Gdzie jesteś » Forum » Natura » Co to jest?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co to jest?

Ozz 14:04, 18 lis 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
andzia napisał(a)

Mam szczęście do wykopywania w polu różnych dziwnych siewek. Teraz znalazłam TO. Ten liść jest mi dziwnie znajomy, ale przekopałam w necie wszystko o liściastych - i nie znalazłam liścia o takim kształcie. No to co to? Na razie hoduję...



jakaś winorośl jak byk, można sadzić przy ogrodzeniu bo zazwyczaj te dziksze szybko i zdrowo rosną. Tylko docelowo może być za ciężkim pnączem np. na zwykłą siatkę drucianą.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Elfik 23:33, 03 lip 2013


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Ozz - jeszcze Ci nie podziękowałam za rozpoznanie, bo ten wątek mi gdzieś uciekł, ale faktycznie, jest to bardzo ładna winorośl, już ją hoduję wg instrukcji Basi Kraj

____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Elfik 23:43, 03 lip 2013


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
No i mam następną zagwozdkę... W polu obok mojego kompostnika i paleniska odkryłam w wysokich trawach taką roślinę. Myślałam, że to powalona akacja, bo liście takie podobne. Ale to jest płożące, rozgałęzione jak ośmiornica, długość tych gałęzi ponad 1,5m. Postawić do pionu się nie da. Bardzo to ładne, ale co to? Hodować, czy nie?



____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Ola54 20:24, 07 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Byłam dzisiaj na spacerze i robiłam bukiet. Większość kwiatków znana mi jest



ale nie wiem co to jest ?. Piękne i zastanawiam się czy nie przenieść ich do mnie


rosną przy drodze i pewnie zostaną skoszone


i kolejny ale już nie taki "śliczny"


pewnie jakieś "chwasty" ale ładne
magnolia 09:24, 08 lip 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to ślaz Michalinko ( poza ostatnim zdjęciem- tu cos innego)
W ogrodzie możesz próbować. Wśród ozdobnych jest tzw ślazownik malwowy- piękna roślina w wielu odmianach i barwach od bieli do fioletu.
____________________
hanka_andrus 20:29, 08 lip 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Elu, odszukam nazwę tej rośliny.Ale broń Boże do ogrodu, to jest takie jak rdest sachaliński i jeszcze się rozsiewa z tych torebeczek z groszkami.
Widzę tę roślinę na poboczu drogi, jak do lasu na grzyby chodzę.Z każdym rokiem większy busz
Jeżeli dobrze przypominam, tojest to traganek szerokolistny.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ola54 21:05, 08 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
magnolia napisał(a)
to ślaz Michalinko ( poza ostatnim zdjęciem- tu cos innego)
W ogrodzie możesz próbować. Wśród ozdobnych jest tzw ślazownik malwowy- piękna roślina w wielu odmianach i barwach od bieli do fioletu.


dziękuję za informację. Ale chyba jednak nie będę jej przekopywać do siebie. Tam wygląda ładniej
Mille 21:29, 11 lip 2013


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Poproszę o pomoc w identyfikacji tej urokliwej roślinki. Podpisana jako Desma, ale jakoś nigdzie o niej nie piszą pod taką nazwą.
Zdjęcie beznadziejne niestety, roślinka ma pokrój przywodzący na myśl... paproć, taka trójkątna gałązka

____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Elfik 16:34, 12 lip 2013


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
hanka_andrus napisał(a)
Elu, .... to jest to traganek szerokolistny.

Hanusiu, Skarbnico Wiedzy, jesteś nieoceniona ! Dziękuję. Ja pierwszy raz spotkałam się z tą rośliną.
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Kapibara 15:18, 13 lip 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Czy ktoś może wie cóż to za krzaczek? Na zimę zamiera całkowicie, a z wiosny odrasta coraz szersze, ma wysokość około 1 m i kwitnie na przełomie czerwca i lipca.
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies