Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

ladygreen 12:57, 05 kwi 2013


Dołączył: 11 mar 2013
Posty: 91
Witaj Madzia,
no widać, że faktycznie jesteście "ludźmi czynu" - to się nazywa tempo pracy
Też jestem świeżym właścicielem nowej działki i wiem jak to jest jak świerzbią ręce, żeby coś już zdziałać .


powodzenia

____________________
Marta Ogród Pod Akacjami
AgnieszkaW 13:11, 05 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Magdo, zobaczysz, jak wciągnie Cię urządzanie swojej działki. Będzie coraz piękniej. Życzę powodzenia, będę zaglądać.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
madzielena 13:15, 05 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Prócz domku, na działce mamy jeszcze chodnik, parę rachitycznych krzaczków róż, drzewka owocowe i orzechy, kompost w rogu a także starą wannę nim wypełnioną oraz coś co z córką nazwałyśmy wielkim napojem ze słomką. Daję zdjęcia choć przez śnieg niewiele widać.

Na lewo od wejścia:



Czym zasłonić się od sąsiadów i przesłonić ten brzydki słup?

A teraz na prawo od wejścia (działka kończy się w miejscu gdzie zmienia się płot w oddali w tle). Od frontu też chciałabym posadzić jakieś krzewy (bardzo podobają mi się krzewuszki cudowne, ale nie wiem czy to dobry pomysł). Po prawej stronie w głębi był warzywnik i chyba w tym miejscu pozostanie.



Wejście jest od zachodu.



Chodnikowi, który ze względu na swą szerokość musi zostać zlikwidowany i poszerzony towarzyszą krzeki róż, nie wiem co z nimi zrobić? Czy warto je ratować?

Północ i napój ze słomką Do skasowania




Kompost i orzechy:




Działka ma służyć nam przede wszystkim do wypoczynku, ale chciałabym zmieścić na niej również warzywnik. Mam nadzieję że coś mi tam urośnie i nie zostanie ukradzione, jak to się czasami zdarza.

Chciałabym mieć rośliny ozdobne i krzewy dość łatwe w pielęgnacji ponieważ nie jestem w stanie przewidzieć jak często będę mogła tam być.
Wadą działki, pomiędzy wieloma innymi, jest jej nierówna powierzchnia, która musi zostać zniwelowana przed wysianiem trawnika.
Nie wiem czego spodziewać się po drzewkach owocowych - jak duże jeszcze urosną?

Muszę wygospodarować także miejsce na zabawę dla dzieci - prócz trawnika będzie na 100% piaskownica - nie mam na nią pomysłu. Lepiej pod drzewem czy nie?


____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 13:19, 05 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Bardzo dziękuję wszystkim za słowa otuchy! Wiem że roboty czeka mnie masa, mam nadzieję że satysfakcji również.

Podstawowym problemem jest teraz dla mnie brak funduszy. I w związku z tym pytanie: jak rozplanować kolejność prac? Najpierw trawnik czy równolegle trawnik plus rabaty kwiatkowe i ewentualnie zostawić je puste? Postaram się dziś lub jutro wkleić mój pomysł z prośbą o Waszą ocenę.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 13:23, 05 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Monteverde Twój ogród odwiedzam z niekłamaną satysfakcją i przyjemnością! Po pierwsze - jest bardzo w moim typie, a rośliny masz wspaniałe. Po drugie - uwielbiam Żuławy! Mam Ciocię w Mikoszewie, rodzinę w Stegnie i w Cedrach i Drewnicy. Co rok jesteśmy na wakacjach w Jantarze lub Mikoszewie. Zawsze wydaje mi się że u Was trawa zieleńsza i rośliny lepiej rosną
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 13:25, 05 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
ladygreen napisał(a)
Witaj Madzia,
no widać, że faktycznie jesteście "ludźmi czynu" - to się nazywa tempo pracy
Też jestem świeżym właścicielem nowej działki i wiem jak to jest jak świerzbią ręce, żeby coś już zdziałać .


powodzenia



Dziękuję za życzenia! Czasem ten pośpiech nie wychodzi na dobre, ale już nie mogę się doczekać kiedy zacznę działać! Pozdrawiam!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Gardenarium 13:40, 05 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja sąsiadka ma pensjonat w Mikoszewie i my nawet im sadziliśmy zieleń i zakładaliśmy system nawadniający, nie wiem tylko czy o nią dbają

Na początek poczyść działkę, przekop wszystko i zaplanuj na nowo rabaty, warzywnik i co tam Ci jeszcze potrzeba. Wyrównaj teren, zniweluj braki ziemi. Róże warto zobaczyć co będzie, przyciąć, niech odbiją na nowo.

Poczytaj o doborze roślin do ogrodu, przejrzyj stronę główną, jest tam cykl o planowaniu ogrodu.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87

a tu jak dobrać rośliny

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bogumila 13:49, 05 kwi 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...moja Zacieniona też jest ogródkiem" podziałkowym"...mam już ją długo ale zmianom nigdy dość,ciągle coś przesadzam,dosadzam...Pozdrawiam i czekamy do wiosny.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
madzielena 14:12, 05 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Gardenarium napisał(a)
Moja sąsiadka ma pensjonat w Mikoszewie i my nawet im sadziliśmy zieleń i zakładaliśmy system nawadniający, nie wiem tylko czy o nią dbają

Na początek poczyść działkę, przekop wszystko i zaplanuj na nowo rabaty, warzywnik i co tam Ci jeszcze potrzeba. Wyrównaj teren, zniweluj braki ziemi. Róże warto zobaczyć co będzie, przyciąć, niech odbiją na nowo.

Poczytaj o doborze roślin do ogrodu, przejrzyj stronę główną, jest tam cykl o planowaniu ogrodu.

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87

a tu jak dobrać rośliny

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu



Bardzo dziękuję za te adresy, część z nich już przeczytałam, ale na pewnę do nich wracać bo nie sposób wszystkiego spamiętać

Z pensjonatów w Mikoszewie znam tylko "Barcelonę" i Ośrodek "Kasia". W sumie Mikoszewo to nie jest jakiś kurort, choć w ostatnich latach znacząco się rozwinęło.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 14:16, 05 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Green napisał(a)
Oryginalna altanka jest urokliwa,ale nie dziwie się, że ją wymieniacie


Panuje w niej niezwykle osobliwy aromat kociego moczu - widocznie koty postanowiły osiedlić się w niej korzystając z rozbitych okien
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies