Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Akacjami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Akacjami

ladygreen 12:24, 12 mar 2013


Dołączył: 11 mar 2013
Posty: 91
Witam serdecznie w moim akacjowym wątku
Dawno, dawno temu, za siedmioma górami ..... powinnam zacząć jakoś tak bajkowo, bo to było jak w bajce tyle tylko, że tak jak w bajce bywa - nie aż tak dawno, bo w zeszłym roku w sierpniu i nie za siedmioma, a za czterema i nie górami, a kilometrami .
Wybrałam się na wycieczkę rowerową i już w drodze powrotnej mimo, że czerwony krawat wisiał mi do pasa, skończyła mi się woda, coś mnie podkusiło aby zmienić swoją wyjeżdżoną trasę. Kawałek dalej, za zakrętem, oczom ukazała się działka, piękna, skąpana w zachodzącym słońcu, z dwóch stron otoczona sadami, a trzeciej szpalerem drzew i małym stawem, w miejscu mało zabudowanym i na dodatek na samym środku stała tablica "na sprzedaż"!. Nogi sie pode mną ugięły, wyjęłam komórkę i zadzwoniłam. Po miesiącu potwornie trudnych rozmów i uzgodnień (zaangażowały się w tą sprzedaż osoby trzecie, a pośredniczący i godzący wszystkie strony sprzedaży był za granicą) działka była nasza .

Dziś wygląda tak trochę smutno, bo wszędzie szaro-buro i brudno - zdjęcie robione po przekątnej, z jednego rogu, w oddali po prawej stronie drewniany domek z 1941 (chyba) roku


to nasz "zabytek" w otoczeniu 18-20 metrowych akacji własnie


reprezentacyjny wjazd wygląda tak - na środku staruszka jabłonka, której muszę własną piersią bronić przed zakusami mojego M.


i doł działki (robione z naszego wjazdu) czyli granica z drogą gminną i majaczące za drzewami jeziorko


i to na razie tyle tytułem wstępu, zapraszam na ciąg dalszy
____________________
Marta Ogród Pod Akacjami
AgnieszkaW 12:26, 12 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witam, piękny teren u Ciebie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kondzio 12:31, 12 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam piękne otoczenie i można piękny ogród zrobić
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Roberto 12:49, 12 mar 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam i pozdrawiam Super miejsce, Czeka Cię dużo pracy, ale efekt będzie na pewno super. Będę kibicował poczynaniom
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
ladygreen 12:57, 12 mar 2013


Dołączył: 11 mar 2013
Posty: 91

Witajcie sąsiedzi bliżsi i dalsi i dziękuję za miłe slowa

Kondzio napisał(a)
Witam piękne otoczenie i można piękny ogród zrobić


i takie mam założenie, ale co z tego wyjdzie??? Wiesz, ja jestem "green" - więc nawet ja powinnam za siebie trzymać kciuki - ale co tam - alleluja i do przodu!

Na razie dzisiaj byłam z wizytą u Pana Dziwnego Ogrodnika z prośbą o wycenę zniwelowania terenu, wydarcia karczy, które zostały po (tu aż mi się płakać chce) wycięciu starych drzew owocowych, orzechach itp. Jakimś cudem przeżyła okaleczona jabłoń, której zdjęcie załączę wieczorem, bo teraz muszę już lecieć.

Aha, a może wiadomo Wam czy ktoś w moich okolicach korzystał z takiej usługi i może podać namiar, a może ktoś ze znajomych? Wczoraj dzwoniłam do Pana Innego Ogrodnika z Woli Batorskiej ale powiedział, że niestety za daleko mu do mnie z ciężkim sprzętem i żebym szukała czegoś bliżej, wycenił mi tylko prześwietlenie i zabezpieczenie tych moich akacji, bo one rosną bardzo blisko "zabytku"
(O zabytku - opowiem wieczorem)

____________________
Marta Ogród Pod Akacjami
aniula 13:07, 12 mar 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Witaj! Ciekawa jestem bardzo tego zabytku, będę więc podglądać.
____________________
Ania Ogródek na betonie
popcorn 13:08, 12 mar 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pięknie będzie! Okolica urocza
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiniak 13:11, 12 mar 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Witaj ciekawie się ta bajka zaczęła i myślę że ciąg dalszy też będzie bajkowy,
pozdrawiam
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Magda70 14:11, 12 mar 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
hm, witaj, oj będzie się działo
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Mala_Mi 14:50, 12 mar 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Hmmm.. zabytek faktycznie zabytkowy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies