Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 19:55, 27 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Niewiele się ostatnio odzywam, co nie znaczy, że nic się nie dzieje. Dzieje, dzieje i to wiele! Jednak nie są to prace bardzo fotogeniczne ;P

Przygotowany jest już teren pod trawnik i warzywnik.

Wiele drobnych prac przy domku zostało wykonanych - przygotowane zostały belki do przedłużenia daszku (o niewiele ponad metr) i do leżącego pod nim małego tarasu. Przycięty został materiał na podłogę.

Powoli ale do przodu!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 20:30, 27 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Rób fotki, rób. Potem fajnie jest porównać - jak było i jak jest
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Debra 21:57, 27 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Gnojówka z pokrzyw to chyba najprostsza z tych różnych mieszanin Pojemnik musi być plastikowy, wypełniony pokrzywami do 1/4, dopełniony wodą i stoi, musi być zakryty. Mieszać codziennie. Po około 2 tygodniach nawóz jest gotowy. Podlewać rośliny wodnym roztworem gnojówki w proporcji 50 ml gnojówki na 5 l wody.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Joaska 11:27, 29 kwi 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
madzielena napisał(a)
A jednak róż nie przesadziłam
Przyczyniło się do tego także to małe stworzonko - wydaje mi się że to jaszczurka zwinka, która zamieszkała tuż przy jednej z róż.



Przy okazji stwierdziłam, że przed przesadzenie, zobaczę, co z tych róż wyrośnie i czy opłaca się je zachowywać. Dam im ten rok na zaprezentowanie się

Madziu zapene to jakies tare odmiany, moga być ciekawe, podkarm je tylko troszkę żeby mialy możliwość pokazania sie z jak najlepszej strony.
A jaszczurka wygląda superowo
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
madzielena 11:37, 29 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Poobcinałam je już i doprowadziłam do ładu, ale otoczenie wokół woła o pomstę do nieba Nie mogę jechać na działkę (pogoda plus chora dziatwa ), a wiem że te róże bardzo potrzebują właściwego potraktowania...

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Debra 21:04, 30 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
No i co ?

Tak bym chciała zobaczyć ten domek z tarasikiem....
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 21:54, 30 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
A przy róży truskawki Ci rosną i kępki złocieni. Warto je przesadzić
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
madzielena 13:29, 02 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Debro niestety nie mam jeszcze co pokazywać jeżeli chodzi o domek póki co odbywa się impregnowanie i czekanie na ładniejszą pogodę, żeby domek można było dokończyć. Deszcz u nas był bardzo potrzebny roślinom, dla prac przy drewnie to już troszkę gorzej. Posiana została za to trawa



Małżonek walcuje
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 13:36, 02 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)
A przy róży truskawki Ci rosną i kępki złocieni. Warto je przesadzić


A te złocienie to które? Bo truskawki to wiem

Chyba podaruję sobie póki co przesadzanie, bo nie wiem jeszcze gdzie co przesadzić. Rosną w różnych miejscach rośliny, które rosną tam pewnie od lat. Jakby nie było trochę zdobią, a jak zacznę kombinować z przesadzaniem, gdzieś mi się zagubią.

Najwięcej roślin rośnie wzdłuż ogrodzenia od frontu. Miałam plan posadzić tam jakieś niskie krzewy np. buddleje dawida. Ale nie wiem co począć z roślinami, czy dobrze zniosą przeprowadzkę. Oprócz pokazanych wcześniej róż są tam m.in. te rośliny.

szafirki




tulipany


____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
boguslawa_ma... 23:37, 02 maj 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
madzielena napisał(a)
Debro niestety nie mam jeszcze co pokazywać jeżeli chodzi o domek póki co odbywa się impregnowanie i czekanie na ładniejszą pogodę, żeby domek można było dokończyć. Deszcz u nas był bardzo potrzebny roślinom, dla prac przy drewnie to już troszkę gorzej. Posiana została za to trawa



Małżonek walcuje

No ma co walcować dobrze że deszcz nie pada
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies