Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

pasjonatkaam... 11:24, 13 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Jakbyś mógł mi jeszcze tą zidentyfikować


lubię wiedzieć co mam ,a często na doniczkach jest tylko informacja "żurawka"
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
andziurex 11:37, 13 lip 2014


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
pasjonatkaamatorka napisał(a)
Jakbyś mógł mi jeszcze tą zidentyfikować


lubię wiedzieć co mam ,a często na doniczkach jest tylko informacja "żurawka"

Ja kiedyś w ogrodniczym podchodze z taką doniczką do sprzedawcy i pytam: jaka to odmiana?, a on "żurawka"...
A ja na to że tyle to i ja wiem, chodzi mi o to jaka konkretnie?
A on: " pani kochana, a kto by to spamiętał jak tego tyle jest....."
____________________
Ania
Katkak 11:38, 13 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukaszek spokojnie, bez ciśnienia . Pozdrawiam Cię bo po prostu bardzo Cię lubię, a kolejne żurawkowe zakupy i tak zrobię nie wcześniej niż w przyszłym miesiącu .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
pasjonatkaam... 11:56, 13 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Andziu są tacy co zapamiętują np.Łukasz ale to wyjątki))
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Luki 14:07, 13 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
EWo tak przesadzanie, ale tylko pozamieniam miejsca poszczególnym lilom bo teraz nie wygląda to dobrze gdy jedne na drugie wchodzą i zasłaniają się nawzajem.

Aniu no tak już ze mną jest w ogrodzie pstrokato, a jak to trudno pogodzić z moim zamiłowaniem do minimalizmu w architekturze... swój pokój mam prawie cały biały

Ewopasjonatko nie tak trudno zapamiętać odmiany jeżeli kupuje się co jakiś czas nowe, najgorzej jest jak zamówi się większą ilość, wtedy to mam problem z zapamiętaniem poszczególnyc nazw
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 14:13, 13 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo twoja żurawka to dokładnie żuraweczka Solar Power, a mnie też często zdarza się nie znać lub zapominać odmiany żurawek

Andziu dobrze, że chociaż potrafił nazwać to żurawką. Ja miałem okazje być w szkółce, w której Pan powiedział, że nie wie co to, ale ma ładne kolorowe liście W kwesti żurawek niestety prawie zawsze wiem więcej...

Kasiu wiesz ja muszę sobie przypominać bo pamięć dobra, ale krótka Ja też mam teraz post zakupowy chociaż wybieram się po liliowce, ale to było zaplanowane dużo wcześniej
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Bogdzia 21:53, 13 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Łukasz oczy z orbit wychodza jak sie na Twoje roślinki patrzy , cudne. Nie doczytalam gdzie sie wybierasz po liliowce , czyżby do Wojsławic?? Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
pasjonatkaam... 20:43, 14 lip 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Dziekuję Łukaszu))Jesteś dla mnie żurawkowym mistrzem )) napisz mi jeszcze czy jakieś nadają się na słońce.Sadzę tylko cieniu,półcieniu, a bardzo by mi pasowały na rabacie a tam skwar.. Jedna Solar Power dostała dosłownie ciut słońca i podeschła,szybko przesadziłam w cień i żyje
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Luki 22:50, 14 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ostatnio same liliowce i lilie to dla odmiany kilka żurawek z słonecznej Niedzieli

Pinot Gris - piękna odmiana, tworzy zgrabne kępy średniej wielkości, cały dzień na słońcu i zero przypaleń.


Gaugin - jedna z moich tegorocznych ulubienic, łądnie przyrasta, kolorystkya bardzo ciekawa... co najważniejsze cały dzień w słoneczku i zero przypałeń.


Mocha - duże liście, ładne kępy, wzorowo na słońcu.


Kassandra - duża żurawka wilkością podobna do Southern Comfort, ale ma bardziej powycinane liście, rośnie na słońcu, ale troszke się przypala. Małe sadzonki w innym nasłonecznionym miejscu mocno się spaliły

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:59, 14 lip 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Delta Dawn - bardzo dobrze rośnie, piękna kolorystyka liści, która najlepiej widosczna jest w półcieniu. Najlepsze miejsce pod drzewami, do słońca się nie nadaje.


Buttered Rum(żuraweczka) - tegoroczna nowość, bardzo łądnie przyrasta, żywa kolorystyka, rośnie na patelni od 2 miesięcy i jak widać radzi sobie wzorowo


Cooper Cascade(żuraweczka) - tak jak poprzedniczka rośnie od dwóch miesięcy na patelni i zero przypałeń, bardzo dobrze się rozrasta. Ma dodatkową ceche: tworzy boczne rozłogi. Z czystym sumieniem moge powiedzieć, że zdjęcie nie przekłamuje kolorystyki, na prawde ma tak intensywny kolor.


Honey Rose(żuraweczka) kolejna tegoroczna nowość, tak jak poprzedniczki idelanie radzi sobie na słońcu. Tworzy bardzo gęste zwarte kępy powycinanych liści, bardzo ładnie kwitnie na biało.



____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies