Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

barbara_kraj... 23:55, 28 gru 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Co za rozmaitość! Piękne!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
kaska1ge 10:13, 29 gru 2013

Dołączył: 02 lip 2013
Posty: 69
Dziękuję i wzajemnie Grażynko. Uwielbiam kolaże ze skrętnikami . Muszę sama kiedyś spróbować tak połączyć zdjęcia moich.
Jacku - mnogość nasionek. Jak wysiejesz tyle, to żal potem siewek będziewyrzucić,a wzejdzie tyle, że ohoho. Ja wysiałam cały nasiennik - to popikowanych mam już ponad 100. jak będziesz widzieć, że twoje siewki nie rosną tylko przystopowały, to możesz spróbować część przepikować ( ja wspomagam się wykałaczką do podważania). W moim przypadku pikowanie wpłynęło korzystnie na wzrost, przyspieszyło go. Mam jeszcze kuwetkę z resztą siewek do pikowania i one są nieco większe niż główki od szpilki a ich przepikowane rodzeństwo - sam widzisz jakie duże.

Dorzucam zdjęcie z tymi, z których pikowałam od 2 listopada. Zrobione dziś,widać, że nie rosną. Kamyczki perlitu są większe


Moje wysiane i pikowane są w pojemniki po ciastkach 15,5x16 cm (cioteczka mi dostarcza, jak ciastka kupuje
Ale jedną krzyżówkę będę pikować w trochę dłuższe 23,5 cm i to jest maksymalna długość boku jaka może stać u mnie na parapecie bez obawy strącenia.
____________________
12:53, 29 gru 2013
Kasiu oj widzę te maleństwa Ale trzeba pikować i to pędzikiem kuwet ci u mnie dostatek tylko gdzie ich postawić. Zastanawiam się nad pikowaniem do kuwetek stosowanych do sushi wysokość ok 5-6 cm, składane /dół ciemny, góra przezroczysta/ są rożne rozmiary. Do ogródkowych stosuje przezroczyste kuwety z pokrowców samochodowych

Wymiar 40 x 25 cm, wysokość złożonej 15 cm. Mini szklarenka, ale na parapety trochę za duża.W szklarence stosuję ich jako podkładki pod doniczki w jedną wchodzi 15 doniczek fi 8 cm /oszczędność czasu przy podlewaniu/

Sorki za wygląd tej na foto ale robiona na szybko
kaska1ge 15:29, 29 gru 2013

Dołączył: 02 lip 2013
Posty: 69
Jak te kuwetki do sushi masz to mogą być, ale jak musisz kupić to lepiej zaopatrzyć się w takie na ciasto weselne. Ja trochę musiałam zakupić wyższych 11cm o wym. 23,5 x 16 cm (po 85 gr sztuka)- bo stoją w nich u mnie też sadzonki z ukorzenianych listków. A z racji, że pojemniki są przezroczyste mogą stać jeden na drugim - nie cieniują sobie wtedy tak bardzo nawzajem. I sprawdzają się u mnie rewelacyjnie. Okno do 1/3 wysokości mam zastawione.
____________________
malgorzata_k... 19:57, 30 gru 2013

Dołączył: 15 wrz 2013
Posty: 65
moja mini szklarenka

____________________
grazyna_biel 22:25, 30 gru 2013

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Moje poletko







kaska1ge 23:05, 30 gru 2013

Dołączył: 02 lip 2013
Posty: 69
No pięknie dziewczyny.
Gosiu, czy ja dobrze widzę - zaadoptowałaś akwarium (terarium) na szklarenkę?
Graziu a u Ciebie pączusia dojrzałam
____________________
grazyna_biel 23:33, 30 gru 2013

Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 106
Zgadza się, Kasiu...to odmiana Leyla a dokładnie Blue Leyla
Gdy wybierałam skrętniki z Dibleys'a to zwróciłam uwagę na grupę Cristal (kwitnące cały rok).
Najbardziej pokochałam właśnie tę odmianę.Mam również śliczne dzieciaczki Pink Leyla i ogromnie się cieszę z tego powodu
Mam nadzieję doczekać wiosną pierwszych kwiatów
malgorzata_k... 13:15, 31 gru 2013

Dołączył: 15 wrz 2013
Posty: 65
Moja szklarenka to samoróbka zrobiona niegdyś przez mojego męża dla chomików którym rodzina się powiększyła. Później ze względu na dziecko musiałam zrezygnować z hodowli i oddałam je do sklepu. Umyłam wysuszyłam i wyrzuciłam do garażu, aż do dnia dzisiejszego gdy postanowiłam że zrobię z niego ponownie użytek.
____________________
19:56, 01 sty 2014
Wow toż to całe kombinaty skrętnikowe moja amatorszczyzna to pikuś
Kasiu dobrą myśl mi poddałaś z tym akwarium, kleiłem jeszcze kilka lat temu takie niewielkie dla narybku i nawet gdzieś jeszcze szyby z nich leżą, więc dokupię klej silikonowy i trzeba będzie znowu pokleić.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies