Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 10:34, 29 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Madziu dziękuje, kibicowanie też się przyda

Agnieszko musiałem skoczyć do wizytówki poszukać twoich drzewek, tyle razy ją oglądałem, ale nie zauważyłem i muszę powiedzieć, że wyglądają świetnie i wcale nie za ciemno.
Żółty kolor definitywnie wywaliłem jesienią z swojego ogrodu bo za nim nie przepadam, gdybym miał więcej miejsca zostawiłbym, ale go nie ma. Oczywiście kilka limonkowych przebłysków będzie w niektórych miejscach

Aniu
Na początek ogromnie Ci dziękuje za zaangażowanie i tyle porad, nie wiesz jakie to cenne dla mnie
To po kolei.

Z tego co zauważyłem u siebie to Ice Dance na słońcu nie żółknie, taką tendencje ma Variegata, którą ma Marzenka na rabacie z brzozami. Ty w ogrodzie masz na 99% Ice Dance w alei Konstancji no i nie wiem, czy nie miałaś jej wcześniej posadzonej na słońcu gdzie mogła żółknąć.

Odstęp miedzy drzewami to dokładnie 2,5 metra i te 3 gracje bardzo do mnie przemawiają tym bardziej, że pod nimi rosłyby srebrne miskanty Morning Light. Żółty na tej rabacie nie ma prawa zaistnieć

Dodanie bordowych akcentów w postaci żurawek i takie krzewuszki na brzeg rabaty bardzo mi się podoba. Doczytał o krzewuszce i dorasta do 30-50cm więc cięta może stworzyć ładną poduchę. Biorę


Jeszcze jedno.. lista bylin jest długa, ale byliny kwitną tylko jakiś czas, wiec na rabacie w danym momencie będzie kwitło tylko 1/4 z listy... wiec jak jest 16 gatunków to na rabacie będą widoczne tylko 4.... reszta robi tło albo zanika ..
To tak w kwestii wyjaśnienia dla zaglądających ..

Pod tym się podpisze bo starałem się dobrać byliny głównie na czerwiec, lipiec i sierpień, w wrześniu będą trawy i jakieś powtarzające niedobitki
Na maju specjalnie mi nie zależy, ale można dosadzić tulipany, orliki i coś, co w miarę zanika w późniejszym czasie.

Gosiu fotki zostaw, bardzo ładnie kwitnie. Napiszesz w jakim miesiącu i jak długo utrzymują się kwaity. Tak mniej więcej, bo wiedza książkowa to jedno, a sprawdzona w ogrodzie to drugie.


Dobrze ja uciekam bo za dwie godziny mam egzamin, a mnie jeszcze w Częstochowie nie ma
Szybki meldunek pogodowy, zima na całego, śnieg sypie od rana i nie ma zamiaru przestać.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Annn 10:45, 29 sty 2015


Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 32
U moich rodziców posadziłam krzewuszkę cudowną. Jest bardzo ładna, można przycinać jak ktoś lubi (ja tak) Kwitnie od maja do czerwca, czyli krótko.
____________________
Pszczelarnia 11:02, 29 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łukaszu, wiedza Małej Mi bezcenna dla nas wszystkich.

Gracje to dobry pomysł na bylinową, wyprowadź je na pniu (chyba?). Ja mam tylko jedną wzorową na pniu w trawniku koło stołu ogrodowego. Pozostałe 3 nie były formowane i są wielopniowe.

Ale nie kupuj w dużych ilościach tego rozchodnika o czekoladowych liściach. Mam już 2. odmianę i na razie testy są mizerne. Coś one są ułomne we wzroście i bardzo poddatne na pająki i gąsienice.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 16:32, 29 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Krzewuszka po przycięciu po kwitnieniu w maju powtarza kwitnienie ale słabiej późnym latem.
Ogólnie nie jetem fanem krzewuszek, ale taka poducha jest fajna. U siebie mam kawałek obwódki z krzewuszki Monet, ale nie przycinałam i wygląda brzydko..ale po kwitnieniu ją przytnę już jak trzeba. I będzie ładna
Kciuki za egzamin trzymałam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Nallar 18:07, 29 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Przyszłam zameldować że od 12 trzymałam kciuki, co by na egzaminie problemów nie było.
Poradziłeś sobie prawda?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Luki 21:55, 29 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Annn krzewuszka na chwile obecną ląduje na liście, a ciąć to ja lubię bardzo

Ewo te rozchodniki to niestety lipa. Zanikają po jakimś czasie, znajomi ze szkółki zrezygnowali nawet z kupowania sadzonek bo same straty z nich były. Kupiłem w zeszłym roku jeszcze raz dwa na spróbowanie, ale już wiem, że będzie kiepsko.

Co do drzew chyba wolałbym wyprowadzone na jednym pniu
No, a wiedz Ani i doświadczeni jest bezcenne

Aniu duże krzewy krzewuszek też mnie nie przekonują, takie niesforne krzaczory, ale taki maluszek powinien być efektowny.
Trzymanie kciuków się przydało bo biorąc pod uwagę moje przygotowanie do tego egzaminu wyszło bardzo dobrze

Ewo(Nallar) ja na moje zerowe przygotowanie i pół godziny nauki to czwóreczka mnie ogromnie zadowala Największy problem miałem z napisaniem w nagłówku kartki pełnej nazwy przedmiotu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Nallar 22:10, 29 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Wiedziałam że sobie poradzisz.
Czwórka to dobra ocena, tym bardziej ze jak sam piszesz na naukę nie było czasu czy chęci.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Annn 22:17, 29 sty 2015


Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 32
Łukaszu gratuluję zdanego egzaminu Heh ja również je uwielbiam, już naostrzone i naoliwione nożyce czekają na nowy sezon
____________________
Piotr_ 22:24, 29 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj u cb zawsze kompletna burza mózgów (pozytywnie).
Szalejesz jak mało kto i to u mnie punktuje bo kocham szaleć w rabatach tak sobie pomyślałem o twojej rabacie te drzewa jakie co myślisz o złotokapach... albo dać glicynie szczepione na 2m nogach, lub samemu je wyprowadzić na drzewa.....
Myślałem też o Judaszowiec chiński, magnolia, katalpa np kule ja takie posiadam w ogrodzie u siebie na 2m nogach kula ciekawie wygląda.
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Pszczelarnia 09:45, 30 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
4 i rabata zaplanowana - tak lubię.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies