Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród dla Mamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla Mamy

nieszka 18:44, 06 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Mnie się pomysł przesadzenia bukszpanów i dania w ich miejsce czegoś na pniu bardzo podoba Tylko się zastanawiam czy zamiast tych kulistych żywotników pod domem nie dałabym jakieś pergoli z pnączem...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Monika 20:09, 06 kwi 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Nieszka, te żywotniki to ja chcę przyciąc na równe kulki. Nabiorą charakteru
Tam, gdzie bukszpany to myślałam o miłorzębie Mariken lub trzmielinie na pniu, bo kulki cisowe to już by była lekka przesada chyba - za dużo kulek
____________________
Monika Ogród dla Mamy
nieszka 21:12, 07 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Miłorząb by super wyglądał.
Ale jak tak patrzę to jakoś mało miejsca mi się dla nich wydaje.W sensie dla korzeni drzewek. Czy to może zdjęcie z takiej perspektywy?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Monika 19:29, 08 kwi 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
nieszka napisał(a)
Miłorząb by super wyglądał.
Ale jak tak patrzę to jakoś mało miejsca mi się dla nich wydaje.W sensie dla korzeni drzewek. Czy to może zdjęcie z takiej perspektywy?


Nie przyszło mi to do głowy Bukszpany dają radę już tyle lat, ale one chyba mają płytki system korzeniowy, a nie wiem jak jest z miłorzębem?

Dziękuję Nieszko, za zwrócenie uwagi na tak istotną rzecz. Ja dopiero początkująca
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Selly 08:37, 09 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220


Pisałaś , że chcesz przesadzić bukszpany , a po drugiej stronie dać coś na pniu. Czy o coś takiego ci chodziło ? Dodałam jeszcze trochę bylin kwitnących jako ramka, bo było jakoś tak dość pusto i smutno.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Ewa4 08:50, 09 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Ładnie kombinujecie podoba mi się .
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Joaska 08:17, 10 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Cześc Moniczko przyszłam się przywitać, bo nie znałam jeszcze twojego ogródka.
Nad bukszpanami jak trochę popracujesz to nabiora ładnej formy, a że już duże są to będziesz miała wypasione kule
Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Monika 08:42, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Selly napisał(a)


Pisałaś , że chcesz przesadzić bukszpany , a po drugiej stronie dać coś na pniu. Czy o coś takiego ci chodziło ? Dodałam jeszcze trochę bylin kwitnących jako ramka, bo było jakoś tak dość pusto i smutno.


Świetnie!!!

Myślałam o obwódce z bukszpanu, tak, aby ładnie było przez cały rok. Ale uwaga! - może być problem z przesadzeniem tych bukszpanów, gdyż tam, gdzie rosną jest dość wąsko. Obawiam się, że bez uszkodzenia ich korzeni się nie obędzie I co wtedy???? Ryzykować???? Chyba muszę, gdyż mają robione być murki.

Aha, wierzba Hakuro została silnie przycięta. Ciekawa jestem, czy ładnie się rozrośnie. Jeśli nie to zostanie wykopana i przesadzona gdzie indziej.

W związku z tym, że pas po lewej stronie jest dość wąski szukam odpowiedniej rośliny na tę rabatkę.
A może sam żwirek będzie najlepszym rozwiązaniem?
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 08:44, 10 kwi 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Joaska napisał(a)
Cześc Moniczko przyszłam się przywitać, bo nie znałam jeszcze twojego ogródka.
Nad bukszpanami jak trochę popracujesz to nabiora ładnej formy, a że już duże są to będziesz miała wypasione kule
Pozdrawiam


Witaj Joasiu

Dziękuję, że zajrzałaś. I zapraszam w częstsze odwiedziny

Pozdrawiam
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Selly 09:55, 10 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Monika napisał(a)




W związku z tym, że pas po lewej stronie jest dość wąski szukam odpowiedniej rośliny na tę rabatkę.
A może sam żwirek będzie najlepszym rozwiązaniem?


Co znaczy " sam żwirek" . Bez żadnych roślin ? Żwirek nigdy nie będzie tak ładny jak rośliny + żwirek . Jeśli nie wiesz jakie roślinki dać, to możesz zacząć od czegoś jednorocznego , choćby aksamitek. Paczka nasion kosztuje 2 zł. Jest teraz dobry moment na sianie . Pod koniec maja popikujesz sobie na rabatki i przez całe lato zastanowisz się spokojnie , nad tym co chcesz mieć tam docelowo. No a przez całe lato będzie tam bardzo ładnie
Ja bym się zdecydowała na jeden rodzaj materiału wierzchniego, tzn jeśli po prawej stronie masz korę , to po lewej też harmonijniej będzie dać korę . Lub jeśli chcesz mieć po lewej żwirek to po prawej też daj żwirek, szczególnie , że żwirek pięknie się komponuje z bukszpanami.
Jeden rodzaj nawierzchni da efekt spójności.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies