Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

Ensata 13:04, 20 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
agniecha973 napisał(a)
Mam od Magnolii sadzonki, więc myślę, ze pomylone nie są. Ale... szkoda już tłuc temat. Ustawiamy na rabatce
A co Magnolia mówi? jaki kolor mają mieć?
____________________
W kolorze blue
magnolia 13:10, 20 maj 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Wg mnie u pana Trwki jest pomyłka w opisie- foty sa seslerii ehuflera, a przysłał Ci skalną - to rasowa skalna ( zakwita zielono i tylko tak, później , w kwietniu)
moja skalna:


heuflera:
w marcu- przycięta


i w kwietniu jak wyjdzie z czarnego kłosa


Co do red Barona- nie jestem pewna tego białego żwirku- kontrast będzie bardzo duży- wg mnie zbyt duży. Może szary czy grafotowy żwirek. Albo depełnij na ten rok jednorocznymi- może szałwią omączoną, a w nastepnych latach juz sie zagęści Imperata



____________________
magnolia 13:11, 20 maj 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ensata napisał(a)
A co Magnolia mówi? jaki kolor mają mieć?


Magnolia zawsze prawdę mówi! ( chyba żę akurat nie)
____________________
atena35 13:20, 20 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
polinka napisał(a)
Red Baron mi się podoba ale Tosia czy Ty nie masz geometrycznego ogrodu i większość roślin w rządku ustawione? Bo jeśli tak to Barona może prosto dać? Czytałaś u mnie rady Toszki bt. Barona??


Ustawię popatrzę, ofocę
Czytałam rady Toszki Słonca u mnie dużo, nawozić nie będę, kory tylko nie planuję

Moją linię widziałaś?

____________________
Ogród Tosi
Ensata 13:20, 20 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
czekaj, czyli ta co ma liscie dwukolorowe, to nie skalna? Dlatego nie kwitnie na czarno?Oki, skalna, ale ma zły opis, że kwitnie na fioletowo-czarno. Papraki jedne!
____________________
W kolorze blue
magnolia 13:27, 20 maj 2015


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ensata napisał(a)
czekaj, czyli ta co ma liscie dwukolorowe, to nie skalna? Dlatego nie kwitnie na czarno?Oki, skalna, ale ma zły opis, że kwitnie na fioletowo-czarno. Papraki jedne!



dwukolorowe liście?- skalna ma spód liścia jaśniejszy, ale kwiat zielony.
____________________
atena35 13:29, 20 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
magnolia napisał(a)
Wg mnie u pana Trwki jest pomyłka w opisie- foty sa seslerii ehuflera, a przysłał Ci skalną - to rasowa skalna ( zakwita zielono i tylko tak, później , w kwietniu)

Co do red Barona- nie jestem pewna tego białego żwirku- kontrast będzie bardzo duży- wg mnie zbyt duży. Może szary czy grafotowy żwirek. Albo depełnij na ten rok jednorocznymi- może szałwią omączoną, a w nastepnych latach juz sie zagęści Imperata



Magnolio jesteś niezastąpiona i nieoceniona. Dziękuję.
Radziłaś mi skalną - będzie skalna.

Kamyki muszą być takie jasne, bo już kupione i w innych miejscach posypane
Moja inspiracja z ogrodu Małgosi http://www.ogrodowisko.pl/watek/57-ogrodek-goniak


Dokładka z jednorocznych? Dobry pomysł.

Aha, żwirek nie jest śnieżno biały. Tu z bliska


____________________
Ogród Tosi
Ensata 13:31, 20 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586


Magnolia ja już naprawdę durna jestem. MOja ma liście, jeden kolor niebieski jakby, drugi zielony, o taka jest. Tosiu, wywal proszę fotę póżniej
____________________
W kolorze blue
Ensata 13:33, 20 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Atena dlaczego jestes Tosią?
____________________
W kolorze blue
Enya73 13:33, 20 maj 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Red Baron to trawka, która wymyka się spod kontroli i rośnie , gdzie chce, tak więc nigdy nie zachowa jednej linii, chyba że posadzisz ją w większej donicy. To trawa raczej do ogrodów ze swobodną linią, gdzie rośliny się przenikają.
Przepraszam Cię Tosiu, że przeoczyłam Twój wpis, ale nie jestem w stanie już ogarnąć forum.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies