Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Karoli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Karoli

Karola 20:45, 24 maj 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 45
Tak powstawała przedogródkowa rabatka.





Zaczeliśmy sadzic zakupione rośliny:









Widok z góry ze schodów wejściowych.



Rabatka z przyciętą kostką



Cis pospolity (będzie cięty w stożek), obwódka bukszpanowa, tawułki (będą przycięte) i hortensje bukietowe Grandiflora.... na reszte nie mam pomysłu
Może znajdą się chętni do pmocy? Sugestie, pomysły, uwagi mile widziane


Kolejne posty będą dotyczyły dawnego przedogródka - dużej, prostokątnej skarpy z piaskowca, która została niemal w całości zlikwidowana.
____________________
Ogród Karoli
dtjj 20:45, 24 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
śliczne tulipanki i szafirki bardzo lubięazalia też super pozdrawiam
____________________
Daria-ukochany ogród
Loosiuu 23:33, 24 maj 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Przed hortensje możesz dodać bordowe żurawki

Witaj na Ogrodowisku, wstawiaj kolejne zdjęcia
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Borbetka 07:43, 25 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wyobrażam sobie, jaki ogrom pracy włożyliście, żeby usunąć ten korzeń. Sama ostatnio walczę z korzeniami, ale od takiego starego drzewa? Ciężko sobie wyobrazić. Dosadź coś po prawej stronie rabaty, bo pusto. Ja bym posadziła drugiego cisa i pociągnęła do końca tawułkami, wszystko wykulkowała i wystożkowała, żeby było symetrycznie. Ale ja tak mam, odbiło mi już na punkcie tych kulek i stożków .
____________________
borówcowy wizytowka
Karola 07:44, 25 maj 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 45
Loosiuu napisał(a)
Przed hortensje możesz dodać bordowe żurawki

Witaj na Ogrodowisku, wstawiaj kolejne zdjęcia


Witaj Loosiuu Żurawki? Tylko przed hortensjami? czy do końca po łuku? Przyznam, że myślałam też o lawendzie by dodac troche koloru. W doniczkach czekają białe Liatrie kłosowe i kremowe naparstnice- nie wiem jeszcze czy je tam wsadze, nie chce przesadzić z nadmiarem gatunków- jedno z przykazań Ogrodowiskowych
____________________
Ogród Karoli
popcorn 08:12, 25 maj 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Karola,
fajna metamorfoza Juz się przestraszyłam, ze to kolejny świerk...ech pieknie bedzie, pokazuj dalej
Karola
____________________
Mój nowy ogródek
AgnieszkaW 09:08, 25 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, ja bym nie dodawala kolejnych gatunków za dużo, bo wyjdzie misz-masz, dodaj z prawej strony te same tawuły, co z przodu z lewej - tak, aby były odbiciem prawej strony, ale w innej ilości. Przed hortensjami nasadź turzyc kremowo paskowanych lub innych delikatnych traw, by rozluźnić kompozycję - i to wszystko - bez przeładowania. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Karola 09:25, 25 maj 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 45
Borbetka napisał(a)
Wyobrażam sobie, jaki ogrom pracy włożyliście, żeby usunąć ten korzeń. Sama ostatnio walczę z korzeniami, ale od takiego starego drzewa? Ciężko sobie wyobrazić. Dosadź coś po prawej stronie rabaty, bo pusto. Ja bym posadziła drugiego cisa i pociągnęła do końca tawułkami, wszystko wykulkowała i wystożkowała, żeby było symetrycznie. Ale ja tak mam, odbiło mi już na punkcie tych kulek i stożków .


Witaj Borbetko!
Oj tak, korzeń spędzał nam sen z powiek przez rok Tawułki są z odzysku, z rabaty którą zlikwidowaliśmy. Przycięte w miniżywopłocik wokół cisa może zdadzą egzamin- zobaczymy! Kulka lub stożek bukszpanowy będzie przy furtce Chciałabym miec tu jakieś długo kwitnące kwiaty.
____________________
Ogród Karoli
Karola 09:28, 25 maj 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 45
popcarol napisał(a)
Hej Karola,
fajna metamorfoza Juz się przestraszyłam, ze to kolejny świerk...ech pieknie bedzie, pokazuj dalej
Karola


Hej hej Miło mi! Zdjęcia z rozbiórki skarpy już czekają ale przez pogodę nie mogę zrobic aktualnego zdjęcia
____________________
Ogród Karoli
Karola 09:33, 25 maj 2013


Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 45
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj, ja bym nie dodawala kolejnych gatunków za dużo, bo wyjdzie misz-masz, dodaj z prawej strony te same tawuły, co z przodu z lewej - tak, aby były odbiciem prawej strony, ale w innej ilości. Przed hortensjami nasadź turzyc kremowo paskowanych lub innych delikatnych traw, by rozluźnić kompozycję - i to wszystko - bez przeładowania. Pozdrawiam


Witaj Agnieszko
Trawy to świetny pomysł, czekam aż w ogrodniczych pojawi się Zebrinus-, który pójdzie w prawy róg rabaty (jeszcze się waham co do tego nasadzenia). W przedogródku jest dosc przewiewnie, trawy nadałyby temu miejscu lekkości. Taki ruch w ogrodzie bardzo mi sie podoba, jednak nie bardzo wiem jakie gatunki traw dobrac.
____________________
Ogród Karoli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies