Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 21:43, 10 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brakuje mi żółtego koloru, dla rozweselenia - dodałabym żurawki albo trzmieliny do donic żeby zwisały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosia 13:18, 12 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Mistrzyni, dziękuję bardzo za radę. A czy nie będzie im zbyt ciasno?

No i co z tą drugą stroną? Jakieś pomysły?
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Milena7770 13:48, 17 wrz 2013

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 152
Witam jaką szerokość powinna mieć rabata, na której są thuje szmaragy jako tło, za nimi rododendrony nova zembla, obok hortensje i z przodu chciałabym coś małego żurawki, wrzosy ....

Mam się zamiar zabrać za przeróbkę jesienią własnie tej rabaty. Słyszałam głosy żeby to zostawić na wiosnę, że może pomarznąć teraz ... Wolałabym teraz żeby na wiosnę już pięknie rosło. Jak radzicie?
____________________
Marzenie o ogrodzie - ogród Mileny
Tosia 21:25, 18 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Gardenarium napisał(a)
Brakuje mi żółtego koloru, dla rozweselenia - dodałabym żurawki albo trzmieliny do donic żeby zwisały.


Dzięki, jesli tylko nie będzie zbyt ciasno to zostaną dodane.

Daniusiu, a masz jakąś magiczną radę/wskazówkę co zrobić z tą drugą stroną? zakratować? Nie będzie efektu klatki?
Ogladałam już dawno o ten odcinek:
http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13/odcinki-online,1,1,2,0/maly-ogrodek-pelen-kolorow-rosliny-balkonowe-odc394,497205.html

ale tutaj ogród jest dużo większy..
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
asia_b 11:46, 01 paź 2013


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 6
Witam, obserwję od dłuzszego czasu ogrodowisko i wreszcie zdecydowałam się na zalogowanie, ponieważ proszę o poradę, chciałabym zagospodarować 2 miejsca w moim nowo powstającym ogrodzie. Na pierwszym zdjęciu jest taki skwerek i nie wiem co tam umieścić, myslałam o czymś szczepionym na pniu i jakieś niższe rośliny tylko nie wiem jakie.
A na drugim zdjęciu zaznaczyłam linią gdzie chiałabym umieścić skwerek z roślinami. Chicałabym posadzić tam więsze drzewa iglaste od płotu, żeby odgrodzić się od sąsiadów, tylko nie wiem jakie i z przodu coś niższego może w kolorze. Poza czerwoną liią będzie trawa. Proszę o pomoc.
asia_b 13:42, 03 paź 2013


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 6
Witam, mam jeszcze jedno pytanie 21.09 posiałam trawę, pogoda jest niezbyt srzyjająca, jest raczej zimno i ta trawa nie wschodzi zbyt dobrze w niektórych miejscach nie wschodzi wcale. Czyżby to jednak było za późno na sianie trawy???
AgataBC 09:53, 07 paź 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Witam mam pytanie: Co rośnie wyżej-kocimiętka czy lawenda ? Zastanawiam się jak je rozłożyć na rabacie. Z tego co widzę to kwitnące chyba są porównywalnej wielkości, ale chciałabym wiedzieć dokładnie
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Joanna___ 16:53, 07 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
asia_b napisał(a)
Witam, mam jeszcze jedno pytanie 21.09 posiałam trawę, pogoda jest niezbyt srzyjająca, jest raczej zimno i ta trawa nie wschodzi zbyt dobrze w niektórych miejscach nie wschodzi wcale. Czyżby to jednak było za późno na sianie trawy???


Ja siałam trawę w zeszłym roku około 20-25 września i do zimy tak urosła,że załapała się na pierwsze koszenie.Dbaj o podlewanie.Ostatnie nasiona wykiełkują nawet dopiero po 3 tyg.
Fachowcem nie jestem,wiec piszę jak było u mnie
____________________
Gardenarium 16:58, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asia_b napisał(a)
Witam, mam jeszcze jedno pytanie 21.09 posiałam trawę, pogoda jest niezbyt srzyjająca, jest raczej zimno i ta trawa nie wschodzi zbyt dobrze w niektórych miejscach nie wschodzi wcale. Czyżby to jednak było za późno na sianie trawy???


Wzejdzie, będzie dobrze. To za mało czasu upłynęło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:00, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
debora_abc napisał(a)
Witam mam pytanie: Co rośnie wyżej-kocimiętka czy lawenda ? Zastanawiam się jak je rozłożyć na rabacie. Z tego co widzę to kwitnące chyba są porównywalnej wielkości, ale chciałabym wiedzieć dokładnie


Kocimietka nie jest zbyt sztywna i rozwalają się kępy, że aż czasem brzydki środek widać. Lawenda jest bardziej sztywna. Drewnieje i się trzyma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies