Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Murki oporowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Murki oporowe

Gardenarium 18:41, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wgłębniki to nie opaski, to swego rodzaju "studnia" - obmurowana ziemia, zabezpieczona przed osuwaniem na pień drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:42, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie sosny są na dobrym poziomie, ominęliśmy je chodnikiem.
Ta realizacja będzie w Mai w ogrodzie kiedyś.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania_79 18:45, 03 sty 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
czyli opaska odpada? na wgłębniki nie mam szans, bo za duża przestrzeń . A to zdjęcie ostatnie przepiękne...
____________________
Ania
Gardenarium 18:48, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sama opaska nic nie da, no i nie wiem co właściwie jest potrzebne zrobić, jaka jest sytuacja. Masz to gdzieś w wątku? Podaj link
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania_79 19:01, 03 sty 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Nie mam jeszcze wątku. Kiedyś widziałam takie zdjęcie -olbrzymie drzewo, otoczone murkiem z piaskowca lub innych kamieni ,a na tym podwyższeniu rosły funkie i paprocie, strasznie mi się to spodobało- pień otoczony starymi,omszałymi kamieniami i kontrastowymi funkiami. Nie ma konieczności wykonania czegoś takiego u mnie,sytuacja mnie nie zmusza, to bardziej potrzeba estetyczna niż konieczność, mam normalne sosny , ale z ładnymi pniami, a dookoła jest trawa i pomyślałam, że w ten sposób można byłoby podkreślić ich urodę ,ale może pozostanę przy "opasce" z fajnych funkii.
____________________
Ania
Gardenarium 19:05, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Murki, czy obmurowanie pnia wykonuje się aby umocnić skarpę, osuwającą się ziemię, obudować gołe korzenie po budowie jeśli takowe widać u drzew.

Pokaz zdjęcie tego miejsca tutaj.

Jest artykuł o murkach oporowych, może to zdjęcie o którym mówisz tam po prostu jest?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/309-murki-oporowe-malowniczy-element-w-ogrodzie/photos
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania_79 19:13, 03 sty 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Artykuł przeczytałam nawet kilka razy i na pewno z kilku pomysłów skorzystam, ale zdjęcie widziałam na innej stronie, w międzyczasie szukałam i już je mam:
____________________
Ania
Ania_79 19:14, 03 sty 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
I tak sobie teraz myślę, że może ten murek jest jednak obok i to złudzenie po prostu, że obejmuje pień drzewa...
____________________
Ania
Gardenarium 21:32, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Muszę skasować to zdjęcie, pomimo podania źródła (regulamin zabrania).. ale wiem już co Ci się podoba.

Trudno tutaj powiedzieć czy pień jest zasypany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:34, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można posadzić wysokie hosty, ziemi nasypać niedużo, murek będzie wysoki dość ale przecież hosty i tak zza niego wyjdą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies