Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 21:48, 03 gru 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agato dziękuje bardzo i oby nie tylko ogrodowych...

Witaj Marysiu Z tymi żurawkami to tak po prostu zapamiętuje, żeby to człowiek miał taką pamięć do innych rzeczy, ale dobrze, że przynajmniej jakoś działa. W sumie to tylko pierwsza moja żurawka była bezimienna, mam w pobliżu szkółke, która dba o odmiany, a reszte zamawiam przez internet, mimo wszystko to co moge kupuje stacjonarnie. U mnie też zdarzają się miejsca gdzie 10 odmian nazwanych jest 'żurawka'
Zapraszam ponownie, chociaż w zime to u mnie zbyt wiele się zapewne nie będzie działo, może jeszcze troszke dekoracji świątecznych się pojawi.

Violu z rozmnażaniem żurawek przez siew mam pewne doświadczenie, ale jeszcze nie kompletne
Wysiewałem w tym roku własne nasiona w okolicach sierpnia. Wzeszło sporo, ale do tej pory są strasznie malutki, wręcz mikruski. Zobacze jak przezimują bo nie mam ich gdzie przechować w domu. Zapewne wzeszło by więcej gdybym przygotował lżejsze podłoże. Wysiewanie żurawek jest dla cierpliwych i wytrwałych, znam kilka osób, które dochowały się ładnych sporych roślin, ale 2 lata przynajmniej trzeba czekać. Nasiona też raczej nie powtarzają cech. Szybszy sposób na pozyskanie niskim kosztem wielu żurawek jest kupienie ładnie rozrośnietych kęp i zrobienie sadzonek, a następnie bardzo o nie dbać i nawozić. Spokojnie z jednej rośliny w dwa lata można otrzymać kilkanaście sadzonek. Są domiany, które bardzo szybko przyrastają i w dwa lata liczba sadzonek może przekroćżyć 10 sztuk, ale jeżeli chcesz szybko powiększać ilośc żurawek, to części odmian trzeba unikać bo to straszne uparciuchy

Dziękuje Alka

Bogdziu dziękuje za odwiedziny i pochwały, takie klejenie szyszek moge powiedzieć, że mnie uspokaja, a stresów ostatnio mam zbyt wiele...

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
monteverde 21:57, 03 gru 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Luki napisał(a)
Sezon ogrodowy kończy się u mnie już w październiku i później nic ciekawego. Czas zmienić tematyke na świąteczną i tak trafiło, że akurat na setke
Moje wypociny z ostatnich dwóch nocy. Proszę o szczere opinie...
Na pierwszy ogień nieskończony jeszcze wieniec,

kolejny etap to malowanie, brąz z pozłacanymi końcówkami i delikatnym złotym brokatem,

efekt końcowy do poprawki, brakło ozdób i nie wiem czy nie wyciepać tego paska wstążki


Zdjęcia to istan walka ze światłem...

No Łukasz toś mnie zaskoczył tymi wiankami, bardzo ładne, ale wstążka czerwona zbyt ozdobna, jednolita by się przydała no i gratuluję 100-czki świeca czerwona dobra
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Viola 21:57, 03 gru 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Łukaszu, dzięki za rzeczowe wyjaśnienie odnośnie hodowli żurawek z nasion. Te dwa lata może by tak nie przerażało, ale informacja, że nasiona nie powtarzają cech jest raczej dołująca. Rozumiem, że mogę wyhodować roślinki, które nie do końca będą takie jakie planowałam mieć. To chyba jednak nie dla mnie. Pewnie będę szukała dobrego sprzedawcy internetowego. Może mógłbyś kogoś polecić? Nie wiem czy publicznie można? Chyba nie bo to reklama, więc gdybyś mógł na priva to bardzo proszę. Nie musi być już, kiedy będziesz miał wolną chwilę
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Gardenarium 15:52, 04 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Luki napisał(a)






Ja bym nieco wyprostowała - uładziła linię, zbyt "drży", no jakby Ci noga drżała przy cięciu kancików.
Szkoda że nie na jednym rysunku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:03, 04 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Poradziłam sobie, wydrukowałam oddzielnie i skleiłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luki 16:05, 04 gru 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danusiu bardziej mi ręka drżała przy rysowaniu , fale nie do końca odpowiadają rzeczywistości, ale mimo wszystko kilka miejsc będzie poprawiane na bardziej łagodne, niewygodne do koszenia.
I w jednym kawałku pomniejszonym
Za wolny jestem i już sobie poradziłaś
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gardenarium 16:50, 04 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
Jakoś tak trzeba wyprostować

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:52, 04 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77309
W tych rogach też bym dała ćwiartkowe rabatki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luki 18:32, 04 gru 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bardzo dziękuje Danusiu Ten mały trawniczek będzie likwidowany, a teraz jestem juz przekonany na sto procent
Jednej rzeczy i bardzo istotnej zapomniałem zaznaczyć, wjazdu na posesje i do garażu bo obecnie miałbym wjazd tylko dla roweru

To jest niestety mankament tej działki, że rabaty muszą być wąskie przez dojazd do garaży.
Rabate 6 przy chodniku i tą z numerem 10 poprawie wg wskazówek. Trawnik z miejsca przed domem do likwidacji. Rabate 2 wyprostuje, zmienei całkowicie nasadzenia, bo obecne są, żeby to łagodnie powiedzieć, bardzo złe.
Szkoda, że nie moge posadzić tych drzew, które narysowałaś bo strasznie mi się to podoba...
Bardzo bardzo dziękuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Agania 16:42, 05 gru 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Łukasz powodzenia Ci, życzę w szlifowaniu rabat faktycznie na planie dopiero widać jaki jest wąski dojazd do garażu, czy naprawdę trzeba przejechać autem, przez cały ogród?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies