Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 19:02, 15 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909




____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 19:03, 15 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Luki a ty kokietujesz czy serio masz doła? Toż twoje rabaty są piękne. No a ta z falą żurawkową w której się zakochałam? Żurawki cudne.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 19:14, 15 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Najgorsza rabata jaką mam, wręcz jej nienawidze. Tulipanów zniszczyło się z setka, lili poszło 50, masa bylin. Nie mam na nią pomysłu ma zaledwie 60cm głębokości.

A jak patrze na te iglaczki to jestem załamany. Tak to jest jak jedzie się pierwszy raz do nowej szkółki, a sprzedawca ma dobry humor i daje spory upust, wtedy niestety przestaje się logicznie myśleć. Nakupiłem i posadziłem gdzie było miejsce, a teraz nie potrafie na to patrzeć, najbardziej szkoda mi tych biednych krzaczków bo nie mam ich gdzie posadzić, a na pewno nie wyrzuce lub nie oddam bo jako krzewy mi się podobają. Tylko to co widać..... tragedia Jeszcze potrzebne jest miejsce zimą na śniego z podjazdu.


Kolejne miejsce do zmian
Ładnie wiosną jak kwitną rh, wierzba mocniej przycięta i jeszcze kilka roślin kwitnie, ale tu znowu pojawia się problem 6 miniaturowych iglaków


Kolejne miejsce, które dla mnie jest znośne bo latem z liliami i innymi kwiatami jest ładnie, ale ten jałowiec z pustką pod sobą.....


Mam problem czy go wywalić. Powstanie mnóstwo miejsca na nowe roślinki, ale są dwa poważne problemy. Pierwszy to odsłoniećie i tak już paskudnego ogrodzenia, a kolejny to duży bukszpan, który w miejscu styku z jalowcem jest łysy. Musiałbym go przesunąc bardziej w tył i przekręcić.. Nie wiem co zrobić. Nawet jak go usune to nie wiem co tam później posadzić, żeby znowy nie zrobić badziewia
Błagam o pomoc
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
leon60 19:15, 15 wrz 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Żurawki fantastyczne, co jedna to ładniejsza !
Luki napisał(a)



Czy to może amazon mist ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Luki 19:16, 15 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Luki a ty kokietujesz czy serio masz doła? Toż twoje rabaty są piękne. No a ta z falą żurawkową w której się zakochałam? Żurawki cudne.

Nie kokietuje Teraz pokazałem w czym problem. Na żurawki to ja nie narzekam, a na całokształt i zbyt wiele roślin, które tak na prawde nie są mi potrzebne, a szkoda się ich pozbyć....
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 19:17, 15 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
leon60 napisał(a)
Żurawki fantastyczne, co jedna to ładniejsza !
Trawka na ostatnim zdjęciu to może amazon mist ?


Dziękuje w imieniu swoim i żurawek. Co do trawki to dobre pytanie sprzedana mi jako Frosted Curls, ale podobno to nie ona...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 19:42, 15 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No to jednak doła masz.Ta rabata z iglakami jest przecież OK. jak jałowiec cię wnerwia wywal. Płot przykryjesz pnączami albo czymś na pieńku, a brak w bukszpanie może innym bukszpanem podsadzisz? Tam gdzie masz 60 cm ziemi możesz dołożyć dwie kostki i podnieść poziom. Będzie niższa rabata przechodząca w wyższą.
Myślę że pomysłów podrzucą ci dobre dusze sto. Ja osobiście uważam że wcale wiele zmieniać nie trzeba.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 20:05, 15 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Może i te iglaki nie są takie złe, ale rabata ma 10 metrów i nie tworzy spójnej całości, a jednak jest to przy wejściu na posesje to chciałbym, żeby to ładniej wyglądało Dosadzenie kuli nie jest złym pomysłem. tylko byłoby zbyt kosztowne, bo u mnie nie ma nawet zwykłych bukszpanowych 'mioteł', a jak już się coś znajdzie to za kosmiczne sumy,a bukszpan ma metr wysokości i ponad metr średnicy.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 20:26, 15 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
No to może idź w te iglaki do końca. Podnieś o dwie a nawet trzy kostki za tymi iglaczkami które już są i w podniesioną wsadź te których nie chcesz na tej innej, Za tymi iglaczkami z przodu dałabym np.trzmieliny na pniu i strzygła w kulki. Mówisz że tam idzie śnieg więc tym na pniu to nie przeszkadza.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 20:52, 15 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Za iglaczkami jest tylko 20 cm miejsca,a w układnanie kostki to się już nie bawie nigdy więcej, ta co jest całe wakacje powstawała kilka lat temu. Moja mama miała z tego niezły ubaw "jak sobie wymyśliłeś to teraz sobie układaj " No i koszty, które lepiej spożytkować na rośliny
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies