Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród dla Mamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla Mamy

Gardenarium 23:03, 17 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerk serbski jest dość wąski, ja mam w ogrodzie, ale nikt Cie nie zmusza do ich sadzenia, wysokośc i szerokość mozna ograniczyć znacznie a mamie pewnie serbski pomylił się ze świerkiem tzw. "srebrnym" czyli kłującym, a ten jest rzeczywiście wielki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika 09:05, 18 kwi 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Dziękuję Danusiu za odwiedzinki

Świerki serbskie oglądając Twoje ( ogrodowiskowe) aranżacje bardzo mnie urzekły. Ślicznie komponują się z innymi roślinami. Chciałabym i ja u siebie jakoś je zaaranżować - zwłaszcza jeśli chodzi o osłonę przed sąsiadami. Oczywiście nie ma musu ich sadzenia
Jeszcze pomyślę nad rabatką pod ogrodzeniem.
Za wszelkie rady i porady będę wdzięczna

Miłego dzionka
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 22:32, 26 cze 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Witam po długiej przerwie

Chciałabym Wam pokazać ogród przy moim bloku. Ogród ma ok. trzech lat, lecz część roślin była dosadzana na początku czerwca ( miałam mały wkład w doborze roslin). Cieszę się, gdy spoglądając z okna widzę tę piękną zieleń, zmieniające się barwy, kwitnące kwiaty. Zakochana jestem w buku (Rohan obelisk), a także w wiązie Camperdowni. Uwielbiam wszystkie zakątki tego ogrodu.








____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 22:35, 26 cze 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70





Tawułki były przycinane po raz pierwszy. Może jeszcze nie są idealne......
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 22:42, 26 cze 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70






W ogrodzie znalazły się typowo "Ogrodowiskowe" roślinki. Dla mnie są one cudowne
Zdjęcia robione były dzisiaj, więc gdy było szaro buro. W słońcu cała ta zieleń wygląda cudownie!
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 22:14, 02 lip 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Teraz troszkę zdjęć z mojego balkonu:




____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 22:16, 02 lip 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70






____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 22:20, 02 lip 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70


Ten buk Purple Fountain jest piękny. Mam nadzieję, że w skrzyni na balkonie zadomowi się i będzie pięknie rósł.
Czy czymś można go odżywić??
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 21:23, 20 wrz 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Po długiej nieobecności kilka fotek z ogrodu.









Nie jest to szał, ale już zawsze coś. Wierzba hakuro w przyszłym roku zostanie przeniesiona na drugą stronę domu, a cała rabata przeobrażona. Mam już pomysł
Zastanawiają mnie bukszpany, bo chyba nigdy nie będą to idealne kulki w tym miejscu. Korci mnie ich przesadzenie pod ogrodzenie. Na obecnym miejscu dodatkowo są podsikiwane przez psa, ale z drugiej strony ładnie mi kontrastuje ich zieleń z szaroscią kostki. Mam dylemat


Pozdrawiam
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Monika 21:09, 25 wrz 2013


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 70
Na tę rabatkę z wierzbą Iwą już mam pomysł, ale do zrealizowania na wiosnę. Zamierzam powysadzac berberysy i Iwę, a dosadzić kule bukszpanowe, to zasypać kamieniem, a między niego wsadzić płyty betonowe lub granitowe.
____________________
Monika Ogród dla Mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies