Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 18:05, 31 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Plan lekko zmodyfikowany, za radą Ani zmieniłem troszkę układ nasadzeń. Lokalizacja drzew pozostaje bez zmian.



Doszedł żywopłocik bukszpanowy na części rabaty. Co do nasadzeń:
A: turzyca Ice Dance, szałwia niska, żurawki i czegoś tutaj mi brakuje,
B: tak jak było piwonie, róże(niewysokie 3 krzewy np Bonica), rozplenice i troszkę rozchodnika okazałego,
C: lilie, jeżówki, ostróżki, floksy i pysznogłówki,
D: kilka bylin w cieniu drzew tawułki jarzmianki i może coś jeszcze,
E: różanka z miskantami i dodatkami dalej nie wierzę, że chce zrobić różankę,
F: kocimiętka, przetacznik Red Fox, przetestowane zestawieni bardzo dobrze się sprawdza,
G: lawenda,
H: bodziszki,
I: ?
J: ?
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Ewik 18:24, 31 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Znawca ze mnie żaden , ale mi sie podoba Zastanawiam sie tylko czy rośliny z grupy B nie przerosną roślin z grupy D.Moja Bonica po jednym sezonie miała ok 1 metra a np jarzmianki to raczej mniejsze są. Ostróżki to też chyba sporo wyższe będą .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Luki 18:31, 31 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewik w sumie to o to chodzi, B i C zasłonią D dając im więcej cienia, a żeby zobaczyć tamtą część będzie się trzeba ruszyć i zobaczyć z drugiej strony Tak sobie tylko planuje, a co z tego wyjdzie to nie wiem, rzeczywistość zweryfikuje ewentualne problemy, które będą na pewno.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 18:33, 31 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewik napisał(a)
Znawca ze mnie żaden , ale mi sie podoba Zastanawiam sie tylko czy rośliny z grupy B nie przerosną roślin z grupy D.Moja Bonica po jednym sezonie miała ok 1 metra a np jarzmianki to raczej mniejsze są. Ostróżki to też chyba sporo wyższe będą .

Rabatka ma być dwustronna, to D można będzie oglądać z drugiej strony.

Ucieszyłam się czytając, jak bonica przyrasta. Sadziłam ją latem. Zatem w tym roku może być fajna
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:34, 31 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łukasz, dziękuję, że poszukałeś dla mnie inspiracje. Znajdziesz jakieś kulki pod drzewem? Zimozielone?
____________________
Ogródek Iwony II
Ewik 18:41, 31 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Jak dwustronna to pasuje, najwyższe w środku Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy .
Bonica to jak czytałam potrafi i w szersz i wzwyż wyrosnąć ponad metr, podobnie jak Aspirynka Szkoda, że praktyczne info przeczytałam juz po posadzeniu
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 18:42, 31 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
W opisach szkółkowych ok 0,8 m
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Viola 19:05, 31 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Łukasz, a może wróć do swojego pierwszego pomysłu - do jarząba, ja pisałam, że mój (pospolity) szybko liście stracił,ale może te bardziej gatunkowe są wytrzymalsze, np AUTUMN SPIRE 'Flanrock' . Chciałabym pomóc, ale wiedzy mam za mało
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
WilczaGora 20:41, 31 sty 2015


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Ewik napisał(a)
Mogę podpytać w jakim terminie ją tniesz ?


pierwsze cięcie po kwitnieniu, a drugie zwykle w sierpniu, kiedy gałęzie już powyżej okna
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Katkak 20:47, 31 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Łukasz pobuszowałam trochę po necie i jeszcze takie drzewa wydają mi się interesujące: klon jesionolistny Flamingo, klon jesionolistny Odessanum, klon jawor Brillantssimum, wiśnia osobliwa Umbraculifera. Ale jak pisałam wcześniej - to takie luźne podpowiedzi, bo niestety jeszcze duuuużo wiedzy mi brakuje.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies