Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rustykalne wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Rustykalne wariacje

jona 10:43, 03 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Dostałam kiedyś sadzonki dali z siewu. Przez lato wytworzyły kłącza. Za dużo ich miałam więc oddałam. Potem kwitły u znajomej w ogródku . Pozdrawiam świątecznie
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
marcin162 19:36, 24 maj 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Jesienią w ramach zakupów skusiłem się na hiacynty efekt spełnił moje oczekiwania.
Mam nadzieję że za rok zakwitną podobnie, wraz z innymi które na pewno dosadzę jesienią.
____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
marcin162 19:49, 24 maj 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Pomimo tego że tulipany już przekwitły wykopałem kilka zdjęć.
Kilka nowych okazów zakupionych jesienią.




____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
marcin162 19:51, 24 maj 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Jeszcze kilka zdjęć tulipanów.


____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
marcin162 19:56, 24 maj 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Po tulipanach przyszedł czas na orliki, sadzonki uzyskane z własnej produkcji z nasion.



____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
Edyta10 20:14, 24 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
marcin162 napisał(a)
Witaj, właśnie się zastanawiam nad daliami, kiedyś rosły u mnie ale którejś zimy nie przetrwały i tak ślad po nich zniknął.
Eksperymentalnie kupiłem nasiona dalii jednorocznych, jestem ciekaw co z tego będzie, możliwe że dodam jeszcze bulwy jakiejś fajnej odmiany wielkiego kwiatu, dzięki za odwiedziny, Pozdrawiam.


Marcin, ale karpy dalii wykopuje się na zimę, ja przechowuję w papierowej torbie lub gazecie w chłodnym pomieszczeniu, w gruncie nie przetrwają zimy.

Piękne masz tulipany i orliki,a łubiny uwielbiam, kupiłam dwa w tym roku bo mi wyginęły, może się rozsieją. i widzę ładnego liliowca u Ciebie, niespotykany kolorek, pokazuj więcej ogrodu, lubię rustykalne klimaty
____________________
Ogródek nad jeziorem
marcin162 20:18, 24 maj 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Niedługo zakwitną lilie, wygląda na to że świetnie przezimowały cebulki. Na zimę przykryłem je około 5cm warstwą lekko przekompostowanych trocin i wygląda na to że udało się ochronić cebulki przed zimnem. Muszę jeszcze dodać że zostały też dość głęboko posadzone, około 25-30cm, Już widać pąki, zapowiada się obfite kwitnienie.



____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
marcin162 20:26, 24 maj 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Edyta10 napisał(a)


Marcin, ale karpy dalii wykopuje się na zimę, ja przechowuję w papierowej torbie lub gazecie w chłodnym pomieszczeniu, w gruncie nie przetrwają zimy.

Piękne masz tulipany i orliki,a łubiny uwielbiam, kupiłam dwa w tym roku bo mi wyginęły, może się rozsieją. i widzę ładnego liliowca u Ciebie, niespotykany kolorek, pokazuj więcej ogrodu, lubię rustykalne klimaty


Cześć, Dalie były wykopane na zimę, wiem o tym oczywiście że w gruncie nie przetrwają, jednak nieprawidłowo były przechowywane i tu jest problem.. tego też obawiałem się przy liliach.. dlatego myślę że czasem watro zaryzykować i zostawić rośliny w gruncie, jeśli się uda to szybciej będą kwitły.

Żeby było co pokazywać to bym dodał zdjęcie to co udało się ogarnąć to widać. Mam jeszcze jeżówki, spore urosły ale jednak efekt jeszcze jest słaby, kilka sadzonek też padło zimą.
Mam nadzieję że na kolejny sezon pojawią się naparstnice, ostróżki i bratki no i może jeszcze jakieś nowe odmiany róż.

Pozdrawiam
____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
Edyta10 20:43, 24 maj 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
aha, myślałam, że nie wykopałeś dalii, lilie też zostawiam w gruncie, jeszcze nigdy mi nie zmarzły.
czekam na twoje lilie, imponująco wyglądają, pewnie będą obficie kwitły
a w donicach agawy pięknie wyglądają , tak śródzienomorsko tylko ciekawe ile taka agawa kosztuje i gdzie ją kupić? ale efektowne są rzeczywiście
____________________
Ogródek nad jeziorem
marcin162 21:14, 24 maj 2015


Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 46
Niestety agawy są dość drogie,, około 200zł jedna roślina to i tak tanio za spory okaz na targach ogrodniczych. Przypuszczam że w donicach znajdą się hortensje lub różaneczniki. Klimatu śródziemnomorskiego przydało by się trochę.. ciekawe uzupełnienie tego co już jest.
____________________
Marcin162 - Rustykalne wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies