Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Łuki, bramki, przejścia

Pokaż wątki Pokaż posty

Łuki, bramki, przejścia

Janina 08:42, 06 lis 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Jeszcze jedno mi nie daje spokoju otóż ta rabata przy łuku jest wysypana żwirem czy róża może tam rosnąć? Znalazłam takie zdjęcie może będzie lepiej widać



W prawym górnym rogu bramka z winobluszczem.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 13:49, 06 lis 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Piękna jest ta róża Pilgrim i z powojnikiem wyglądało by ślicznie ale jak wysoko ona rośnie? W mecie podają różną wysokość a ja bym chciała aby się przewieszała przez łuk. Mogę posadzić tylko z jednej strony łuku bo po drugiej stronie jest ulica.
Wejśie z ulicy do domu.

____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
sylwia_slomc... 00:13, 24 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Cudne te łuki gdzie tam mojemu do tych, a przejście z grabu sobie posadziłam.......może mi się uda stworzyć coś podobnego do tych na fotkach z poprzednich stron
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sebek 19:53, 28 gru 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Janina napisał(a)
Piękna jest ta róża Pilgrim i z powojnikiem wyglądało by ślicznie ale jak wysoko ona rośnie? W mecie podają różną wysokość a ja bym chciała aby się przewieszała przez łuk. Mogę posadzić tylko z jednej strony łuku bo po drugiej stronie jest ulica.
Wejśie z ulicy do domu.



Nie wiem czy róża pogodzi się z winobluszczem... Bo powojnik to chyba nie jest... Przynajmniej z daleka tak nie wygląda

Jeśli to rzeczywiście powojnik to Pilgrima bym nie posadził z tą purpurą - już szybciej Constance Spry
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:51, 28 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam Pilgrim i rośnie akurat tak, jak potrzeba na łuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janina 10:51, 08 sty 2016


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Winobluszczu już nie ma, posadziłam powojnik Polish Spirit i dwie róże Jasmine i białą Madame Legras. Mam mieszane uczucia czy nie przesadziłam z ilością. Jeżeli będzie to żle wyglądać albo słabo rosnąc to przesadzęJesienią kupiłam też Pilgrima i Constance Spry i posadziłam w innym miejscu, bałam się że Pilgrim będzie za niski a Constance Spry nie powtarza kwitnienia. Danusia pisze że Pilgrim jednak byłby dobry na łuk no cóż czekam do wiosny
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Gardenarium 10:52, 08 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak i Pilgrim powtarza kwitnienie, pasuje do powojnika Polish Spirit doskonale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janina 11:03, 08 sty 2016


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Dziękuję Danusiu już nie raz posłuchałam twojej rady i dobrze na tym wyszłam.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
kat_k 22:44, 13 kwi 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 26
Witam! Myślę, aby oddzielić swoją część wypoczynkową żywopłotem z irgi. Zastanawiam się, czy jeżeli przy ścianie zewnętrznej domu jest poprowadzony chodnik, to czy są jakieś podpory montowane do ściany (nowoczesne, raczej kanciaste niż łukowate) aby zrobić takie przejście do dalszej części ogrodu?

Czy może przeoczyłam jakiś wpis dot. jak formować rośliny żywopłotowe w celu zrobienia takich przejść?

Mam na myśli coś podobnego: https://www.ogrodowisko.pl/uploads/photo/upload/19273/medium__MG_7623.JPG

Będę wdzięczna za pomoc!
Gardenarium 22:55, 14 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To łuk z buka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies