Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Tosi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Tosi

nicol21 16:48, 20 maj 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Coż za wredoty z tych ślimorów. My kupujemy, sadzimy, czekamy a taki przyjdzie i bach.... zeżre! Plus jeszcze tak ochydnie wygląda.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Syla 17:42, 20 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To ja miałam jeszcze inne zdjęcia na myśli , dziś już nie ale jutro znowu pogrzebię w archiwum ... Mam tyle zdjęć i w różnych miejscach że głowa mała wybacz
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
martika 19:25, 20 maj 2015


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Pisałaś, że wymieniałaś buka Rohan Obelisk. Co było tym pierwszym? Ja mam problem z Dawyck Gold. Mam go 3 sezon i miernie wygląda, nie przyrasta. Teraz go przesadziłam, ale w zasadzie tylko w głąb rabaty, czyli zawiele sie nie zmieniło. Poki co nic.Dokupiłam mu do towarzystwa jeszcze 2 pieknedopiero sadze.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
atena35 19:41, 20 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
martika napisał(a)
Pisałaś, że wymieniałaś buka Rohan Obelisk. Co było tym pierwszym? Ja mam problem z Dawyck Gold. Mam go 3 sezon i miernie wygląda, nie przyrasta. Teraz go przesadziłam, ale w zasadzie tylko w głąb rabaty, czyli zawiele sie nie zmieniło. Poki co nic.Dokupiłam mu do towarzystwa jeszcze 2 pieknedopiero sadze.

Tak, wymieniałam. Dwa poprzednie były dosyć duże, liście obleciały i już nigdy nie "odbiły". Nie wiem co było przyczyną.
____________________
Ogród Tosi
Magdalena25 23:14, 20 maj 2015


Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 350
Witaj Tosiu!
Pięknie u Ciebie!
Mam pytanie, czy Twoje donice są wykładane styropianem i jakąś folią? Wszystkie roślinki przetrwały zimę? Okrywałaś je?
My będziemy mieć drewniane na tarasie i zastanawiam się, co w nich sadzić, żeby przetrwało.
I jeszcze jedno, co ile masz posadzone serby? Czytałam, że chcesz z nich utworzyć ekran?
Ja też mam serby, ale jakoś inaczej wyglądają. Są bardzo gęste i mają fioletowe szyszki. Kupowałam w takiej małej, przydomowej szkółce, mam nadzieję, że to faktycznie serby
____________________
Magda - Początkujący ogród Magdy
Gabrysia_ 08:50, 21 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
atena35 napisał(a)
Trawki porozstawiałam, proszę oceniajcie. Krytycznie też może być
Uwaga! Żwirek trzeba sobie wyobrazić

Red baron podsypany białym żwirkiem, w pierwszym roku cieŃko będzie, ale mam wyobraźnię






Już mam ten cudny widok baronów przed oczami
Nie wiem ile płaciłaś za trawki,ale w mojej szkółce są w porównaniu z tymi co kupiłaś...wypasione!
____________________
leon60 09:33, 21 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Z baronem i seslerią będzie super
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Aska 10:35, 21 maj 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Tosieńko piękne widoki u Ciebie. Ogród dopieszczony, bardzo elegancki. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
U mnie na "dzikim zachodzie" słoneczko
____________________
Aśka
atena35 12:26, 21 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Magdalena25 napisał(a)
Witaj Tosiu!
Pięknie u Ciebie!
Mam pytanie, czy Twoje donice są wykładane styropianem i jakąś folią? Wszystkie roślinki przetrwały zimę? Okrywałaś je?
My będziemy mieć drewniane na tarasie i zastanawiam się, co w nich sadzić, żeby przetrwało.
I jeszcze jedno, co ile masz posadzone serby? Czytałam, że chcesz z nich utworzyć ekran?
Ja też mam serby, ale jakoś inaczej wyglądają. Są bardzo gęste i mają fioletowe szyszki. Kupowałam w takiej małej, przydomowej szkółce, mam nadzieję, że to faktycznie serby


Witam, Magdaleno
Donice wewnętrzne ścianki boczne wyłożone folią, styropianu tam nie ma.
Wszystkie roślinki przezimowały bez problemu, ale ... trzeba pamiętać, że zimy to właściwie nie było nawet Stipy jednoroczne nie wymarzły - nie tylko u mnie

Serby są posadzone ok 1,10 od pieńka do pieńka. Miały być do 1m, ale jeden "Serb" był bardzo brzydki.

Nie martw się inaczej wyglądającymi Serbami, ciesz się ich gęstym pokrojem.
To moje są nie najlepszego sortu - teraz to wiem ale już nie zmienię, muszę czekać aż się zagęszczą.
Przymierzam się w tym roku do cięcia, muszę poczytać i podpatrzyć tu na forum fachowców

____________________
Ogród Tosi
atena35 12:32, 21 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Gabrysia_ napisał(a)



Już mam ten cudny widok baronów przed oczami
Nie wiem ile płaciłaś za trawki,ale w mojej szkółce są w porównaniu z tymi co kupiłaś...wypasione!


Gabi po 7zł, nie licząc kosztów przesyłki.

Mam wrażenie, że to drogo, ale proszę nie ciągnijmy tematu cen.
Trudno, czasem zysk, czasem w pysk.
Ważne, że zdrowe, a małe urosną
Czy ta szkółka jest też blisko mnie???
____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies