Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 14:57, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
kami napisał(a)
Co tam w planach jeszcze na skarpie? Metrów to tam jeszcze jesttttttttt


Uff.. no metrów trochę jest. Długość od góry ok 27 m, od dołu ok. 31. szerokość średnio 3 metry.
No a w planach jest rama dolna - chciałam tawułę goldflame.
Czekam jeszcze na jakieś Wasze uwagi - ma to sens czy nie??

I jeszcze pomyślałam dziś, żeby wykorzystać moje rozplenicowe przedszkole. Zaczęłam już sadzić rozplenice za wrzosami, ale jakby tak pociągnąć je po całej długości skarpy, poniżej irgi. Mam swoje więc koszty żadne, a rozplenice na skarpie powinny chyba fajnie wyglądać..

Tak czy inaczej dziś nic nie robię, połaziłam po ogródku, zdjęcia sobie porobiłam i będę dumać
A może wspólnie z O. mi się wyklarują jakieś nowe opcje

Pozdrawiam kulkowo

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 15:09, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
I jeszcze takie letnie widoczki jesienną porą Bonika wydaje ostatnie tegoroczne tchnienie,
płatków pod nią więcej jak po procesji w kościele, kocimiętka szaleje i ID od Iwonki ładnie się rozrosły





Swoją drogą bonica ma bardzo nieregularny pokrój
Jedne pędy wylegują się na kocimiętce a inne wysokie na dwa metry patrzą w chmury


Miłej niedzieli wszystkim
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
alis 15:54, 25 wrz 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Jola pokazujesz same cudowności, a tym rochodnikiem zauroczona jestem. Rabata hortensjowa z kulkami też bajka. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
kami 16:23, 25 wrz 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Z mojej obserwacji rozchodnik się kładzie jak mu za ciasno. Wczoraj go dzieliłam i na razie atrakcji nie ma ale za rok mam nadzieję mieć sterczący pasek
Też go lubię, głównie dlatego że go mam a matronę musiałabym kupić żeby mieć pasek
MirellaB 16:48, 25 wrz 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Werbena z rozchodnikami super
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 16:52, 25 wrz 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jola ta skarpa jest na Twojej posesji czy przed tzn.przedpłocie?
Irga od góry, a co po środku będzie rosło?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
jolka 18:52, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
alis napisał(a)
Jola pokazujesz same cudowności, a tym rochodnikiem zauroczona jestem.
Rabata hortensjowa z kulkami też bajka. Pozdrawiam


Alicja dziękuję za miłe słówka. Swoją drogą... ech, zapytam na priv
Pozdrawiam hortensjową z kulkami w trochę szerszym kadrze

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:11, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
kerii napisał(a)
Fajnie Ci idzie z oswajaniem tej skarpy)) prace już wykonałaś - odchwaściłaś, teraz to została sama przyjemność obsadzenie)

Cudne te rozchodnik ja też tak chcę a rabata z hortensjami jak z obrazka jaka to trawka tam roście z nimi?

Moją goję eM w piątek zdezintegrował rosła chyba z 4lata i prawie ani jednego owoca nie miała wyrosło takie wielkie rozcapierzone krzaczysko wkurzył się i wyrwał...


kerii.. masz rację, najgorsza robota na skarpie zrobiona. Całe szczęście, że mi Tata pomógł, bo sama to pewnie do zimy bym tą darń ściągała A z tym obsadzaniem, owszem przyjemność - tylko nie do końca mam plan na c.d. Ale może pomalutku coś się wyklaruje

Z rabaty rozchodnikowo-werbenowej jestem zadowolona, chociaż całkiem mi vanilka w tych rozchodnikach zaginęła Rozchodniki są super bezproblemowe, więc jak Ci się podobają to tylko wsadzać

Na hortensjowej z kulkami jest miskant Morning Light. Myślałam, że będzie on moim ulubionym miskantem, jednak już się bardziej skłałaniam w stronę Variegatusa Strasznie mnie czaruje w tym roku

Moje goji rosną pierwszy rok. Muszę poczytać jak z nimi postępować w kolejnych latach, ale patrząc na to jak pięknie poszły w tym roku od sadzonki, to myślę, że można by je nisko ściąć wiosną. A w kwetsii "rozcapierzenia" hehe.. ja dość rygorystycznie przypinałam każdą gałązkę do druta, więc w miarę się trzymała w ryzach

Macham trawowo variegatusowo
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
frezja 19:17, 25 wrz 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
jolka napisał(a)


Macham trawowo variegatusowo


Widoczki ogrodu z krajobrazem zapożyczonym..można się widokiem napawać
Jak mi się brzózki podobają...dlaczego nie ma odmian mini-mini ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
AnnaCh 19:31, 25 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jola, werbena wymiata
Skarpa pięknie wygląda
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies