Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - kolejny sezon

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - kolejny sezon

hanka_andrus 10:19, 27 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bożenko, Jolu, Ewo, Zbyszku witam o poranku! Co prawda już późnym ale po wczorajszym dłuższym wietrzeniu spałam jak niemowlę!

Za oknem kolejny dzień ze słońcem! Trzeba korzystać. Idziemy z Frodem pobiegać.

Miłego dnia!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kasya 10:23, 27 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
czytam ze sloneczko...
u mnie mgliscie i mrozno, slonca nie bedzie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hanka_andrus 10:35, 27 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jest, jest i bardzo cieszy!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Milka 12:51, 27 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hanka_andrus napisał(a)
Dziękuję Izeczko, że wyprostowałaś mnie co do umiejscowienia aniołków!
Irenko, Edytko i całe południe mapy- dziękuję za pogodny dzień. Około 8-ej, jeszcze się nie zapowiadało. Było mglisto!
Ale pies wyprowadzony szybko więc zdążyłam na działkowy autobus.
O 11-tej byłam w ogrodzie.

Niestety, nie jest to najpiękniejszy widok. Ale coś musi się chować do ziemi, żeby wiosną znowu się odrodzić. W planie miałam posadzenie czosnku, i kopczykowanie róż. I to zdążyłam zrobić. Kret buszuje już tylko na głównej alejce, może więc granulki zapachowe trochę go odstraszyły.
Pozmiatałam z głównej ścieżki liście, wykopałam ostatnie selery i część porów, poskubałam natki pietruszki, zjadłam kiść winogron ze szklarni.
Zgrabiłam liście z trawnika., usunęłam suche badyle marcinków. No i minęła słoneczna pogoda. O 14-tej już wystartowałam z powrotem do autobusu.

Jeszcze jeden taki wypad i mogę spać zimą spokojnie.

A tak było w moim ogródku:

Kwitnie pelargonia zostawiona w szklarni,


Rozchodniki jeszcze trwają,



ostatni kwiat rudbekii, i Red Baron wytracił już ogień,



ostatnia gałązka berberysu z liśćmi.



I proszę, pogoda jednak się spisała na medal i w tempie pojechałaś, wróciłaś i do zimy ogród otuliłaś
Kawał pracy, a wiosną od nowa i co ma żyć, będzie, a co nie, jest miejsce na nowe
Fajnie z tą szklarnią, bo można by tam pelargonie przechować, jeśli mrozy góra do -5 będą, może się to udać.
Winogron mówisz kwaśny, mój w tym roku też mniej słodki, chyba z braku wody, tak myślę...daleko do ciebie, bo dałabym Tobie dorodny krzak mojego, ale taszczyć czy w paczce, raczej nierealne.
Miłego dnia Hanuś, rośliny podziwiam, starają się bardzo, no bo grudzień tuż tuż i czytam, że z Frodem już spacery w słonecznej aurze zaliczasz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:52, 27 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457


Miłego dnia!



U mnie dziko rosną i powiem, że je lubię, te krwawniki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hanka_andrus 13:39, 27 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Irenko, byłam na dłuższym spacerze. Opłaciłam czynsz i wodę, i ratę za komputerek, a słońce dziś razem z powietrzem po prostu balsam.


Teraz coś na obiad, ale pomysłu nie mam. I za bardzo mi się nie chce gotować.
Może jakieś naleśniki? Pół godzinki i gotowe.

Pozdrawiam.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 13:54, 27 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
hanka_andrus napisał(a)
Opatuliłam swoje nowe azalie. Nie żeby m o mróz się bała. Zabezpieczyłam pędy przed ewentualną wizyta saren. Tak wygląda rabata przy trawniku.



A to, ta rabata, która jest w fazie zmiany. Jeszcze nie wszystko wysadzone, ale to już zostawiam do wiosny. Są tam wielosił, 2 kępy montbrecji, i jakaś tawuła do usunięcia ,kilka ostatnich porów. Ale
teraz już z tym babrać się nie będę. Będzie to przedłużenie rabaty z Rh i między tym pójdą trawy wysokie,/ Może zebrinus?/ i werbena. W kącie prostym mam tam 2 hortki ogrodowe i w bukszpany, Buksy na dosadzenie mam 3 kulki. I ze 3 większe nie formowane.
Z tym ruszam zaraz po rozmarznięciu ziemi.




Haniu, jakie azalie masz nowe? Nie wiem.
U nas też jest znane, że po św. Marcinie to się ziemi nie rusza. Tyle tylko, że do Zwiastowania.

U Ireny bardzo mi się podobają różaneczniki z Zebrinusami.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 13:57, 27 lis 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja cię, Ewie się podoba

Hania, może racuchy z jabłkami, albo ziemniaki z omastą i zsiadłe mleko, szybko i smacznie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hanka_andrus 15:36, 27 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ewuniu, Kupiłam wiosną dwie nowe azalki, Obie zrzucają liście na zimę, i zostają gałązki z pączkami. Ale zimą do ogrodu trafiają z pola sarny. Ostatnio mi ogryzły moje stare pontyjskie. Ale tam uszczerbku za bardzo widać nie było, a na tych młodych uszczuplenie by było niekorzystne,
Nazw w tej chwili nie pamiętam. Chyba- Jedna Fauerwork, a druga Soire de Paris. Jedna ognista a druga różowa. Na tą rabatę jeszcze przyjdą hortensje bukietowe. Wszystko przewalam, ale stopniowo. Tej jesieni tyle. Muszę więcej traw mieć, ale to tez wiosną. Wiosną ciacham rozplenicę, będą ze 4 sztuki po podziale. I kostrzewy sin e też pod nóż będą gotowe, i trawki ptasie łapki.
Oj, szykuje się u mnie roboty, byle sił nagromadzić przez zimę, a nie sadła.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 15:38, 27 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Irenko, jabłkami opycham się na okrągło, więc już do obiadu ich nie chcę.
Na razie wywar warzywny nastawiłam na skrzydełkach. Jak już baza będzie gotowa to coś wymyślę.
Najprędzej = pomidowrowa.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies