Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe skarby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe skarby

Gardenarium 00:06, 05 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób niewysoki żywopłot liściasty nap z graba lub buka, tnij mocno, nie zamknie widoku a da tło dla kwiatów.

Mokry teren? Może dereń Aurea? i ciąć go.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 00:18, 05 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Betka czy widziałaś ta wizytówkę? http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat tam jest rów obsadzony roślinami wygląda jak strumyk, ślicznie to wygląda, możesz coś takiego zrobić ze swoim
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Betka 10:32, 05 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)
Zrób niewysoki żywopłot liściasty nap z graba lub buka, tnij mocno, nie zamknie widoku a da tło dla kwiatów.

Mokry teren? Może dereń Aurea? i ciąć go.


Dzięki Danusui za podpowiedzi
W jakiej rozstawia sadzić żywopłot liściasty?Jedno czy dwu rzędowo? Jakie sadzonki kupić w doniczkach czy z "gołym korzeniem"?
Danuś ale Cię zasypałam pytaniami aż mi głupio ale po prostu jak nie wiem to pytam.
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Maria667 12:29, 07 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Betko!
Rododendrony były po 19,90, ale dość ładne okazy.
Jak do tej pory wszystkie moję próby z rodkami kończyły się niepowodzeniem , ale teraz mam nadzieję , że z ogrodowiskiem mi się uda Mam ich do wsadzenia 11 sztuk. Czekam tylko na pogodę. Śnieg powoli schodzi, ale jest bardzo mokro.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
danuta_szwajcer 15:48, 07 kwi 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Beatko a widzialas moze ogrod w sobote w programie Maja w ogrodzie? jezeli nie to zobacz sobie w necie bo tam taki ogrod na mokrym terenie w pieknym stylu wiejskim kolorowy moze cos podpatrzysz?
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Betka 23:06, 07 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Mario rododendronu masz oki mam nadzieję że uda Ci się z nimi ja na razie dam sobie spokój z tymi roślinami . Jak dla mnie są za bardzo wymagające no ale może kiedyś...U mnie po południu też wyszło słońce Szefowa podała link z pogodą zapowiada się obiecująco Trochę się obawiam bo śniegu mam dużo zwłaszcza przy "strumyku" a przecież jak zginie to i tak nie będę mogła zacząć prac bo będzie za mokro a co będzie jak roślinki zamówione dotrą no nic nie będę panikować czas pokaże!
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 23:12, 07 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
danuta_szwajcer napisał(a)
Beatko a widzialas moze ogrod w sobote w programie Maja w ogrodzie? jezeli nie to zobacz sobie w necie bo tam taki ogrod na mokrym terenie w pieknym stylu wiejskim kolorowy moze cos podpatrzysz?


Niestety nie. Ciężko mi obejrzeć coś tak rano bo dzieciaki siedzą mi na głowie i zawsze coś chcą, więc Maj odchodzi na potem i tak mi się nazbierały zaległości już z 2 weekendów Dzięki za cynk muszę nadrobić
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
renatamama3 08:19, 08 kwi 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam u Ciebie .Ale będzie się działo łał .woda w ogrodzie to to co lubię ,jak mieszkałam u rodziców całkiem niedawno ,tu mieszkam 16 mc to mieliśmy oczko wodne teraz nam go ,brakuj ,tego szumu wody ech ,może w tym lub przyszłym roku uda nam się zrobić małe oczko .pozdrawiam i miłego dnia a powinien być bo mamy piękne słonko.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Betka 14:04, 08 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj renatamama3 Dziękuję za odwiedzony mojego wątku.Woda w ogrodzie to faktycznie świetna, sprawa cieszę się że ją mam.Wiosna idzie słońce świeci będzie się działo ....będę recenzować Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 14:31, 09 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Wczoraj byłam w obi ale mają strasznie roślinki przesuszone i wyciągnięte z braku słońca.Kupiłam na przecenie takie wybujałe lawendy - zobaczę co z nimi będzie dzisiaj pikowałam pelargonie



widzę że z mojego siania coś tam zeszło Torf popękał ale nie znaczy to że jest suchy przenosiłam skrzynki i tak się zrobiło.

____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies