Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród dla Mamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla Mamy

Monika 12:27, 11 mar 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Witajcie Kochani,

Postanowiłam i ja założyć wątek o ogrodzie, który wymaga sporych przeróbek.
Przedstawię Wam moją historię, a właściwie to co skłoniło mnie do działalności ogrodowiskowej.

Uff.... zastanawiam się jak to wszystko mam zacząć....

Jestem mamą 10 letniej Madzi. Wraz z mężem mieszkamy w przytulnym mieszkaniu, które nie tak dawno zakupiliśmy i wykończyliśmy. Okolica jest jak na warunki kieleckie bardzo przyjemna. Sporo zieleni, w pobliżu ścieżki spacerowe, rowerowe etc.
Moja mama, dla której chciałabym stworzyć piękny ogród mieszka w bliźniaku, niezbyt daleko
ode mnie. W 2010 zmarł mój tata i właściwie od tego momentu moja przygoda z urokami mieszkania
w domku i tym wszystkim co za tym stoi rozpoczęłała się na dobre. Chodzi mi głównie o to wszystko, czym wcześniej zajmował się tata. Sami wiecie, że dom to spore nakłady nie tylko finansowe,
ale czaso i pracochłonne. W ubiegłym roku mieliśmy poważny remont 40 metrowego tarasu.
W zasadzie całe lato upłynęło nam na remontach. Ale nie zupełnie..... Zrobiłyśmy z mamą kilka przeróbek ogrodu. Dostrzegłam, że praca w ogrodzie mimo wyczerpania daje wiele radości i spełnienia.
I tak oto ja, która wcześniej nie zwracała uwagi na to co rośnie w ogrodzie ( było miło, fajnie,
ale to była "działka" mojej mamy, która po pracy odpoczywała w ogrodzie np. usuwając chwasty itp.), stałam się zagorzałą fanką ogrodnictwa.
Niestety popełniłam wiele błędów kupując rośliny bez żadnego namysłu i pomysłu jak ogród ma wyglądać docelowo. Ale teraz jestem tu i teraz Mam wielką nadzieję,że z Waszą pomocą uda
mi się stworzyć fajne miejsce dla moich bliskich, a przede wszystkim dla Mamy.

A teraz czas na sesję



To front domu. Na tej rabatce posadziłyśmy w zeszłym roku min. wierzbę Hakuro Nishiki. Nie wiedziałam jednak, że należy ją przyciąć, aby ładnie się zagęściła. Zrobiłam to kilka dni temu dość mocno.




Ten piesio, to FIDO - adoptowany ze schroniska w Busku-Zdroju. Nasz przyjaciel i "rozweselacz".

Moi Drodzy,
Ponieważ nie jest wskazana większa liczba zdjęć na stronie pozwolę sobie zakończyć ten post.
Obowiązki na mnie czekają. Wszystkim odwiedzającym życzę miłego dzionka
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Selly 14:04, 11 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witaj,

na pierwszy rzut oka wydaje się, że jeśli doda się trochę kwiatów jednorocznych lub bylin , efekt będzie wspaniały. Obecne nasadzenia są już wyrośnięte i dzięki temu są wspaniałą bazą/ szkieletem ogrodu.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
GorAna 14:05, 11 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Witaj Moniko, jak chcesz umieścić kolejne zdjęcia to wystarczy napisać kolejny post
Mama może być z Ciebie dumna
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Gardenarium 14:12, 11 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam i ja i podsyłam moje ostatnie dwa artykuły, jakby stworzone właśnie dla Ciebie. Jak zmienić ogród i jak wybrać rośliny.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/374-planowanie-zmian-na-rabatach-i-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika 18:05, 11 mar 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Witaj Selly - nasadzenia są, ale nie jestem pewna, czy tak zostaną
Witaj GorAna - Lecę do Twojego wątku z wizytą
Witaj Danusiu - oczywiście z zapartym tchem czytałam te artykuły i nawet zostawiłam mały ślad


A oto dalsze zdjęcia:





____________________
Monika Ogród dla Mamy
nieszka 20:58, 11 mar 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj,
a która to strona świata w tym przedogódku? Słońce tam masz czy cień raczej?
Nie będziesz chyba tam miała za wiele do zrobienia Rośliny szkieletowe już całkiem spore tylko jakiś kolorowych bylinek tam brak. Trawek jakiś.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ka1sia 23:23, 11 mar 2013


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Witaj, Moniko! Jeszcze jedna kielczanka na forum, jak miło
Fajnie, że jesteś, zobaczysz jaki piękny ogród dla Mamy stworzysz z pomocą Ogrodowiska
Wiosną ruszamy do boju! Pozdrawiam bardzo serdecznie, Kasia
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Monika 18:11, 18 mar 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Kasiu, czy możesz mi powiedzieć, gdzie w pobliżu Kielc jest jakaś fajna szkółka?
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 18:16, 18 mar 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Dzisiaj kupiłam bukszpany. Z jednego planuję uformować kulę, a z drugiego stożka. Jednak zastanawiam się, czy coś z nich będzie. Kupiłam je w markecie i nie wiem jak z ich jakością.
Powiedzcie mi, kiedy je formować: po posadzeniu, czy jeszcze w doniczce?


____________________
Monika Ogród dla Mamy
ka1sia 18:48, 18 mar 2013


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Monika napisał(a)
Kasiu, czy możesz mi powiedzieć, gdzie w pobliżu Kielc jest jakaś fajna szkółka?


wszystkie roslinki kupowałam i kupuję tak naprawdę w dwóch miejscach, do których mam zaufanie, Euro Ogród w Kostomłotach u p.Nowaków, a drugi trochę dalej, Szkółka drzew i krzewów "Bór" w Boleścicach. Te mogę z czystym sumieniem polecić
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies