Gdzie jesteś » Forum » Natura » Co to jest?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co to jest?

monteverde 23:58, 07 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mnie to przypomina kwitnący chrzan
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Elfik 00:01, 08 cze 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Aniu, to delikatny, rachityczny kwiatuszek, o maleńkich korzonkach!!! Wysoki około 20 cm...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
monteverde 00:13, 08 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to nie wiem
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
arcobaleno 11:41, 08 cze 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Gabriela napisał(a)

Korzystając z okazji, że znalazłam ten rozpoznawczy wątek wklejam swoje niewiadomoco - może ktoś mnie olśni , czy to chwast czy sama to posadziłam??
Co to jest?


To jest chyba gwiazdnica pospolita, wyrwij to lepiej, zakwitnie zaraz ślicznymi białymi kwiatuszkami, rozsieje się i będzie problem. Ale to też roślina wskaźnikowa, znaczy że w tym miejscu gleba ma dużo azotu.


Ha - bingo! Dzięki za diagnozę - w przyszłym roku nie dam się nabrać A tak ładnie wyglądało wiosną
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Podkarpatka 18:30, 09 cze 2012

Dołączył: 31 mar 2011
Posty: 5
Witam !
Dziękuję wszystkim, którzy starali się pomóc mi w rozpoznaniu rośliny, której zdjęcia zamieściłam w dn. 18 maja . Ostatecznie, będąc ponownie w centrum ogrodniczym Auchan, zapytałam o nazwę owej roślinę, w którą zaopatrzyłam się u nich i dwie miłe panie, po sprawdzeniu w katalogu z roślinami oraz w ofercie dostawcy, poinformowały mnie, że moja roślina to Starzec azjatycki Senecio archeri Himalaya, tzw. kwiat południowych parapetów, czyli... z kaktusowatych. I już .
Pozdrawiam serdecznie z Podkarpacia !
Evchen 13:53, 11 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
W dziale realizacji ogrodów Danusi w ogrodach angielskich na pierwszym zdjęciu tło ławeczki stanowi ...??? no właśnie co?
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-w-stylu-angielskim
Bluszcz?... Krzew liściasty???

Przepięknie to wygląda....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Sebek 14:45, 04 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z nosem na monitorze zobaczyłem bluszcz, ale dopytam się
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:22, 04 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najwyższe tło to cięty żywopłot grabowy,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andzia 08:34, 06 lip 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Elfik napisał(a)
Coś takiego!!! Ale bym się cieszyła! A mnie chodziło po głowie, że to może domowy klonik... No proszę, ile w polu ciekawych rzeczy można znaleźć...
To ja jeszcze pokażę kwiatki wykopane na łące sąsiada. Na całej łące znalazłam ich tylko kilkanaście sztuk. Sa bardzo delikatne, z trudnością oddzieliłam korzonki. Po włożeniu do dobrej ziemi po prostu buchnęły i kwitły prawie miesiąc. Po przekwitnięciu przycięłam i teraz jest w doniczce ładna zielona kępka... Co to?






To jest Rzeżucha łąkowa .
andzia 08:43, 06 lip 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Elfik napisał(a)
Mam szczęście do wykopywania w polu różnych dziwnych siewek. Teraz znalazłam TO. Ten liść jest mi dziwnie znajomy, ale przekopałam w necie wszystko o liściastych - i nie znalazłam liścia o takim kształcie. No to co to? Na razie hoduję...




A sprawdż jeszcze Chmiel zwyczajny .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies