podoba, bo ma jakiś taki nijaki żółtawy, raczej blady odcień
pozdrawiam


Dziękuję za odwiedziny. Jak masz miejsce to pewnie, zrób tak. Ja swoje Kordyliny balkonowe chyba opatulę agro, wstawię w kartony i zostawię na balkonie. Zobaczymy jak wyjdzie.
Co do Trójsklepki, to w przyszłym roku postaram się ją podzielić i jak będziesz chciała to dla Ciebie też przygotuję sadzonkę
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Madzenka 19:05, 16 paź 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Robeto mialam trytomy w poprzednim ogrodzie mam i teraz. Trytomy przede wszystkim nie lubią nadmiaru wody oraz wody zalegającej w sercu rośliny - w środky łodyg. Dlatego tak istotne jest związanie im pióropuszy. Mróz nie jest im tak straszny jak kordylinom, chyba ze mówimy o mrozach powyżej -10 i bez śniegu. Datego z okrywaniem czekaj do systemtycznych przymrozków nocnych w okolicach -5 stopni. Najpierw moje zwiąże a gdy będzie bardzo zimna okopczykuję je i sypię korą. Tak jak obiecalam będą zdjecia z akcji okrywania

W Meksyku teraz chyba pora deszczowa?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Robertop 20:54, 17 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Marzena2007 napisał(a)
Robeto mialam trytomy w poprzednim ogrodzie mam i teraz. Trytomy przede wszystkim nie lubią nadmiaru wody oraz wody zalegającej w sercu rośliny - w środky łodyg. Dlatego tak istotne jest związanie im pióropuszy. Mróz nie jest im tak straszny jak kordylinom, chyba ze mówimy o mrozach powyżej -10 i bez śniegu. Datego z okrywaniem czekaj do systemtycznych przymrozków nocnych w okolicach -5 stopni. Najpierw moje zwiąże a gdy będzie bardzo zimna okopczykuję je i sypię korą. Tak jak obiecalam będą zdjecia z akcji okrywania

W Meksyku teraz chyba pora deszczowa?


Marzena, dziękuję za info. Na zdjęcia czekam z niecierpliwością

Pora deszczowa w Meksyku właśnie się kończy. Ja jadę tam pod koniec listopada.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Debra 19:06, 26 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Robertop napisał(a)


Pora deszczowa w Meksyku właśnie się kończy. Ja jadę tam pod koniec listopada.


Uziemiony w kraju )))

Co słychać ?
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Robertop 19:07, 29 paź 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Debra napisał(a)


Uziemiony w kraju )))

Co słychać ?


Debro, w kraju. Dużo pracy przed urlopem Jeszcze 3 tygodnie i wio w świat
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Debra 19:11, 29 paź 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Robertop napisał(a)


Debro, w kraju. Dużo pracy przed urlopem Jeszcze 3 tygodnie i wio w świat


Ach, to ten Meksyk to urlop!
Ja myslałam, że to też praca
No to już nie długo, jak za trzy tygodnie, po drodze długie weekendy...
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies